Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Nie działa grzanie lusterek


lis

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź na poczatek bezpieczniki oraz wyjmij szkła lusterek i sprawdx czy maty grzewcze sa OK oraz czy dochodzi zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_pogrzewane_lusterka-t50017.0.html;msg538705#msg538705

tutaj poczytaj

wkłady około 12zł obydwa plus przesyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działało kiedyś...?

ja bym najpierw sprawdził czy masz w ogóle grzane lusterka bo w b6 i b7 było to w opcji... :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdz po kodach wyposażenia. Jeśli ich nie znasz to można je odczytać na podstawie VINu. Jest paru kolegów na forum którzy mają możliwość sprawdzenia kodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie byc w kodach wyposazenia ,ale wtedy musisz miec potwierdzenie z serwisu,ze bylo to dodane przy zakupie-ja takie cos mam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wraz z dokumentami auta, dostalem cos takiego- e04d43d7c9fd4efdm.jpg

na tym zdjeciu widac,ze lusterka grzane i podlokietnik z przodu byly opcja dodatkowa

d054c277da6df8f1m.jpg

oczywiscie spryskow na zdezaku nie mam-pewnie po wypadku ktos zdjal :tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to podważ szkło od góry czymś płaskim,wyskoczy Ci i jużbędziesz wiedział czy masz maty...

moze pęknąć-uzyłbym suszarki,zeby wpierw podgrzac-wez pod uwage,ze teraz jest chlodniej...klej jest twardszy... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to podważ szkło od góry czymś płaskim,wyskoczy Ci i jużbędziesz wiedział czy masz maty...

moze pęknąć-uzyłbym suszarki,zeby wpierw podgrzac-wez pod uwage,ze teraz jest chlodniej...klej jest twardszy... :wink4:

Ja tak właśnie robiłem'

Miałem na myśli aby wyciągnął wkład i z :)obaczył czy ma wogóle maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem odświeżyć trochę temat ja również nie mam ogrzewania lusterek wyciągnąłem wklady okazało sie ze nie ma mat grzewczych więc zamówiłem na alledrogo zapłaciłem po 40 zł za sztukę. Dzisiaj zamontowałem te nowe z matami i nadal nic. Moje pytanie czy trzeba coś zmieniać w VAGU czy coś pokrętło od stereowania jest na pozycji 0 nawet włączyłem ogrzewanie tylnej szyby nadal nic czy ktoś może wie w czym tkwi problem? Czy jest możliwe ze te kable które są w lusterkach nie zostały podłączone pod żaden włacznik ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak być że jak w standarcie nie miałeś grzanych luster wiązka jest tylko w drzwiach, i dalej musiałbyś ją przedłużyć, weź miernik sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem odświeżyć trochę temat ja również nie mam ogrzewania lusterek wyciągnąłem wklady okazało sie ze nie ma mat grzewczych więc zamówiłem na alledrogo zapłaciłem po 40 zł za sztukę. Dzisiaj zamontowałem te nowe z matami i nadal nic. Moje pytanie czy trzeba coś zmieniać w VAGU czy coś pokrętło od stereowania jest na pozycji 0 nawet włączyłem ogrzewanie tylnej szyby nadal nic czy ktoś może wie w czym tkwi problem? Czy jest możliwe ze te kable które są w lusterkach nie zostały podłączone pod żaden włacznik ogrzewania?

Jak podłączyłeś ori przewody, to powinno działać ale.. podgrzewanie lusterek przeważnie działa od +5 stopni w dół, oraz włącza się dopiero po chwili od włączenia podgrzewania tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jakie powinno być napięcie. Jedno lusterko mi nie grzało, okazało się za mata się przepaliła. Przy okazji sprawdziłem napięcie i pokazało mi 0.3V. Zdziwiło mnie to, to sprawdziłem drugie lusterko, to co grzało i tam też 0.3V. Silnik chodził, temp na dworze 11*C. Takie napięcie jest niezależnie czy ogrzewanie szyby tylnej jest włączone czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz lusterka dzialaja po chwili ruszyly z tym ze jak sa zaparowane to bardzo szybko jest to usuwane a jezeli jest woda na lusterkach to juz jest kiepsko i lusterka nie sa w stanie jej wysuszyc nie wiem czy tylko chodzi o maty ze za slabe czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:wink: mam b7 avant i nie grzeją mi lusterka:kwasny: ostatnio wymienialem obudowy lusterek i okazało się że nie ma na szkłach mat grzewczych ale co jest dziwne w obu lusterkach są wypuszczone kable z wtyczkami:wink: czy wystarczy kupić same szkła z matami grzewczymi i będzie grzało??? czy trzeba zrobić cos jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...