Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AYM] Wymiana termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam do wymienienia termostat w swoim Audi

(temperatura max 65-70 'C)

Czy przy wymianie termostatu konieczne jest ściąganie rozrządu ? - (Audi A4 B6 2.5TDI 155Km)

Objeździłem dzisiaj pół krakowa i opinie mechaników są podzielone, większość uważa że bez ściągnięcia rozrządu się nie obejdzie.

Co o tym sądzicie

Jakie są koszty wymiany termostatu u was ?(mnie powiedziano około 350 - 450zł oczywiście nie w ASO)

Pilne

czekam na odp

pozdrawiam kazimierzm

Opublikowano

trzeba dostac sie pod pasek rozrzadu, nie trzeba wszystkiego demontowac, jednak nalezy pasek poluznic, aby sie dostac do srub mocujacych oslone termostatu.

jezeli ktos mowi ze nie trzeba szybko uciekaj... :cool1:

Opublikowano
  • Autor

czytałem gdzieś na forum że osłonka termostatu powinna wyjść bez ściągania paska

Czyli mówisz że bez ściągnięcia rozrządu się nie obejdzie ?

Opublikowano

w 2,5 tdi nie wymienialem, wg serwisowki trzeba sie dostac do srub ktore sa zasloniete paskiem rozrzadu

Opublikowano
  • Autor

Wiem

też o tym czytałem. - na forum ktoś zrobił zdjęcie rozebranego przodu auta i widać na zdjęciu że bez zdjęcia paska się obejdzie więc jestem teraz w kropce

?[br]Dopisany: 14 Październik 2009, 19:55_________________________________________________Witam

Auto ma obecnie 194tys km rozrząd był zmieniany przy 122tys.

Podczas wymiany termostatu pasek rozrządu musi być ściągnięty.

Moje pytanie brzmi czy powinno się założyć nowy pasek? , czy coś się stanie jeżeli zostanie założony stary?

Opublikowano
  • Autor

witam ponownie

jestem już po wymianie termostatu wstawiłem firmy Wahler wszystko działa jak należy temp po dogrzaniu silnika 90'C.

bez ściągania przodu śruby nie chciały puścić.

po ściągnięciu przodu termostat wyszedł bez problemu ale ze ściągnięciem paska. - założyłem nowy (tak jest zalecane gdy auto ma przejechane paredziesiąt kilometrów min.)

(zaletą ściągania przodu jest to że można zobaczyć w jakim stanie znajduje się obecnie rozrząd)

pozdrawiam kazimierzm

Opublikowano

Wahler? To juz nie mogles kupic tego w ASO? Oby Ci za miesiac nie siadl... :gwizdanie:

Opublikowano

Wahler?

Wahler jest najczęściej made in germany i montowany w fabryce przez np.mercedesa wiec nie jest to zły wybór.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja w swoim 2,5 TDI jakieś 2 tygodnie temu wymieniałem termostat bo miałem ten sam problem rozgrzewał się max do 70 stopni i tak trzymał cały czas a wymieniłem termostat i jest gitara 90 non stop. ALE całym przodem wraz z rozrządem trzeba wyjechać kosztowało mnie to 200 zł robocizna (znajomy mechanik) plus 110 zł termostat z oringiem w ASO marszałek

  • 3 lata później...
Opublikowano

Czy można wymienić samą uszczelkę termostatu? Ucieka mi płyn z okolicy termostatu i obstawiam własnie na tą uszczelkę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.