Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy da się coś zrobić (zdięcie z fotoradaru)?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, a mianowicie czy jest opcja uniknięcia odpowiedzialności od mandatu. Bo przyszło mi zdjęcie z fotoradaru przekroczenie prędkości o 36 na 70 z tym, że widać nr rejestracyjny, ale kierowca jest rozmazany i wraz ze zdjęciem przyszła informacja, że jeśli wskaże kierowcę to będzie 6 karnych i 300 pln, a jeśli nie wskaże to 500 pln bez karnych. No i teraz moje pytanie czy może jst na to jakiś myk lub cokolwiek co zwalniało by mnie z poniesienia odpowiedzialności z powodu braku jednoznacznej identyfikacji kierowcy na podstawie zdjęcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w.

Może tutaj jeszcze coś ciekawego znajdziesz: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t90972.0.html;highlight=koszt+mandatu

Dyskusja na podobne tematy. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaplacil,bo wiesz jak jest z punktami-jutro mozesz dostac za co innego,pojutrze tez i po prawku,a pieniadze -to tylko pieniadze,dzis je masz,jutro nie-a za tydzie trafisz bańke w totka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjęcie kierowcy jest nieczytelne to możesz wskazać jako kierowcę inną osobę, która weźmie na siebie punkty, np. mało jeżdżącą siostrę, wówczas zapłacisz 300 zł, a siostra zgarnie punkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nie zlatwac takich spraw przez poczte i formularze tylko sie przejsc tam gdzie kaza. poopowiadac troche ze bieda i wogle nie wiesz kto jechal no ale juz trudno przyjmiesz mandat bez punktow itp itd..

z doswiadczenia wiem ze na ogol tam tez sa ludzie i cos sie zawsze daje urwac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to że się da urwać to wiem bo kiedyś miałem taką kwestie że jakiś patrol się przejeżdżał niedaleko mojej chaty i nagle puk-puk do drzwi i się o mnie pytają myślę sobie no to ładnie ide siedzieć za niewinności, a oni mi fotę wyciągają i pytają czy na zdięciu to ja bo przekroczyłem prędkość i proponują 8 i 400 czy jakoś tak już nie pamiętam dokładnie bo parę lat temu to było no i ostatecznie stargowałem na zdjęciu z fotoradaru do 100 i 4 więc będę próbował tyle że zdjęcie jest z Zielonej Góry, a ja jestem z Łowicza więc może być trochę trudniej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszedł kiedyś policjant-sąsiad :)

Żona przekroczyła i była fotka. Skończyło sie na upomnieniu czy tam pouczeniu (jak zwał tak zwał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszedł kiedyś policjant-sąsiad :)

Żona przekroczyła i była fotka. Skończyło sie na upomnieniu czy tam pouczeniu (jak zwał tak zwał)

to musial sie takimi sprawami osobiscie zajmowac,lub znac kogos,kto tym sie zajmuje-komputerowa ewidencja zrobionych fotek i ich archiwizacja przez pol roku :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zapłacę 2 stówki więcej, ale przynajmniej nie będę się musiał bawić w żadne zbijanie punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też taki myk

jeżeli udowodnisz im ze fotoradar lub słup, na którym stał owy fotoradar nie ma odpowiedniej normy lub badań jakości nie wiem w tym momencie jak to fachowo nazwać bo mi uciekło... to wtedy możesz zarzucić im ze pomiar był wykonany nie dokładnie i jest nie wiarygodny i wtedy mozesz prawdopodobnie uniknąć całkowicie kosztów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że te wszystkie "kruczki" tyczą się radarów stacjonarnych, a nie na "nóżce" z którym ja miałem przyjemność ;d

zresztą jak dla mnie temat nieważny- zapłacone, zapomniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16c1cd5c4eea8ea1med.jpg

tak to wygląda dodatkowo są przybliżenia na rejestracje i nawet trafili że samochód to Audi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...