Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy da się coś zrobić (zdięcie z fotoradaru)?


Rekomendowane odpowiedzi

heh niezle niezle ale ja mialem bardziej wyrazne moze pogoda byla lepsza :> a tak na marginesie jesli stoi fotoradar na drodze stacjonarny czy tez przenosny musi byc przed nim znak pomiar predkosci jesli tego nie ma mozna z nimi dyskutowac oczywiscie z usmiechem na twarzy mam kolege ktory zajmuje sie tym i mowi ze jak ktos przyjdzie i i jest nie sympatyczny wymiguje sie itd to jest z gory na przegranej pozycji co innego usmiechniety czlowiek zawsze ma szanse cos sie dogadac :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej to pisałem w podwieszonym temacie,ale jeszcze raz wkleje tu :) :

Panowie to jest tak:Dostajecie do domciu list polecony a w środku foto i oświadczenie do wypełnienia w związku z ujawnionym wykroczeniem.Można to wypełnić,odesłać i nakładają mandat zaoczny razem z punktami.Najlepiej jest się udać do ich siedziby i niepotrafić wskazać kto kierował Wówczas jest mandat bez punktów-art.97Kw w zw. z art.78ust4 PoRD Przetestowane i sprawdzone.Szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem bo od razu dostałem info żeby wskazać kierowce

i dali 2 wyjścia

300 i 6 dla osoby wskazanej

albo 500 bez punktów na właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że jest na nie homologowanym statywie :decayed:

bzdura , po co miałoby sie robic fotki urządzeniem które nie ma homologacji ? bez sensu by to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bzdura tylko tak jak potrafi wyjść w niezauważony sposób przegląd techniczny samochodu "wyjść" taki i może się skończyć homologacja statywu fotoradaru :gwizdanie:. także nie bzdura, na co dowodem jest spora ilość artykułów w necie.

tak samo jest w kwestii alkomatów i radarów ( suszarek) jeśli skończył im się przegląd to mogą Cię w du... pocałować

także nie bzdura :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi jak po zrobieniu fotki sprawdzisz czy była homologacja jak to mówisz statywu? na komendzie zapytasz i myslisz ze zrobia karpia ?[br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 05:36_________________________________________________artykuły w necie to jedno a rzeczywistośc to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chyba możesz poprosić o aktualne badanie techniczne czy coś w tym stylu tylko że w przypadku zdjęć czasem gra nie warta świeczki bo trzeba stracić cały dzień także się może nie opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi jak po zrobieniu fotki sprawdzisz czy była homologacja jak to mówisz statywu? na komendzie zapytasz i myslisz ze zrobia karpia ?[

na kazdej fotce jest nr. seryjny fotoradaru itd. poprostu idziesz na komende i prosisz o legitymacje z badaniem i homologacja i juz wszystko wiesz:) czesto sie tak zdarza że owe radary nie maja badań gdyz maja okreslana wazność kosztuja a wszedzie tna koszty wiec moze sie zdarzyc ze nie bedzie badania i fotka nie wazna :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi jak po zrobieniu fotki sprawdzisz czy była homologacja jak to mówisz statywu? na komendzie zapytasz i myslisz ze zrobia karpia ?[

na kazdej fotce jest nr. seryjny fotoradaru itd. poprostu idziesz na komende i prosisz o legitymacje z badaniem i homologacja i juz wszystko wiesz:) czesto sie tak zdarza że owe radary nie maja badań gdyz maja okreslana wazność kosztuja a wszedzie tna koszty wiec moze sie zdarzyc ze nie bedzie badania i fotka nie wazna :notworthy:

mało prawdopodobne ale niech Wam będzie.... poddaje sie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się na podobny temat. U mnie do brata przyjechali do domu niebiescy i pokazali fotkę z fotoradaru która była starsza niż 30 dni - czy w związku z tak odległą data mógł nie przyjąć mandatu ? (oczywiście brat zapłacił ale czy musiał?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni to chyba jeszcze nie podlega przedawnieniu jeśli chodzi o fotoradary ja już pare razy miałem foty cykane i chyba najdłużej czekałem coś koło 2 miechów może nawet dłużej, ale powiedzieć na sto nie moge, że to sie nie przedawnia po 30 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak fotki z fotoradarów ale mandaty karne kredytowe przedawniają się po 3 latach od dnia wykroczenia.

Tu chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie fotka ale twarzy brak/daszek przeciwsłoneczny/ i podałem wujka co siedzi 15 latach w stanach i dali mi spokój :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że policja ma 30 dni na dostarczanie mandatu od momentu ODCZYTANIA zawartości fotoradaru. Oczywiście data może być zupełnie inna niż data zdjęcia. Mimo tego i tak czasami upływa te 30 dni, to wola podjechać do osoby która dostała mandat niż mieć dodatkową robotę przy przygotowywaniu papierów dla sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze lepszy sposób :) o ile nie widać twarzy. Gdy dostaniemy fotkę należy udać się na cmentarz najlepiej komunalny i poszukać nowego grobu tak, żeby data śmierci była po dacie wykroczenia. Na policji ładnie podajesz "Jan Kowalski" nawet rok urodzenia ;) , a że komunalny to zapewne zameldowany w danej miejscowości :) Ty dane podałeś, a że za kilka dni po sprawdzeniu wyjdzie, że człowiek umarł to już problem policjanta ;) to znaczy odstąpi od nałożenia mandatu i tyle :) bo ani adresu dokładnego ani tego, że umarł nie musisz wiedzieć ;) dodam, że sposób nie jest z gazety tylko od policjanta drogówki ;) a czy stosowałem? oczywiście zaprzeczam, żebym stosował takie wstrętne metody unikania płacenia haraczu na to beznadziejne państwo :)

Dodam tylko tyle, że jak spytałem na forum policjantów o ten sposób dostałem groźbę na pw od admina, że złoży doniesienie do prokuratury ;) tak więc, skuteczność chyba nie trudno ocenić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze lepszy sposób :) o ile nie widać twarzy. Gdy dostaniemy fotkę należy udać się na cmentarz najlepiej komunalny i poszukać nowego grobu tak, żeby data śmierci była po dacie wykroczenia. Na policji ładnie podajesz "Jan Kowalski" nawet rok urodzenia ;) , a że komunalny to zapewne zameldowany w danej miejscowości :) Ty dane podałeś, a że za kilka dni po sprawdzeniu wyjdzie, że człowiek umarł to już problem policjanta ;) to znaczy odstąpi od nałożenia mandatu i tyle :) bo ani adresu dokładnego ani tego, że umarł nie musisz wiedzieć ;) dodam, że sposób nie jest z gazety tylko od policjanta drogówki ;) a czy stosowałem? oczywiście zaprzeczam, żebym stosował takie wstrętne metody unikania płacenia haraczu na to beznadziejne państwo :)

Dodam tylko tyle, że jak spytałem na forum policjantów o ten sposób dostałem groźbę na pw od admina, że złoży doniesienie do prokuratury ;) tak więc, skuteczność chyba nie trudno ocenić :decayed:

:wallbash: szkoda mi słów na takiego gościa jak ty :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze lepszy sposób :) o ile nie widać twarzy. Gdy dostaniemy fotkę należy udać się na cmentarz najlepiej komunalny i poszukać nowego grobu tak, żeby data śmierci była po dacie wykroczenia. Na policji ładnie podajesz "Jan Kowalski" nawet rok urodzenia ;) , a że komunalny to zapewne zameldowany w danej miejscowości :) Ty dane podałeś, a że za kilka dni po sprawdzeniu wyjdzie, że człowiek umarł to już problem policjanta ;) to znaczy odstąpi od nałożenia mandatu i tyle :) bo ani adresu dokładnego ani tego, że umarł nie musisz wiedzieć ;) dodam, że sposób nie jest z gazety tylko od policjanta drogówki ;) a czy stosowałem? oczywiście zaprzeczam, żebym stosował takie wstrętne metody unikania płacenia haraczu na to beznadziejne państwo :)

Dodam tylko tyle, że jak spytałem na forum policjantów o ten sposób dostałem groźbę na pw od admina, że złoży doniesienie do prokuratury ;) tak więc, skuteczność chyba nie trudno ocenić :decayed:

:wallbash: szkoda mi słów na takiego gościa jak ty :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Ja tylko podaje sposób bo o tym dyskusja, a czy ktoś skorzysta to jego sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...