Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laptop 17 cali


Rekomendowane odpowiedzi

Okno to jak na stacjonarnej 19 prawie :) Do projektowania, oglądania super sprawa. W porównaniu do 17 odczuwalna różnica. Należy tylko dodać że jego mobilność jest "delikatnie" ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno to jak na stacjonarnej 19 prawie :) Do projektowania, oglądania super sprawa. W porównaniu do 17 odczuwalna różnica. Należy tylko dodać że jego mobilność jest "delikatnie" ograniczona.

to okno ma zastapic stacjonarnego kompa w domu takze problem mobilnosci odpada ....

pod pache mam male 14.1 oraz 15.6 .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/830558

.. tu masz Spanky 100 taniej....

.. konfiguracja bardzo dobra ... ale Acer ... to tak jak w Fiacie 1.9 JTD ... podobno najlepszy Diesel...... zobacz matrycę w słoneczny dzień ..

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr/_0_30454_14422_0_10069_0_0_0_0_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. konfiguracja bardzo dobra ... ale Acer ... to tak jak w Fiacie 1.9 JTD ... podobno najlepszy Diesel...... zobacz matrycę w słoneczny dzień ..

no wlasnie ... moze ktos mial z nim juz stycznosc i podzieli sie wrazeniami ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapek ogólnie niczego sobie. Tylko troszkę pokolorowali z ta kartą graficzną :naughty:

Jeśli chodzi o matrycę - ja również mam błyszczącą, bałem się troszkę, że nic nie będzie widać, ale nie jest powiedziane, że musisz siadać plecami do okna - to nie stacjonarny.

Matryca dobra - na LED'ach i fullHD z tego co piszą, więc teoretycznie bardzo ładnie powinna odwzorowywać kolorki. Ja u siebie dopiero teraz zobaczyłem, jak piękne mogą być niektóre zdjęcia :decayed:

Rozumiem, że do grania będziesz wykorzystywał konsolkę, bo niestety w takiej konfiguracji w najnowsze gry w najwyższych ustawieniach nie pograsz.

Mim zdaniem, jako przenośny stacjonarek będzie ok. Nasłuchasz się tylko w "renomowanych" sklepach - ACER = bleee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam acera co prawda nie ten model, i musze powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony (jeden minus mial przy zakupie - VISTA - wytrzymalem jakieś 3 dni, pozniej reinstalka na XP i inne cuda techniki np MX7, MX8 czy tak jak teraz WindowZ2009). No i jeden jak dla mnie maly mankament - Bateria. Moze teraz coś zmienili.. Moja od nowości trzymala ok 2,5godz teraz po ponad roku ten czas zmniejszył się do ok 1h45 nieraz wiecej.. zależy co robie.. Choć rzadko pracuje na samej baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć rzadko pracuje na samej baterii

...wiec nie dziw sie, ze jej wydajnosc jest coraz mniejsza.

Niestety wiele osob o tym nie wie - ale zeby bateria trzymala swoje "wlasciwosci" - musi byc od czasu do czasu wykorzystywana, nawet do totalnego zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć rzadko pracuje na samej baterii

...wiec nie dziw sie, ze jej wydajnosc jest coraz mniejsza.

Niestety wiele osob o tym nie wie - ale zeby bateria trzymala swoje "wlasciwosci" - musi byc od czasu do czasu wykorzystywana, nawet do totalnego zera.

True true - ja w ten sposób zajechałem baKterię w swoim starym HP :wink4:

2,5 h na baterii z dzisiejszymi parametrami upakowanymi wewnątrz, to nie jest wcale źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobie maly przewrot i polece marke SAMSUNG ostatnio w lapkach poszedl strasznie do przodu - cena/jakosc i to co za ta cene mozemy miec nie do pobicia dla mnie. SAMSUNG jest na tyle bogata firma ze jak nie ma wlasnych technologii to wykupuje same najlepsze i zeby zaistniec na rynku lapkow niekoniecznie winduje ceny. Do tego bardzo przyjemny design. Bylem fanem HP i DELLa ale od jakiegos poltora roku przesiadlem sie na samsungi i mam teraz juz do czynienia z 3 i narazie raczej nie mam zamiaru zmieniac. --> Bateria rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 17" na chwilę obecną to warto się zainteresować ASUSem N71VN. Sprawdzony fajnie kręcący się P8700 w połączeniu z GT240M daje radę. Do tego dobre wykonanie, design, kultura pracy i przede wszystkim serwis to duże plusy Asusa. Jeżeli natomiast ktoś celuje w "nową" rodzinę procesorów Arrandale to warto się zainteresować właśnie Samsungiem R780 - w takich pieniądzach jak można go trafić to naprawdę okazja. Przy czym należy pamiętać że GT330M w tym Samsungu to odgrzewany kotlet w postaci GT240M o na chwilę obecną słabszej wydajności. Dodatkowo pierwsze procesory z serii i3/i5 mają niewielką różnicę jeżeli chodzi o wydajność z chociażby P8700. Zresztą i3 to nic innego jak Core 2 Duo. Co do HP i jego Pavilionów to kultura pracy, przede wszystkim temperatury i serwis są zdecydowanie na nie. Jak HP to tylko wyższe serie.

Jeżeli ktoś chce dokonać naprawdę przemyślanego zakupu to polecam:

http://www.notebookcheck.pl/

i jej forum http://www.nhl.pl/

W rynku laptopów można się obecnie zagubić i dokonać złego wyboru dlatego warto najpierw poczytać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega zapomniał dodać iż i3 czy i5 to proces 32nm :gwizdanie: :gwizdanie: do tego LED-owa matryca i lapek 17" hasa na baterii 4 h :shocked: :shocked: 8700 okej fajna machina ale jak dla mnie wolałbym i5 z racji mniejszego poboru prądu nawet kosztem wydajności :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak priorytetem jest dłuższy czas pracy na baterii to się kupuje jakiegoś CULVa albo Atoma :wink4: Co do mniejszej prądożerności nowych procków to fakt. Tym bardziej ze i5 ma zintegrowany układ graficzny (szkoda że w 45nm) i gdy laptop nie potrzebuje dużej mocy obliczeniowej to korzysta z tego układu, a nie z dedykowanej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ULV-y mają 1mb CACHE L2 także nie są zbyt wydaje :P:hi: Najlepszy jest C 723 :kox: :kox:

Swoją drogą ktoś napomniał o Samsungu R780. Samsung będzie tańszy ale nie polecam, ponieważ wykonanie < mam przykład na swoim> jest do du..y :thumbdown: :thumbdown:

Klawisze wytarły mi się po niecałym miesiącu użytkowania a zawiasy chodzą tak że boję się go otwierać :no: :no:

DELL rządzi :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ULV-y mają 1mb CACHE L2 także nie są zbyt wydajne

jałowa ta gadka. rozmawiajac o laptopach nie mozna mowic o wydajnosci...

Laptop - tylko w ostatecznosci. w kazdym innym przypadku nalezy korzystac ze stacjonarnego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ktoś napomniał o Samsungu R780. Samsung będzie tańszy ale nie polecam, ponieważ wykonanie < mam przykład na swoim> jest do du..y :thumbdown: :thumbdown:

Pamiętaj że nie zawsze nawet w obrębie danej firmy laptop laptopowi jest równy. Są konstrukcje mniej i bardziej udane. Tym bardziej że Samsung się poprawił ostatnimi czasy jeżeli chodzi o wykonanie. Co do nowych konstrukcji to taki R580 w porównaniu do tego co ostatnio pojawia się na rynku jest naprawdę bardzo dobrze wykonany. Podejrzewam że z R780 może być podobnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko panowie laptopy HP (wszystkie które miałem w rękach) strasznie się przegrzewały...a temperatura ma duży wpływ na żywotność elementów ...jeśli wszystko aż się gotuje w środku to raczej nie jest za dobrze...wydaje mi się że to trochę przez te plastikowe obudowy w laptopach... sam mam obudowę magnezową w dell'u i to bydle ciężko rozgrzać przy normalnym uzytkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...