Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] podświetlenie wyświetlacza lilometrów nie działa


arkolek

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ostatnio montowałem ramki dido i musiałem w tym celu wyjąć licznik. po wsadzeniu go zpowrotem nie świeci mi wyświetlacz kilometrów w zegarze prędkości. :bicz: niby działa bo jak się przyjże bo widać cyferki. czy to może być żarówka czy wyświetlacz padł? nie znam zasady jego działania. próbowałem znaleść coś na forum ale nie znalazłem nic(może przeoczyłem) HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie zaroweczka przy wyciaganiu lub wkladaniu licznika padla, wiesz jak wyciagna wiec sprawdz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej świeciła, wstrząsnąć się chyba mogła. pokombinuje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak wymieniałem żarówki w podświetleniu ale gdy lekko stuknołem palcami w wyświetlacz to zaczeło działąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś żarówki podświetlające obrotomierz i wskazówkę poziomu paliwa, i mam problem. Ogólnie licznik kilometrów zgasł. W sensie, że nie wyświetla cyfr przebiegu całkowitego oraz dziennego. Ponadto gdy przekręcę kluczyk w pozycję zapłonu, to kontrolki centralne (olej, akumulator etc) pulsują (są, nie ma). Po zapłonie wszystko wraca do normy, z wyjątkiem licznika kilometrów - nadal się nie świeci. Silnik odpala prawidłowo.

To co poradzicie? VAG?

______

Zauważyłem w tym wątku, iż cyfry licznika kilometrów mogą niby działać, a problem może tkwić w samej żarówce podświetlającej te cyfry... Może tak być? Co więc z migającymi pulsująco kontrolkami (olej, paliwo, akumulator)?

Byłbym wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podejrzewam ze tak jak mowia koledzy to zaroweczka padla a te migajace pozostale to moze cos we wtyczce nielaczy bo przy wuciaganiu i wymianie przeciez musiales odpiac sprubuj jeszcze raz rozebrac wymienic ta zaroweczke od kilometrow i dokladnie podepnij wtyczki podejrzewam ze bedzie ok pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak lekko, zrobiły się jakieś błędy, ponoć nawet air-bag się wkurzył. Nie wiem jak to zrobiłem, ale mogę ufać temu, co naprawił moje auto po mnie (mimo iż nie uważam się za lewą rękę w majsterkowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem napisać. sory

była to wina żarówki.podświetlenie działa. trzeba pamiętać o dobrym wpięsiu kostek.

chyba ten typ tak ma, że zrobisz jedną a druga pada. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Jednak biorąc pod uwagę ich ilość (tych pomarańczowych i tych czarnych), mnożąc przez aktualną cenę ok. 1,50 PLN daje całkiem sporą sumę.

U mnie należało podłączyć auto do VAGa i skasować błąd poduszek powietrznych, które jakoś powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem wymienić tylko jedną zaróweczke a przy okazji spaliłem 4 :rant: pózniej działało prawie wszystko zapałała sie poducha i gasła po 5 minutach podłączyłem po VAGA i wykasowałem błedy i było :th: . taki czarodziej mi powiedział ze musiałem zrobić jakieś małe zwarcie. na przyszłość bezpieczniej bedzie odłączyć akumulator poczekać parenaście sekund aż spadnię napięcie na kondesatorze i wtędy mozna grzebać przy elektryce.nie wiem ile w tym prawdy moze na przyszłość poskutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś dokładnie jak ja. Jedno wiem, że teraz na święta kupuję mojej Żabie kabel do VAGa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz taką samą żabe jak ja też kombi zajefanje :a4fan: kolorek the beest to tak przy okazji pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...