Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brewki na lampy, zgodne z prawem czy nie ??


d4roo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! mam mały dylemat i problem. ponieważ jedna z moich lamp została ukruszona a nie stać mnie na razie na zakup nowych lamp pomyślałem o zakupie i zamontowaniu "brewek" na lampy. Jednak nie wiem na ile jest to dozwolone i czy policja z drogówki nie będzie mi kazała tego zrywać po zatrzymaniu lub co gorsza czy grozi za to jakiś mandat, bo w końcu w jakimś stopniu zasłania ona emitowane światło przez lampy.

Czekam na informacje i odpowiedź. Pozdrawiam. :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie brewki które są na górnej części lampy nie będą stanwiły dla naszych władz problemu, zreszta jak da się zauważyć niektóre lampy samochode są nawet przystosowane do zakładania takowych brewek... mają ...hmmm jak to powiedzieć inne szkło na lampie..... a może raczej miejsce na lampie które nie wpływa na wydajność lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na B6 widziałem i wyglądały ładnie ... mówimy tu o brewkach w sensie cienkie paski na górnej części lampy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wcześniej pisałem że widziałem takie na B6 i były ładne :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo nie precyzuje tego czy można czy nie. ale widząc tyle samochodów z takimi brewkami na ulicach i brak jakiś słuchów o tym że jest to niezgodne z prawem oznacza że można montować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo nie precyzuje tego czy można czy nie. ale widząc tyle samochodów z takimi brewkami na ulicach i brak jakiś słuchów o tym że jest to niezgodne z prawem oznacza że można montować :)

Prawo precyzuje możliwość zakładania brewek.

Jakiekolwiek elementy zasłaniające strumień świateł lamp czy reflektorów są niezgodne z prawem.

Jeśli brewki przysłaniają snop światła kwalifikuje to do zabrania dowodu rejestracyjnego.

To samo dotyczy bagażników rowerowych montowanych na haku. Jeśli nie posiadają dodatkowych świateł, a koła przesłaniają lampy (zwykle tak bywa) to jest to niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...