Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Terkot w silniku


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz wszystkich, mam taki problem z kulturą pracy benzynowego silnika 1.6 w Audi A4 samochodzik jest z 97 roku na początku jak kupiłem go od poprzedniego właściciela wszystko było ok, ale po pewnym czasie silnik zaczął dziwnie terkotać na biegu jałowym tak samo jest podczas jazdy, terkotanie brzmi jak by wentylator obcierał o jakiś kabel albo blaszkę ale po głębszym przyjrzeniu się nic nie obciera o wentylator, poziom oleju jest w normie ogolę go nie bierz, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiej pracy silnika? Niby mały silnik bo 1.6 ale to nie diesel żeby tak chodził.

Pozdrawiam. I liczę na szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm.....a jak kupiles to wymieniales olej??bo jak tak to moze do sprzedazy wlal ktos jakiego motodoktora co wycisza silnik a ty go zlales wraz z wymiana oleju i terz terkocze bo silnik wyje.... juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie wymieniłem olej, sprzęgło kompletne, tarcze hamulcowe 4x, klocki 4x, płyn hamulcowy, i jeszcze parę innych rzeczy....A samochód nie ma klimy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, nie pisałem nic na temat tego problemu bo zabrakło czasu.. Problem występuje nadal ale teraz sporadycznie, raz terkocze raz nie, zregóły odzywa się jak jest zimny.

Tutaj daje link z nagraniem audio,wyraźnie słychać ten terkot.

ps.ledwo co słychać wiec proszę o pod głoszenie głośników, Nagranie waży 600kb :)

Pozdrawiam

Edit: Wcześniej jeździłem na samej benzynie, teraz jeździe na gazie, jak przełączę na gaz to ten dźwięk słabnie.

Edit2: działający link http://www.filefront.com/15626555/Bez-tytuu_0001.wma/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może klepią "szklanki" :gwizdanie:

no i by się zgadzało, bo albo klepią na zimnym, albo na ciepłym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lango w wątku "Co to za tykanie?" poruszył ten problem i też nagrał dźwięki dochodzące z pod maski - spróbuj się z nim skontaktować może rozwiązał już problem.

Tylko chyba coś tamten temat "umarł" bo po kilku wypowiedziach nie postawiono jednoznacznej "diagnozy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki ? chodzi o cylindry ? :kox: I to dziwna sprawa bo na benzynie słychać to bardzo głośno że w środku auta słychać zaś gdzie przełączę go na gaz to to stukanie słabnie i w środku w ogóle jest to nie słyszalne dopiero po wyjściu z auta słychać, a czasem jest że w ogóle tego nie słychać jak by wszystko było w porządku.

Tutaj np nagrałem krótki film gdzie nie słychać tego stukania, silnik był rozgrzany do normalnej temp 90 stopni

Audi A4 1.6 Sound Engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuć na chwilę pasek wieloklinowy i zobacz czy będzie to samo nadal, ja obstawiam pompę wspomagania :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuć na chwilę pasek wieloklinowy i zobacz czy będzie to samo nadal, ja obstawiam pompę wspomagania :gwizdanie:

szczerze, to ja też :hi:

wymien najpierw płyn w wspomaganiu,jak sie nie uciszy to jest taki knif (dolej oleju silnikowego 15W do plynu wspomagania,jakiąś 100ke) i sie uciszy :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuć na chwilę pasek wieloklinowy i zobacz czy będzie to samo nadal, ja obstawiam pompę wspomagania :gwizdanie:

szczerze, to ja też :hi:

wymien najpierw płyn w wspomaganiu,jak sie nie uciszy to jest taki knif (dolej oleju silnikowego 15W do plynu wspomagania,jakiąś 100ke) i sie uciszy :naughty:

Mi nie chodzi o dźwięk z filmika kilka postów wyżej jest link do nagrania audio, na filmiku silnik pracuje normalnie bez żadnego stukania czy pukania.

Ponownie daje ten link w tym poście: http://www.filefront.com/15626555/Bez-tytuu_0001.wma/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak bym wpadł na jakiś spot Warszawski,to by zobaczyli co i jak na żywo i może udało by się zdiagnozować co to terkocze czy tam tyka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tykanie to dosyć skomplikowane mogą byc to szklanki popychaczy albo ewentualnie klawiatura luz zaworowy ale jak cichnie po rozgrzaniu to nie wiem najlepiej pojedz gdzieś do jakiegoś renomowanego mechanika i niech ci to zbada bo to jest dzieżko stwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wychodzi na to że przy wymienię oleju po zakupie, mechanik walał jakieś felerny olej i smarowanie było złe, jedyne co teraz zrobiłem to wymieniłem olej w silniku na nowy i "terkotanie czy tam "tykanie" ustało i silnik pracuje już normalnie. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...