Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak sprawdzić czy na gazie nie bierze lewej benzynki??


regis

Rekomendowane odpowiedzi

j/w

założyłem w lipcu BRC, w sumie to spisuje się bez zarzutów, tyle że od pewnego czasu nie wiem czemu ale odnosze wrażenie że szybciej zapala się kontrolka od paliwa. jest jakiś szybki i pewny sposób na to żeby sprawdzić czy po przejściu na gaz nie jest pobierane dodatkowo paliwko na lewo? obiło mi się o uszy że BRC się to zdarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i dobre ale co to da?? jeśli bierze gaz i Pb to po odłączeniu Pb będzie coś sie dziać,czy tylko dostanie więcej gazu ? osłabnie? obroty zaczną falować? zacznie go krztusić? jak odłącze pompe to nie wyrzuci błędów na vagu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prz pełnym ciagu bedzie przerywać, jak sie przełancza na benzyne to niedostanie wiecej gazu bo przecież dlatego przełancza sie na benzyne z niewydolnosci ukladu zasilania LPG bądź świadomej konfiguracji - oczywiście przy założeniu że prawidlowo załozone jest LPG i skonfigurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że BRC potrafi podbierać benzynkę jak się ostro jeździ i jest za małe ciśnienie gazu. Może filterki gazowe masz zasyfione i dlatego bierze benzynę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, że ktoś wreszcie poruszył ten temat. Mi też się wydaje ze czasami pobiera mi lewą benzynę. Ale skąd, jak ii po co. Na kompie mam ustawione że TYLKO I WYŁĄCZNIE GAZ jak chodzi na gazie bez względu na obroty i obiciążenie... nie wiem co i jak z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, że ktoś wreszcie poruszył ten temat. Mi też się wydaje ze czasami pobiera mi lewą benzynę. Ale skąd, jak ii po co. Na kompie mam ustawione że TYLKO I WYŁĄCZNIE GAZ jak chodzi na gazie bez względu na obroty i obiciążenie... nie wiem co i jak z tym zrobić.

na listwie wtryskowej masz zaworek który prawdopodobnie przepuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, że ktoś wreszcie poruszył ten temat. Mi też się wydaje ze czasami pobiera mi lewą benzynę. Ale skąd, jak ii po co. Na kompie mam ustawione że TYLKO I WYŁĄCZNIE GAZ jak chodzi na gazie bez względu na obroty i obiciążenie... nie wiem co i jak z tym zrobić.

Jaką masz instalkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przyczyna ochłodzenia. Samochód dłuzej sie rzogrzewa do tych 30*C i dlatego szybciej benzynka ucieka. Ja teraz musze przejechać 1-2 km do przełaczenia a w lato jakieś 100-200m. Jak zaankuje za 100zł 22l Pb 98 to starcza mi na jakies 2 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze dłużej przełącza sie na benzynę jak jest zimno. Ale takie coś dzieje się np w trasie, gdzie silnik jest dogrzany, i czasami widzę jak ubywa benzyny na wskaźniku cały czas jadąc na gazie :kox:

Dziury, przechyły itp. a pływak skacze. Później powinno wzrosnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem ze wskaźnikiem. Jadę na LPG i nagla zapala mi sie rezerwa na full fis i wali po oczach :wallbash: Komp pokazuje, że wachy starczy na jakieś 40km i wskazówka od paliwa spada systematycznie do zera mimo, że jadę na LPG po trasie i spada do zera. Jak przełacze na benzynę to jedzie na PB jak go odpalę nastęopnego dnia na Pb to odpala i rozgrzewa silnika do 30*C i przełacza na LPG. Jak zatankuje za 100zł Pb 98 to pokazuje połowę baku mimo, że za tą kwotę wlewam jakieś 21l a zbiornik ma 60l. Coś do d*py ten wskaźnik u mnie chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik ma 60l.

Masz mniejszy zbiornik, bo masz Q.

A wskaźnik pokazuje poziom przeliczając mniej więcej, że zero to jakieś 5l w baku, przynajmniej u mnie. Więc wszystko się zgadza :) Ze wskaźnikiem wszystko ok, natomiast co do brania lewej benzynki, to trzeba fachmana od gazu (a ja go obchodzę z daleka ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was koledzy.Widzę że nikt nie potrafi odp. na to pytanie dlaczego pobiera paliwo jak się jedzie na gazie. Dziś to zaobserwowałem w swoim aucie włączyłem na kompie w aucie ile km. mogę przejechać na benzynie i miałem 50km. gdy auto się rozgrzało i jechałem na gazie nagle na wyś. pokazało 40km., wiec to znaczy ze auto pobiera gaz i benzynę jednocześnie, ale dlaczego? Instalacje mam Zenita i do tej pory tego nie miałem, albo nie zwracałem na to uwagi. Może trzeba jechać na regulacje , bo od 1,5 roku nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50km. gdy auto się rozgrzało i jechałem na gazie nagle na wyś. pokazało 40km.,

A może komputer bierze pod uwagę nie tylko poziom paliwa w zbiorniku?? nie lepiej zatankowac benzyny pod korek przed wieksza trasą przejechac powiedzmy 100 czy 200km i sprawdzić na stacji ile wejdzie benzyny do zbiornika to najbardziej wiarygodny test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wskazania kompa to se można w buty wsadzić. Spalanie chwilowe nawet na postoju to czasem pokazuje 7l :polew:

Dystans jaki mozemy przejechac na paliwie w baku oblicza na podstawie naszego stylu jazdy. Jak kręcimy wysoko to wiadomo dystans do przejechania bedzie mneijszy a jak bedziesz kręcił do 3 tyś obr/min to dystans moze wzrosnąć nawet o połowę w zależnosci ile masz paliwa w baku.

Nie znam centralki zenita ale w stagu 4 jak przełacza sie na benzynę to piszczy kontolka ostrzegawcza. Ale są równiez opcję, które pozwalają na przełaczanie poszczegolnych cylindrów na PB wiec jak gazownik źle skomponował instalkę a jest lepszym informatykiem niż gazownikiem to może w cwany sposób zamaskowac swoją fuszerkę. Sama instalka jakby pobierała dodatkowo Pb to by miała za bogata mieszankę i silnik by przerywał, trząsł sie itp. Może masz instalkę za słaba i podpiera sie benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...