Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Opony 225/45 do felg 18"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam możliwość zakupu oponek 225/45/18 w bardzo dobrym stanie za małe pieniądze.......oponki te chciałbym nałożyć na swoje 18". Zawieszenie mam springi H&R -30mm.Co o tym sadzicie (szukałem na forum ale znalazłem na ten temat zaledwie 1 post)??Praktykował ktoś?Głównie chodzi mi o to czy nie będą tarły przy skrętach itp..

Opublikowano

A jakie masz ET?

Opublikowano

Zobacz te rozmiary w kalkulatorze opon :wink4:

Opublikowano

Dużo za duże... 22(3)5/40 i koniec.

Opublikowano
  • Autor

A jakie masz ET?

prawdę mówiąc nie wiem......czy jest to gdzieś na feldze napisane?

Opublikowano

Na 18" to 225/40 a nie 225/45 :cool1: Przy tym drugim rozmiarze koło będzie większe i licznik będzie przekłamywał.

Opublikowano
  • Autor

Na 18" to 225/40 a nie 225/45 :cool1: Przy tym drugim rozmiarze koło będzie większe i licznik będzie przekłamywał.

nie dbam o to......interesuje mnie tylko czy będzie obcierać czy nie?

Opublikowano

A jakie masz ET?

prawdę mówiąc nie wiem......czy jest to gdzieś na feldze napisane?

masz na wewnętrznej steonie felgi.

Opublikowano

Nawet jak nie bedzie obcierac to najlepiej na 18 wyglada opona 225/40.

225/45 wg mnie wizualnie slabo wyglada...

Opublikowano

Nawet jak nie bedzie obcierac to najlepiej na 18 wyglada opona 225/40.

225/45 wg mnie wizualnie slabo wyglada...

:polew: :polew: bo taaaaaaka wizualnie jest miedzy nimi roznica ze heej :polew: nie dajmy sie zwariowac

Opublikowano

Nawet jak nie bedzie obcierac to najlepiej na 18 wyglada opona 225/40.

225/45 wg mnie wizualnie slabo wyglada...

:polew: :polew: bo taaaaaaka wizualnie jest miedzy nimi roznica ze heej :polew: nie dajmy sie zwariowac

Dla mnie jest.

Dla Ciebie nie musi :wink4:

Ale ja mam lekkie zboczenie.

W s6 na feldze 9x 19 zakladalem opony 235/35 i dla mnie to jedyny sluszny rozmiar. MIalem przez chwile 255 i byly jak balooon :>

Opublikowano

kolega nie pyta o to jak będzie wyglądać tylko czy będzie obcierać, według mnie nie powinna to tylko kilka % różnicy do 235/40/18 a przy tej jest jeszcze sporo miejsca przy zawiasie 1BV. na pewno będzie bardziej komfortowo przy tym profilu

Opublikowano

225 lub 235 bedzie ok!

235/45 mam u siebie tylko ze felge mam 17"

Opublikowano

nic nie bedzie ocierac

ja sam sie zastanawiam 225/45/18 czy nie wpakować do b5 :naughty:

jeśli wchodzi 225/55/17 to w zupełnosci da rade 225/45/18

Opublikowano

nie wiem czy ta wiadomosc pomoze, ale ktos sobie moze przeliczy, u mnie jak mialem 235/35 r19 i zawias 1be to jak jechalem sam to na duzych nierownosciach ocieralo, jak mialem komplet pasazerow to praktycznie na kazdej nierownosci asfaltu. nie powiem wam tyko jakie mam et, bo nie pamietam, wiem jedynie ze kola na tyle sa bardziej odsadzone na zewnatrz od przednich felg. ale jak zalozylem 215/30 r19 to musze miec obciazony samochod, duza predkosc i meega roznice w poziomie asfaltu zeby dobilo i otarlo

Opublikowano
  • Autor

A jakie masz ET?

prawdę mówiąc nie wiem......czy jest to gdzieś na feldze napisane?

masz na wewnętrznej steonie felgi.

sprawdzałem ET moich felg to 40

Opublikowano

Takie opony powinny wejsc spokojnie przy tym ET, ale ja bym ich nie zakladal... nie bedzie efektu 18", bo balon bedzie duzo wiekszy.

Tak samo jest z 17", porownajcie sobie 235/45 i 225/45... roznica jest duza.

Pomijam fakt, ze na 225/45/18 prowadzenie bedzie odczuwalnie gorsze niz na 225/40/18 - auto bedzie sie mocniej wychylac w zakretach.

Opublikowano
  • Autor

Takie opony powinny wejsc spokojnie przy tym ET, ale ja bym ich nie zakladal... nie bedzie efektu 18", bo balon bedzie duzo wiekszy.

Tak samo jest z 17", porownajcie sobie 235/45 i 225/45... roznica jest duza.

Pomijam fakt, ze na 225/45/18 prowadzenie bedzie odczuwalnie gorsze niz na 225/40/18 - auto bedzie sie mocniej wychylac w zakretach.

chyba jednak zaryzykuję 500zł za 4 prawie nowe opony....kusi,oj kusi

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Założyłeś już te oponki ?

Nie obcierają ? jakie wrażenia ?

Opublikowano
  • Autor

Założyłeś już te oponki ?

Nie obcierają ? jakie wrażenia ?

nie , nie założyłem ......jednak kupiłem nowe 225/40 18'

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.