Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana tulei tylnej belki


Zaakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czeka mnie wymiana tulei tylnej belki. Czy jest jakaś zasada, że przy tej robocie wymienia się też inne elementy? Coś mi wali z tyłu, nie chciałbym aby po wymianie tulei okazało się, że problem nie zniknął. Jakieś rady?Co tam jeszcze może walić?

aha i czy po takiej wymianie powinno się robić geometrię?

Pozdrawiam

Zaakoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wali Ci w czsie jazdy? Mi tłucze z tyłu jak szarpię tylnym kołem, tak jakby był lekki luz i takie pukanie. Czy to też może być silentblock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie słyszałem że trzeba ostro napierniczać żeby tuleje wyszły.

hehe no właśnie że nie.. jak masz sciagacz zrobisz to bez użycia młotka oraz nie użyjesz prawie "wcale" siły [br]Dopisany: 05 Listopad 2009,

w razie problemów pytaj na PW lub gg 507954

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem tą tuleję i wyszła mi dopiero wtedy gdy się na nią wkurzyłem...

3 "zdrowe" uderzenia młotka w rurę którą nałożyłem na gumę w tulei dały jej radę...

z włożeniem było łatwiej ale miałem skonstruowany na szybkości przyrząd do wciśnięcia tulei (nie wolno jej wbijać młotkiem)

aha i nie odkręcałem do tej operacji koła (operacja z kanału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wyciagniecia tulei zastosowałem śrube 12 długą dość twardą min 8.8 dodatkowo metalowa tuleje o wiekszej srednicy niz tuleja stalowo gumowa oraz tuleje o mniejszej srednicy niz nasza tuleja met-gum.

Laczac wszystko sruba i krecac nakretka wszystko ladnie samo wychodzi, bez specjalnego uzycia siły, do wprasowania jest "to samo" tylko zestaw tulejek jest troche inny.

Oczywiscie wszystko bez sciagania kol, najlepiej z kanału.

sci.jpg

Zestaw wyglada podobnie choc jest to sciagacz do innego modelu auta ale zasada jest taka sama. Nie warto kupowac gotowego sciągacza lepiej jezeli jest taka mozliwosc dorobic sobie samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sorry, że odgrzewam, ale nie chciałem nowego zakładać. Moje pytanie brzmi: Jaki jest koszt za wymianę tulei tylnej belki??? bo mi mechanik krzyknął około 200 zł.... wydaje mi się, że to trochę dużo??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak myslicie warto brac sie za wymiane samemu...? a moze lepiej dac do mechanika? jezeli chodzi o podnosnik i potrzebne narzedzia to nie ma najmniejszego problemu ale martwi mnie czy da sie jakos wybic stare i zamontowac nowe! poradzcie cos koledzy pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jędrzejowie krzyknęli za wymianę jednej sztuki tulei 80 zł.

Dlatego sam wymieniłem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...