Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Ciężko wchodzi 2-ka po nocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

pacjent jak w profilu AVJ

problem: po nocy ciężko wchodzi mi 2-ka bieg , inne idealnie, a kiedy już wrzucę ja wreszcie przy kolejnych próbach wrzucenie nie ma juz z tym problemu tylko za pierwszym razem jest źle i tylko po nocy sie tak dzieje.......moze olej w skrzyni do wymiany, co o tym myslicie?

Opublikowano

Spróbuj olej wymnienić.

Opublikowano

mam podobnie. jednyny bieg jaki wchodzi z oporem po nocy. wystarczy ze raz wrzuce i objaw znika. ja miałem olej wymieniany w skrzyni i nic sie nie zmieniło. sądze ze jeśli to nie jest błachostka to nie ma sensu wydawać grubych pieniędzy :wink4:

Opublikowano

olej do wymiany ale tylko na ORI[br]Dopisany: 04 Listopad 2009, 22:59_________________________________________________http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=803301931

Opublikowano

a jak wymiana oleju nie pomoże to oznacza już synchronizator wytarty

Opublikowano
  • Autor

dzięki za rady w pierwszej kolejności olej olej do wymiany

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

Po zakupie auta rok temu, zauważyłem, ze przy niskich temperaturach (<10st.C) ciężko wchodzi 2-ójka i 3-ójka na początku jazdy. Od razu wymieniłem olej w skrzyni (EHV) na Mobilube 1 SHC 75W-90.

Rzeczywiście stary olej wyglądał paskudnie - czarny, opiłki...(auto przejechane miało 90tys.km), ale po wymianie nie było poprawy! :wallbash: teraz znów idzie zima i po bezproblemowej jeździe w lecie ta kwestia wraca...

Pytanie, czy ten oryginalny olej to też 75W90 i czy jest szansa na poprawę jak wymienię na ori? Wiadomo - jest opcja, że to synchronizatory ale wolałbym zacząć od najtańszych rozwiązań. Zreszta nie wiem czy już po obecnie 100tys. km przebiegu synchronizatory mają prawo się posypać?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

w moim przypadku po wymianie oleju w skrzyni problem zniknoł

Opublikowano

Lałeś oryginalny olej czy jakiś zamiennik? Jakie koszty ?

Ile tego oleju wchodzi i czy jeśli lałeś oryginalny olej to jakie miał parametry.

Opublikowano

wchodzi 2,25litra, a olej ori z aso albo Castrol TAF-X z pewnego źródła

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Słuchajcie ja mam tak, że jak ostrzej ruszę to wtedy dwójka mi gorzej wchodzi a czasem muszę wysprzęglić włożyć jedynkę i dopiero dwójkę.

Co to?

Opublikowano
  • Autor

Lałeś oryginalny olej czy jakiś zamiennik? Jakie koszty ?

Ile tego oleju wchodzi i czy jeśli lałeś oryginalny olej to jakie miał parametry.

ja lałem valvoline chyba(nie pamiętam) 75W90 było na forum

Opublikowano

Ja mam tak samo tylko ze w b5 i to pewnie wina sprzęgła, wysoko bierze i szarpie lekko przy ruszaniu. Czekam na na kasę to wymienię. :wink4:

Opublikowano

No tak trochę zaczyna szarpać, ciekawe ile jeszcze na nim zrobię km.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.