Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Problem z wspomaganiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich forumowiczów.

Na początku powiem że przeczytałem całe forum i nie znalazłem opisu pasującego do moich objawów...

Przed wczoraj rano (-6 na polu), auto stoi pod blokiem, uruchomiłem silnik, zawsze daje mu czas około 5 min, żeby sobie pochodził, (czas na porannego papierosa :tongue4::palacz: ).

Wyjeżdżam z parkingu a tu strasznie ciężko chodzi kierownica... tak około 1/3 obrotu ciężko później lekko i tak samo podczas prostowania i skręcania w drugą stronę. jak się autko zagrzeje to nie występuje ten problem (płyn jest cieplutki w zbiorniczku), nic nie piszczy, nie skrzypi, maglownicy nie słychać, pasek w porządku, płynu nie ubywa, sprawdziłem węże są suche, przy skręceniu maksymalnym słychać pompę ale to chyba normalne bo w tedy pracuje na max. Płyn ma kolor bursztynowy.. nie sprawdziłem tylko jaką konsystencję ma rano, po całej nocy marznięcia... Dziś zakupiłem w ASO 2l płynu zielonego, w sobotę będę chciał wymienić go wcześniej przepłukując cały układ. nie wiem czy ta operacja naprawi mój problem ze wspomaganiem..

Może miał ktoś podobne objawy do moich lub takie same i może napisze w jaki sposób rozwiązał problem ??

Opublikowano

Pompa wspomagania umiera wymiana plynu nie pomoze

Opublikowano
  • Autor

Pompa wspomagania umiera wymiana plynu nie pomoze

Czytałem na forum że jak umiera pompa wspomagania to ją słychać, a w moim przypadku żadnych dźwięków ona nie wydaje

Opublikowano

Pompa wspomagania umiera wymiana plynu nie pomoze

Czytałem na forum że jak umiera pompa wspomagania to ją słychać, a w moim przypadku żadnych dźwięków ona nie wydaje

nie zawsze słychać :gwizdanie:
Opublikowano
  • Autor

no to co robić?

poczekać aż padnie całkowicie a w między czasie szukać nowej??

a może to wina płynu, on wchłania wode.. nie wiem kiedy byl wymieniany... teraz chłodno to gęstnieje??[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 15:16_________________________________________________Przeczytałem wszystkie posty w tym dziale.. i wiem że jak pompa pada to piszczy, wydaje z siebie głośne dzwięki.. w moim przypadku nic nie wyje, piszczy, strzela... mam nadzieje ze wymiana płynu pomoże.

Opublikowano

Wymień płyn-żadne pieniądze,tym bardziej,że nie

wiesz kiedy był wymieniany...zobaczymy może pomoże.

Opublikowano

pompa nie zawsze wyje poprostu nie daje takiego cisnienia jak powinna ,podjedz do jakiegos dobrego mechaniora niech zmierzy cisnienie

Opublikowano
  • Autor

Jutro jadę do szwarga wymienić płyn, wcześniej podjadę gdzieś zmieżyć ciśnienie..

Powiem wam że dziś w poludnie (cieplutko bylo na polu) nie mialem zadnych problemow ze wspomaganiem, auto zapalilem i na wolnych obrotach działało bez problemów- stawiam na płyn:)

Opublikowano

Jutro jadę do szwarga wymienić płyn, wcześniej podjadę gdzieś zmieżyć ciśnienie..

Powiem wam że dziś w poludnie (cieplutko bylo na polu) nie mialem zadnych problemow ze wspomaganiem, auto zapalilem i na wolnych obrotach działało bez problemów- stawiam na płyn:)

Też myślę,że po płukance i wymianie płynu wszystko będzie ok.

Pewnie masz już tam straszny syf...

Ile już masz to auto?

Opublikowano
  • Autor

Jutro jadę do szwarga wymienić płyn, wcześniej podjadę gdzieś zmieżyć ciśnienie..

Powiem wam że dziś w poludnie (cieplutko bylo na polu) nie mialem zadnych problemow ze wspomaganiem, auto zapalilem i na wolnych obrotach działało bez problemów- stawiam na płyn:)

kolego od dnia kobiet tego roku.. ale nie wiem kiedy wczesniej był wymieniany no i ja troche jezdze od kwietnia zrobilem ponad 20 tyś.. jutro przepłukam ukłąd i zaleje nowy płyn...

Też myślę,że po płukance i wymianie płynu wszystko będzie ok.

Pewnie masz już tam straszny syf...

Ile już masz to auto?

Opublikowano

wymien ten plyn i napisz co czy sie poprawilo

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem wczoraj płyn, podczas odpowietrzania układu kierownica lżej chodziła.. układ mam odpowietrzony, jak na razie wszystko jest ok :) zobaczymy jak będzie dalej.. lukam czy mi płynu nie ubywa i słucham czy sie cos niedobrego z ukłądem nie dzieje.. jak płyn zmieni kolor to wymienie jeszcze raz a jak nie zmieni to zostawie ten :)

Plyn kupiłem w ASO zielony niecale 37 zł 1l.

Opublikowano

podepne sie pod temat jak silnik mam zimnny np z rana po nocy to kierownica chodzi lekko jak sie rozgrzeje to slychać pompe takie wycie oraz kierownica chodzi ciężej kolor płynu brązowy w dodatku się pieni jak jest juz rozgrzany... :/ co robić wymienic płyn na nowy czy kupić pompe wspoma innąChyba skusze się na używkę i wymienić płyn od razu.. dodam że brat ma tez a4 1.8 adr i u niego wspomaganie chodzi lżej ,nie wyje itp a koła mamy takie same

Opublikowano
  • Autor

kolego jak slychać pompe to mogą być dwie przyczyny... jak sie płyn pieni to układ jest zapowietrzony i pompa pracuje na sucho.. albo sie pompa konczy..

Wymien płyn, wypłukaj układ i dobrze odpowietrz cały układ, sposób odpowietrzenia jest opisany na forum :)

ja w sobote wymienilem płyn i syf straszny leciał przy spuszczaniu starego, pomogłem mu wypłynąć sprężarką, zalałem nowy odpowietrzyłem układ i jeżdze na tym narazie.. jak nie będzie zmieniał koloru i wszystko inne będzie ok to zostawie ten płyn, a jak zmieni kolor to wymienie jeszcze raz..

mam nadzieje ze teraz bedzie wszystko dobrze bo koszt pompy lum magla jest spory...

Jeszcze do sprawdzenia sa zaworki zwrotne..

Opublikowano

WItam

W sumie sa 2 opcje wspomniane STARY plyn jak cholera wymiana na nowy taki jak powinien byc powinno zalatwic sprawe a jesli nie to konczy sie pompa... Jeszcze prosze sprawdzic pasek napinacz rolka oraz sprzegielko alterantora nic innego nie wchodzi w gre :))

pozdrawiam

ALEXD

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Tez się tu podepnę ja wczoraj wymieniałem kierownice i po ponownym włączeniu aku kierownica chodziła rewelacyjnie leciutko ale po pewnym czasie to zanikło parę razy odłączałem aku i zawsze tak samo.Nie powiem że teraz jakoś ciężko chodzi ale to nie to samo.Co o tym myślicie? :mysli:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I ja sie podepne pod temat. Możliwe jest aby płyn wspomagania zamarzł i rozwalił przewody :mysli: Jezdziłem o 13tej wszystko było ok(temp -10) teraz wyszedłem przepalić(22ga), odpaliłem (-12,5 stopnia) wspomaganie nie działa w całym zakresie obrotu kierownicą. Nagrzałem silnik do 45 stopni w postoju, kierwonica lekko popusciła ale nieznacznie, ale pod samochodem w okolicy lewej lampy brązowa nie zaduza plama :kwasny: Czy to moze być zalezne od temperatury zeby cos sie rozszczelniło :mysli: Płynu prawie nic nie zostało :confused4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dziś zakupiłem w ASO 2l płynu zielonego

jak dokładnie nazywa się ten płyn i czy to jest minerał, czy syntetyk?

I ja sie podepne pod temat. Możliwe jest aby płyn wspomagania zamarzł i rozwalił przewody :mysli: Jezdziłem o 13tej wszystko było ok(temp -10) teraz wyszedłem przepalić(22ga), odpaliłem (-12,5 stopnia) wspomaganie nie działa w całym zakresie obrotu kierownicą. Nagrzałem silnik do 45 stopni w postoju, kierwonica lekko popusciła ale nieznacznie, ale pod samochodem w okolicy lewej lampy brązowa nie zaduza plama :kwasny: Czy to moze być zalezne od temperatury zeby cos sie rozszczelniło :mysli: Płynu prawie nic nie zostało :confused4:

mam podobny przypadek :confused4:, Kowi poradziłeś już coś na to??

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam!!Takze ostnio pojawil mi sie problem ze wspomaganiem. Przy niewielkich ruchach kierownicy jeszcze ujdzie, natomiast w przypadku wiekszych skretow, jest bardzo mocny opor w jedna i druga strone. Obecnie ani wczesniej nie bylo sluchac jakichkolwiek odglosow pompy. Ponad 1,5 roku mialem podobny problem, ale po miesiacu jazdy minelo. Obecny problem pojawil sie podczas obecnych mrozow, gdy samochod mial krotki przestoj w eksploatacji - 4 dni. HELP!!! Co to moze byc? czy padla pompa???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.