Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Nie pali zimny kłęby białego dymu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy brak mi sił, co może być tego przyczyną.

Zimny nie chce odpalić, teraz jak trochę pomroziło to jest masakra kręcę z 10s żeby odpalił i z tyłka kopci kłębami białego dymu. Jak pochodzi troszkę z 2 min to później nie ma problemu odpala od tyku.

Latem też był taki problem jak chciałem rano odpalić z tym ze kręcił krócej.

Świece wymienione!! Akumulator sprawny!! Rozrząd wymieniony!!

Opublikowano

kąt wtrysku :mysli:

Opublikowano

odepnij wtyczkę od czujnika temperatury cieczy i spróbuj zapalić

Opublikowano

Np. zapowietrzony układ paliwowy - sprawdź, czy nie masz jakichś wycieków (mokry blok silnika).

Wężyki przelewowe mogą być sparciałe i puszczać paliwko.

Opublikowano

odepnij wtyczkę od czujnika temperatury cieczy i spróbuj zapalić

Tak z ciekawości, co to da? Powiedzmy że odpali po odpięciu wtyczki.
Opublikowano

odepnij wtyczkę od czujnika temperatury cieczy i spróbuj zapalić

Tak z ciekawości, co to da? Powiedzmy że odpali po odpięciu wtyczki.

może być uszkodzony czujnik temperatury i nie grzeje świec, zakładając że to to po odpięciu powinien zagrzać
Opublikowano

Czujnik , przekaźnik , bezpiecznik , przewody itd.

najlepiej to chyba włożyć końcówkę miernika albo jakąś kontrolkę (żaróweczkę) w fajkę świecy i sprawdzić czy dochodzi do niej napięcie najlepiej z rana na zimnym silniku.

Opublikowano

Koledzy brak mi sił, co może być tego przyczyną.

Zimny nie chce odpalić, teraz jak trochę pomroziło to jest masakra kręcę z 10s żeby odpalił i z tyłka kopci kłębami białego dymu. Jak pochodzi troszkę z 2 min to później nie ma problemu odpala od tyku.

Latem też był taki problem jak chciałem rano odpalić z tym ze kręcił krócej.

Świece wymienione!! Akumulator sprawny!! Rozrząd wymieniony!!

znowu to samo...logi zrobione??jaki masz kąt wtrysku w 00 BS??
Opublikowano

Miam podobny problem z silnikiem AHU latem jak przyszło odpalić silnik na zimnym silniku to trzeba było długo kręcić mawet czas dochodził do minuty po dopaleniu z rury wydechowej wydobywał się biały dym (tak jakby wtryski lały) jak pochodził kilka minut to po zgaszeniu można było go odpalić za 4 lub 5 razem. okazało sie że miałem przestawiony kąt wtrysku VAG pokazywał kont 00 po przestawienu na 51 jest dużo lepiej na zimnym silniku odpala za 3 lub 4 razem a na ciepłym za 2.

Nadal nie mogę dojśc glaczego dopala dopiero po pewnym czasie a nie od razu wymieniłem zawór odpowietrzający na filtrze paliwa, węże doprowadzające paliwo, swiece żarowe działają, a po odpaleniu widać jeszcze trochę białego dymu czyżby wtryski były padnięte czy kąt wtrysku dla tego silnika musi być inny???

Opublikowano

dygnij pompe w granice 60 to mu bedzie lzej ....

Opublikowano
  • Autor

Odpinałem wtyczkę G62 odpalił ale jak podgrzał swiece, tylko ze nie zawsze grzeje swiece, tylko poniżej 5stopni. A latem też były problemy.

Dzis sprawdziłem kat wtrysku POLSKIM VAGIEM bo taki tylko zdobyłem kąt wtrysku wychodzi 116-119 tylko czy odczyt z PL VAGA może być wiarygodny czy lepiej jechać na jakiś porządny sprzet?

Opublikowano

a jaka powinna być optymalna wartość dla tego silnika???

Opublikowano

a jaka powinna być optymalna wartość dla tego silnika???

Wartość powinna być między 49-51 na VAG COM

Opublikowano
  • Autor

własnie a czy wskazania na vag-com i polskim vagu ma byc taka sama?

Opublikowano

moze tankujesz kiepskie paliwo[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 20:09_________________________________________________kolega mial podobny problem ze swoim golfem zaczal tankowac na lepszych stacjach i bylo ok

Opublikowano

ustaw dobrze pompe paliwa

Opublikowano
  • Autor

paliwo mam z orlenu swego czasu tankowałem na shell to chyba nie to.

Opublikowano

Polski Vag i vag com wskazują inaczej!! Sprawdzałem to u siebie na polskim niby ok na vag com za późny i jak przestawiłem pali od strzała a jak odpiąłem wtyczke od zaworak egr tego przykreconego do rury od dolotu to palił od pół obrotu i przestał drżeć w środku:)

Opublikowano
  • Autor

Jutro wymieniam termostatu gościu powiedział ze mi pompę przestawi biorę jutro kompa do niego i zobaczymy co z tym fantem będzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.