Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 S4 AGB] Wycięte katy i rozczarowanie.....


DOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

Sytuacja ma się następująco dziś byłem wyciąć 2 katy z mojego s4( te pod autem)- w ich miejsce zostały wstawione rurki o średnicy mniejszej o jakieś 5 mm- bo Pan nie potrafił innych dobrać. Auto stało się nieco głośniejsze to fakt, ale po przejeżdżeniu całego dnia, efekt jest taki jakby auto gorzej się zbierało i zamiast lepiej wydmuchiwać to po prostu jest odczucie że auto idzie gorzej. Nie będę drugi raz wspawywał katów bo chcę zrobić programik. Mam wrażenie że z racji tego że rozprężanie spalin teraz przeniosło się na środkowy tłumik auto nie może rozprężyć ich wcześniej i jest przyduszone. Jak myślicie czy wstawienie czegoś takiego powinno rozwiązać problem i polepszyć osiągi? Czy miał ktoś styczność z tymi produktami?

http://moto.allegro.pl/item807184316_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg.html

z tego co wymierzyłem to wymiarom kata najlepiej odpowiada zdaje się model o zewnętrznej średnicy 55mm płaski o szerokości 17cm i długości 40cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie potrzebnie wstawil Ci ten mechanior zwężke, lepiej by było żebyś miał tam rurke o tej samej średnicy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa właśnie nie miał takiej samej średnicy - i teraz trzeba robić poprawke bo czuje że to nie jedzie- może po wstawieniu czegoś takiego nie będzie nadmiernie odprężało i będzie wmiarę kompatybilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki przelocik u siebie wstawiłem zamiast kata, na mocy nie stracił ale również nie zyskał :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób proste rury identycznej średnicy. Środkowy tłumik możesz zrobić przelotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeżeli zrobie środek w przelocie to czy nie będzie głowy urywało we wnętrzu?

Jeżeli środek w przlocie to jaki- coś takiego?

http://moto.allegro.pl/item799501137_tlumik_przelotowy_nie_strumienica_awg_dlugi_55cm.html

Czy coś konkretniejszego? Dalej zastanawiam się nad tym miejscem na katalizatory- i tymi tłumikami AWG- bo jeszcze jest dodatkowa sprawa że po wycięciu w okolicach 2,5 -3 rpm jest taki dziwny dźwięk brzeczący dostaje takich dziwnych wibracji może po wstawieniu takiego wynalazku spowrotem efekt brzeczenia by zniknął?

Ps. wiem że najlepiej było by zrobic cały układ w el-tecu albo MG ale narazie próbuje poekspertmentować na serii- jak narazie efekt wstawienia rurek- w moim oczach jest na minus :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek co proponujesz wstawić zamiast środkowego konkretnie żeby nie było zbyt małej średnicy a było wystarczające pod program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiałem owy tłumik przelotowy. To Firma z Olsztyna. Dobrze doradzili, jak coś to bierz ten łumik przelotowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przymulenie to zapewne efekt tego, że masz wspomnianą zwężke wstawioną. 5 mm na kazdej to już 1 cm w stosunku całego układu czyli jednak sporo. Spróbuj na razie dopasować zwykłe rurki o średnicy takiej jak reszta i zobacz jak będzie. Koszt bedziesz miał najmniejszy i zweryfikujesz zmiany. A potem możesz sobie kombinować z jakimis tłumikami itd.

Aczkolwiek ja u siebie mam 2 strumiennice założone, które sa wymiarami zew. takie same jak katy, nawet kształt ten sam i odczułem znaczną poprawe. Szybsza reakcja na gaz i ładniejszy dzwięk.

Wspawaj rurki odpowiednie i napisz jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek co proponujesz wstawić zamiast środkowego konkretnie żeby nie było zbyt małej średnicy a było wystarczające pod program?

duży tłumik przelotowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1cm srednicy mniej w wydechu to wlasnie Twoj problem z brakiem mocy.

Pozbadz sie tego jak najszybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie w poniedziałek spawam rurki bo normalnie mam szlag mnie trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie w poniedziałek spawam rurki bo normalnie mam szlag mnie trafia...

jak bedziesz miał problem z rurą to możesz wrzucić nierdzewkę

w tej firmie www.heco.pl mają tego opór

ja zawsze u nich kupuje jak robie kompletne wydechy

jeden metr rury fi63 (2.5'') kosztuje 40 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El- Tec nie bo daleko na śląsku MG Motorsport spawa bardzo dobre wydechy- będzie za jakieś 3 miesiące dopiero ale teraz musi być coś co nie bedzie zamulało auta. Panowie przemierzyłem dziś te wstawione rurki i one są węższe ale o 5 mm z każdej strony co daje 1 cm na rure a 2cm w sumie więc nie zdawało mi się że lekko przymuliło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje el-tec szkoda kasy na półśrodki

szkoda kasy na el-tec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...