Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak i czym poprawić chłodzenie peceta??


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka firma i model zasilacza? tempy nie najwyzsze. ale fryzjera moglbys zalozyc z pastą Arctic Silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz dobry. powinien pociagnac bez problemu tą konfigurację. Sama karta może mieć ramu wadliwe. Artefakty sie nie pokazują w czasie grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz dobry. powinien pociagnac bez problemu tą konfigurację. Sama karta może mieć ramu wadliwe. Artefakty sie nie pokazują w czasie grania?

Nie grafika to jest dla mnie bajka, z nią raczej wszystko OK, zobaczymy jak zamontuje lepsze chłodzenie :kox:[br]Dopisany: 10 Listopad 2009, 17:24_________________________________________________Przyszły graty, zamontowałem ten artic frezzer i chłodzenie na dysk twardy(choć ten cos nie działa :disgust: ) róznica na +. Przy przegladaniu stron temperatura procka nie przekracza 25 stopni, a tak wygląda podczas gry Brothers in Arms na rozdzielczosci 1600x 1024 czy jakos tak :kox:

speedfanact.jpg

coretempact.jpg

Zero problemów z wyłączaniem sie kompa czy jakimis zawiasami, wszystko płynnie działa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zestresuj kompa primem95 http://www.pobieralnia.pl/redir.php?u=http%3A%2F%2Fwww.mersenne.org%2Fftp_root%2Fgimps%2Fp95v259.zip

wlacz przed tym core tempa. niech pochodzi 20min i spisz wtedy tempy albo zrob print skrina - i wklej. zobaczymy jakie sa wiarygodne wartosci.

po uruchomieniu Prime kliknij "Just stress testing", ustaw opcje "In-place large FFTs" i OK. Po20 min zmierz temp, po czym z menu "Test" wybierz "Stop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówisz tym programem, ale nie wiem, w nim za duzo szczegółów nie zauwazyłem, jedyne to 0 errors, dałem spokój, na moje oko już jest wszystko tak jak powinno :kox: grać moge ile chce :decayed:[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 09:39_________________________________________________Panowie znowu mam problem z kompem wyłącza sie samoczynnie i dosć bardzo sie grzeje, zauwazyłem że nie działa jeden z wiatraczków patrząc po wczesniejszych parametrach zamieszczonych w tym watku. Chodzi mi o FAN3, który to jest wiatraczek w komputerze :mysli:

temperastura.jpg

Jest jakaś mozliwosć podkręcenia obrotów tego wiatraczka na procesorze, wymieniłem go na dosć wydajny articblue czy jak mu tam, do pewnego czasu było ok, a teraz nei idzie pracowac na kompie, sama przegladarka sie meczy :gwizdanie:[br]Dopisany: 07 Listopad 2010, 22:44_________________________________________________Patrze teraz po ty wiatraczkach, to na procku kręci, na obudowie kręci, na karcie kręci :mysli: wiec od czego są wskazania FAN3 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpinales jakis wiatrakj od obudowy pod zlacze FAN na plycie?

Chipset ma wiatrak u ciebie? grzejacy sie mostek PN potrafi restartowac kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdze, mam do niego utrudniony dostęp poprzez nie przemyslane biurko :gwizdanie:

Nie nie, nie ma zadnych efektów graficznych wszystko jest stabilne na obrazie, poprostu jak włacze jakiś program graficzny który robi rendery to komp po chwili sie wyłaczy

Zaraz coswiecej powiem o podłaczeniu tych wiatraczków tylko musze sie tam dostać

Grafika radeon 4770 czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wiatraczek na tylnej ściance kompa mam podłaczony pod FAN_pwr(działa), wiatraczek na karcie grafiki ma gniazdo na karcie(działa), wiatraczek na procesorze podłaczony pod CPU_FAN, trzeci wiatraczek podłaczony jest pod sys_FAN i zasila wiatrak przykręcony na dysk twardy, ten był odłaczony, bo były dwie wtyczki jedna była spieta a druga nie, podłaczyłem i chyba zaczął chodzić wiatrak na HDD(nie moge zobaczyc bo jest dosć zabudowana osłona tego wiatraczka)

Ale patrze teraz po temperaturach, to wyraźnie spadły, ale mimo to nie pokazuje wartosci dla FAN3 w tym programie

Zaraz zrobie teścik na programach renderujacych :gwizdanie:

Zmień sterowniki :polew:

http://downloads.guru3d.com/

A co mi ze sterowników chłodzenia nie poprawia

Jest jakis sposób na przyspieszenie RPM wiatraczka na procesorze :mysli:

[br]Dopisany: 07 Listopad 2010, 23:29_________________________________________________http://allegro.pl/silentiumpc-multiconnector-4pin-4x3pin-2x5v-2x12v-i1290568436.html

rozwiazanie problemu :decayed:

przyda sie cos wiekszego tam

Zasilacz mam mocny wiec da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro to ma w czyms pomóc to ściągam te

ATI Catalyst 10.10 Win XP (32-bit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz napisz jego model[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 08:46_________________________________________________A co do procka obniż napięcie na tyle aby był stabilny.

A co do Prime95 włączas 2 procesy SMALL FFT na 24H jeśli tyle przetrzyma jest ok a nie na 20 minut bo to wgl NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze wziąć odkurzacz w rękę z jakąś cienką końcówką (ew. sprężone powietrze) i wyczyścić żeberka radiatorów pod wentylatorami. Być może już są zabite kurzem i nie oddają wystarczającej ilości ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooer AC freezer pro jest słabym coolerem - ma wydajność jak box'owy od amd x2 i wymiana wydajnej pasty termo przewodzącej (Zelman STG-1/5) nie wiele pomoże. Dodatkową temp. może podnosić pasywne chłodzenie chipsetu na płycie gł.(dobrze jest też tam wymienić pastę). Jezeli obecnie masz dobrze wentylowana obudowę to wystarczy aby pc się nie przegrzewał. Oczywiście częste pozbywanie sie kurzu też jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie komp ma ściagnietą jedna strone obudowy ale siedzi w szafce o szerokosci 35 można powiedzieć z 3 stron zakryty jest wiec tam i tak ciepło sie kumuluje, myśle o kupnie jakis 2 wentylatorów które by troche tam termiki w tej wnęce wprowadziły :gwizdanie:

Dzisiaj go odkurze w środku bo troche mam syfu, wczorajsze manewry nic nie pomogły, dzisiaj znowu sie zbuntował, temperatura na procku dochodzi do 80st podczas renderu[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 19:35_________________________________________________

Jaki masz zasilacz napisz jego model[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 08:46_________________________________________________A co do procka obniż napięcie na tyle aby był stabilny.

A co do Prime95 włączas 2 procesy SMALL FFT na 24H jeśli tyle przetrzyma jest ok a nie na 20 minut bo to wgl NIC.

A co to jest to prime95 :mysli:

Tak wygląda podczas renderów graficznych :blink:

schowek04f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem ten test, komp wytrzymał niecałe 2min, na programie monitorujacym temperatura doszła do 97st w FAN3 i komp sie wyłączył

Czyli chłodzenia to tu w ogóle nie ma :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mamy pewnosc ze to procek, a nie grafa. sciagnij radiator. sprawdz co tam sie dzieje pod spodem. przesmaruj procka nowa pasta. nawet na fryzjerze temp powinny byc w normie. cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...