Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Obroty same idą do góry !!! Jakaś masakra .


czarny286

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki może duży a może mały problem.Zależy dla kogo i potrzebuję pomocy w tej sprawie . Ale nie odpowiedzi typu "poszukaj" .Więc kiedy odpalam rano samochód skaczą mi obroty ale to nie jest główny problem . Kiedy dodam gazu np po wyżej 2000 obr/min to obroty w samochodzie szaleją czyli idą do góry na maksa tak jak bym wcisną pedał gazu w podłogę.Jak go przegazuję to opadną . Nie zawsze tak jest ale teraz coraz częściej.Nie ważne czy silnik jest zimny czy gorący.Proszę o konkretną poradę. ;(

Mój model audi to : A4 B5 1.6 benzyna-gaz 95r

Mój numer gg 13870123

Adres e-mail : [email protected]

Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takich objawach miałem jakieś przebicie przed komputerem.. :dontknow:

Bez vaga ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczę co vag pokaże ale to jest dziwne że pojawia się tak od razu.A czy jak się przepustnica zatnie to może się coś takiego dziać ? Pytam dlatego bo kiedyś po vagiem pokazało mi że klapa przepustnicy się blokuje.Kurde to jest dobijające :angry:.Jeszcze jedna sprawa czy mógł by ktoś udzielić pomocy w innej sprawie chodzi o zaprogramowanie klimatronika ale nie chcę tym tematem zaśmiecać forum . Jak ktoś ma pojęcie to proszę o nr gg to się odezwę . Wracając do tematu to jeszcze myślę tak czy dam radę sam wyczyścić przepustnicę i nic przy tym nie zepsuję może to w tym leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku czyszczenie przepustnicy nic nie dalo ;d po prostu trzeba było troche pocisnąć, jak falują obroty to wrzuć wyższy bieg i przycisnij do ziemi na pare sekund i powinno zejść falowanie obrotów, przepustnica dobrej firmy kosztuje dosyć sporo, jeżeli masz nadmiar kasy to możesz kupić, możesz spróbować przeczyscic przepustnice, i zaadoptować ją, u mnie czasem jest błąd jakiś z nastawnikiem przepustnicy więc czyszczenie nie pomaga,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie objawy były po przeczyszczeniu przepustnicy ,obroty same szły do góry do 2500 obr/nm po adaptacji wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...