Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Problem ze spalaniem oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wiem ze na forum jest sporo na temat spalania oleju silnika ALT,tylko że zazwyczaj wszystkim pali oleju więcej jak jeżdżą w długie trasy a w miescie mniej, mi natomiast odwrotnie.Jak jade w miescie to spala wiecej.Spalanie to 1 litr-1000.Jeżdże na Elf 10w40.

Opublikowano

Witam. Wiem ze na forum jest sporo na temat spalania oleju silnika ALT,tylko że zazwyczaj wszystkim pali oleju więcej jak jeżdżą w długie trasy a w miescie mniej, mi natomiast odwrotnie.Jak jade w miescie to spala wiecej.Spalanie to 1 litr-1000.Jeżdże na Elf 10w40.

musisz sie przyzwyczaic do tego

Opublikowano

Mam ten sam silnik i problem, ostatnio zalałem mobil 15 w 40, niestety nie pomogło, mam ten samochód ok. 3 m - cy i juz mnie dobija, silnik suchy wiec musi go przepalać, umówiłem sie juz z mechanikiem na wymianę uszczelniaczy...jak czytam forum niektórzy posiadacze ALT nie maja żadnego problemu z pobieraniem oleju.

Dodam ze po krótkim czasie po zmianie na mobil chyba siadł katalizator i świeci check

16804 System katalizatora poniżej progu wydajności strona 1

zbyt mała oporność

Opublikowano

Witam. Wiem ze na forum jest sporo na temat spalania oleju silnika ALT,tylko że zazwyczaj wszystkim pali oleju więcej jak jeżdżą w długie trasy a w miescie mniej, mi natomiast odwrotnie.Jak jade w miescie to spala wiecej.Spalanie to 1 litr-1000.Jeżdże na Elf 10w40.

spróbuj wymienić uszczelniacze zaworów i może coś pomoże, ogólnie te silniki lubią brać olej :confused4:

Opublikowano
  • Autor

Daj znac jak zrobisz

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Daj znac jak zrobisz

Witam,

Uszczelniacze wymienione, niestety spalanie oleju nadal jest aktualne... :wallbash: Zastanawiam sie nad użyciem ceramizera, używał ktoś juz tego do tego silnika?

Opublikowano

Nie przejmować się,moje A4 jak kupowałem miało 43 tys przebiegu i też bierze olej,widocznie tak ma być. Zalewam shell 5W40 teraz mam 68 tys przebiegu i dalej bierze. :wallbash:

Opublikowano

Również w ilości 1 l na 1000 km? teraz jeszcze dokładnie nie obliczyłem, ale miałem na bagnecie polowe, zrobiłem 250 km i jest teraz minimum, wiec nie wiem czy nie więcej teraz nawet :angry:

Opublikowano

dokładnie najlepszy do tej wersji ALT jest tylko 0w40

szkoda, że już nie którzy zalali 15w40 ....

przy 5w50 juz brał mi 1L na 3000 ...

a po za tym ten spalony olej leci prosto w katalizator , co często powoduje falowanie obrotów(sondna lambda)...

przy 0w40 praktycznie nie bierze wcale oleju ...

a tak przy okazji nie zdziwiło Panów ze olej spływa do miski prawie 5h ...

Opublikowano
  • Autor

A moze by tak wlac 10w60 poniewaz zmieniac z 10w40 na 0w40 to raczej niebardzo

Opublikowano

szczerze ....

nie wiem czy teraz da się coś zrobić ..

pewnie każdy mechanik powie, że nie ma takiej opcji i ogólnie się takich zmian nie zaleca ...

a gdy Mu powiesz ze zmiana oleju coś da to się pewnie zaśmieje i zacznie powątpiewać ...

"Moi" mechanicy też byli mocno zdziwieni, że taka jest różnica w przypadku 0w40 ...

Jednak u Mnie zmiana odbyła sie z 5w50 .. wiec z syntetyk`a na ciut rzadszy syntetyk.

Dokładnie spuściłem olej (stał całą noc) i dopiero wówczas zalaliśmy nowym ...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Więc sprawa wygląda tak:

Ten silnik nie bierze oleju o ile wymienisz pierścienie.

Miałem również duże spalanie oleju, Uszczelniacze okazały się miękkie i dobre (tak czy siak je też wymieniłem).

Po wymianie pierścieni przejechałem 30000km i ..... jest super :)

dolewki to 0,5-0,75l\15000km na syntetyku :)

niestety to kosztowna sprawa.

ps. przed wymianą kompresja w cylindrach mieściła się w normie - dziwne.

pozdrawiam

Opublikowano

oki

to jaki jest koszt wymienny tych pierścieni (cz mechanik będzie wiedział od razu o jakie chodzi)

a czy przed wymiana tez tak wolno spływał ci olej do miski

i co jakis czas pojawiała ci sie kontrolka poziomu oleju

Opublikowano

oki

to jaki jest koszt wymienny tych pierścieni (cz mechanik będzie wiedział od razu o jakie chodzi)

a czy przed wymiana tez tak wolno spływał ci olej do miski

i co jakis czas pojawiała ci sie kontrolka poziomu oleju

wszystko zalezy od tego jakich materiałów użyjesz podczas naprawy

średnio wychodzi 1,5 t zł robota + części

ale jeżeli ktoś chce zeby zrobić wszystko dokłądniej bedzie drożej

jutro mogę sprawdzić ile wychodzi to w samych częściach

Opublikowano

Ja za jednym zamachem robiłem mnóstwo rzeczy (rozrząd, olej, geometrię i nawet już nie pamiętam co ) zapłaciłem około 5000zł.

Więc pierścienie mnie wyszły zapewne około 3000-3500zł. Też mi wolno olej spływał, ale ja miałem jakąś maź wlaną (pewnie by silnik uszczelnić przed sprzedażą) - cały silnik mi z tego czyścili.

Po wymianie pierścieni poziom oleju zapala się i owszem, ale tylko wtedy gdy jest niski poziom (sprawdzam po okołu 20 minutach - to wystarcza)

Ogólnie naprawdę jest wszystko ok w związku z olejem.

ps

pamiętajcie że na syntetyku jeżdżę. :) i olej nie czernieje po 1000km tzn nie jest przepalony.

ale przypominam - ekspertem nie jestem - po prostu lubię mieć sprawne auto :)

Opublikowano

Też mi wolno olej spływał, ale ja miałem jakąś maź wlaną (pewnie by silnik uszczelnić przed sprzedażą) - cały silnik mi z tego czyścili.

:shocked:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

oki był bym wielce wdzięczny.... :hi:

[br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 08:46_________________________________________________oki panowie u mnie był nie właściwie sprawdzany olej ...

nie sprawdzamy po całej nocy tylko po 15min wracając z trasy ...

inaczej różnica poziomów to około 80% ...

Jeśli po 15 min nie będzie oleju na bagnecie wówczas trzeba dolać ...

inaczej będziemy mieć problem z kontrolką..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.