Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Czerwona Lampka (ciśnienie oleju)


ardek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum i mam wielką prośbę. Zapaliła mi się czerwona lampka z informacją o ciśnieniu oleju. Sprawdzałem poziom oleju i jest OK. Silnik to 2.0 TDI BRD 170 HP. Słyszałem też dziwne dźwięki w silniku, tak jakby zawory stukały. Jaka może być przyczyna i jaki koszty mnie czekają. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Ardek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapaliła ci sie czerwona kontrolka i co dalej wszystko pracuje, jezdziles autem czy tylko odpaliles silnik po wyswietleniu tej kontrolki ??

poziom oleju na bagnecie mozesz miec w normie ale co z tego,ze stoi on w misce a pompa go nie zasysa.

nie odpalaj go wiecej bo nie dosc,ze zatrzesz do konca silnik to i turbo dodatkowo.

W BRD pompa jest na wałkach a nie na zębatkach czyli to odpada.

jedynie mógł wytrzeć ci się imbusik od napedu pompy olejowej.

musisz rozebrac dół silnika i to sprawdzic.

(zmien oznaczenie silnika w profilu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli swieci kontrolka niskiego cisnienia oleju, kategorycznie nie uruchamiaj silnika, byc moze, nie jest za pozno....

jest bardzo duze prawdopodobienstwo uszkodzenia pompy olejowej, lub jej napedu. praca silnika grozi zatarciem silnika oraz osprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BRD pompa jest na wałkach a nie na zębatkach czyli to odpada.

Kolega wie co napisał czy napisał co wie? :cool1:

W silniku BRD pompa oleju napędzana jest od zespołu wałków wyrónoważających za pomocą zabieraka pompy oleju (imbusa). Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległo gniazdo zabieraka mieszczące się w wałku wyrównoważającym.

Napęd wałków wyrównoważających przekazywany jest z wału korbowodowego przez zespół 3 zębatek - potrafi się czasem odkręcić sruba mocująca środkową zębatkę i też nie ma wówczas samarowania.

Jak napisał Musashi - kategorycznie nie odpalać silnika. Sprawdzić przyczynę braku smarowania - jest szansa, że motor przeżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samochód już naprawiony!! Z silnikiem wszystko było i jest OK „nie wiem czy to nie cud” ;o)

Części które zostały wymienione:

- koło napędu (03G 103 305C)

- koło (03G 103 488F)

- podkładka (03G 103 323A)

- piasta (03G 103 580)

- zaboierak (03G 115 281D)

Przyczyną awarii było (zdjęcia):

http://img692.imageshack.us/i/92218937.jpg/] http://img692.imageshack.us/img692/3974/92218937.th.jpg

http://img692.imageshack.us/i/98427220.jpg/] http://img692.imageshack.us/img692/8890/98427220.th.jpg

Dziękuję bardzo za komentarze i pomoc.

Nie wiem czy napisać koszt naprawy?

Pozdrawiam

Ardek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ile zapłaciłeś to na przyszłość będzie się można do tego odnieść u innych mechaników czy w ASO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat to „MEGACAR” Warszawa, Przasnyska 2b POLECAM

Koszt naprawy:

Części 731 PLN

Robocizna 800 PLN

Olej + filtr oleju

Jaki jest przebieg auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to już przy takim przebiegu to padło? Autko masz od nowości? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprowadziłem 3 miesiące temu z Niemiec i miał na liczniku 72000 kilometrów. Samochód był sprawdzony w ASO i według ASO był w bardzo dobrym stanie i bezwypadkowy. Gwarancji nie ma bo samochód jest (według VINu) z 2007 roku ale zarejestrowany w listopadzie 2006. Mam nadzieję że nie będę miał więcej niespodzianek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mówić tu o dużym szczęściu bo jeśli silnik terkotał i paliła się kontrolka to górna część silnika smarowała się resztkami spływającego oleju :blink: Chyba nie jechałeś nim jak kontrolka się już świeciła? :naughty:

Swoją drogą to nieźle solidna marka dała d*py z tymi BLB i BRD :confused4: nie ma jak stare poczciwe AFNy i 1Zety :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...