Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Nie działa klakson


Ksiezyc

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z niedzialajacym klaksonem.podczas proby wlaczenia go,odzywa sie jedynie cos z okolic bezpiecznikow. sprawdzalem bezpiecznik odpowiedzialny za klakson - jest wporzadku. sprawdzalem kostke podlaczana do klaksonu - nie ma napiecia. co w takiej sytuacji moge zrobic? (poza wizyta u mechanika :tongue:). na mechanice (a juz tym bardziej elektryce) wogole sie nie znam. przegladalem troche tematow na forum,ale nie znalazlem nic co by mi pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie czy jest napięcie dochodzące do klaksonu od bezpieczników możliwe że padł klakson i trzeba go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę może nakieruję. Mam też problem z klaksonem (czasami go mam :grin:)

Jeżeli chodzi o

witam, mam problem z niedzialajacym klaksonem.podczas proby wlaczenia go,odzywa sie jedynie cos z okolic bezpiecznikow. sprawdzalem bezpiecznik odpowiedzialny za klakson - jest wporzadku.

to głębiej za bezpiecznikami jest przekaźnik od klaksonu może być spaloni, przypieczony lub zaśniedziały. Jak coś słyszysz z tamtych okolic to weź włóż ręke za bezpieczniki i jak naciśniesz na kierownice to wyczujesz który to przekaźnik, trzeba go wyjąć rozebrać przeczyścić i sprawdzić czy działa jak nie to wymienić (pewnie tam będzie przyczyna)

Ja mam tak jak sosna22222 i na 99% twierdze że przyczyna leży w kierownicy, a dokładniej w stykach od klaksonu. Jeszcze tego nie naprawilem bo nie mogę kierownicy rozkręcić bo ułamał mi się klucz :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z klaksonem (raz działał raz nie) odkręciłem poduchę i trochę ponaciskalem na ta ramkę do której przykręcona jest poduszka (trochę przeczyścić i będzie działać ) =) u mnie tak bylo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

sytuacja podobna.

z checia bym sie zabral za odkrecenie poduchy, i przeczyszczenie tych stykow.

jednak mam kilka obaw, odkrecajac podusze jest ramka ona jest odpowiedzialna rowniez za klakson.

odkrecenie jej nie bedzie mialo wplywu na poprawne dzialanie poduchy?

nie zapali sie pozniej kontrolka od poduszki etc?

czynnosc jest latwa do wykonania, tylko martwie sie o ta ramke? nic sie nie stanie gdy ja odkrece?

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zrobisz to przy odlaczanym akumulatorze i do momentu ponownego montazu wszystkiego nie bedzisz podlaczac zasilania bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, ktos wie ktory (dokladnie) przekaznik jest od klaksonu?

po wcisnieciu klaksonu nic mi nie tyka dlatego nie moge go zlokalizowac, rozebralem ostatnio kierownice. poczyscilem nic nie dalo. a najdziwniejsze jest to, ze klakson mi dziala co jakis czas.

mysle, ze wina moze lezec w przekazniku, badz sam klakson nawala.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko gdzie do autora tematu, gdzie jest ta kostka dokładnie ?? bo ja nie wiedząc o niej sprawdziłem tylko bezpiecznik:/ mi też nie działają klaksony, gdy po kupnie samochodu wymieniłem bezpiecznik i przeczyściłem styki jeden tylko troszke pomruczał ale po chwili nie działał już żaden:/ jakieś propozycje co do naprawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...