Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Duszenie się zimnego silnika


Leonidas

Rekomendowane odpowiedzi

Rano, gdy odpalam silnik na benzynie auto strasznie się dusi. Po dodaniu energicznie gazu obroty spadają do 500 i niżej, silnik strasznie szarpie. Muszę puścić i powoli dodawać gazu. Po kilkudziesięciu sekundach już się tak nie dusi ale wciąż przy energicznym dodawaniu gazu auto "zastanawia się" przez króciutką chwilę zanim przyśpieszy. Byłem w warsztacie - facet powiedział, że to problem z kalibracją na benzynie. Pojechałem do warsztatu, który instalował gaz - byłem tam chyba 3 razy - za pierwszym razem jak ustawili to było jeszcze gorzej niż wcześniej... Naczytałem się o podobnych objawach w innych tematach - świece ?, brudna przepustnica ? czujnik Halla ? sonda Lambda ?

Sam nie wiem - po nagrzaniu jest ok. Kilka dni jeździłem nawet na samej benzynie - to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie masz problem co i ja tylko ja miałem parę błędów, które opisałem tu -->http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_bledy_na_silniku_co_nie_tak-t101645.0.html

No ale ja chyba znalazłem przyczynę, bo błędy przestały występować choć objawy nie ustały postanowiłem wymienić świece i co się okazało, że w gniazdach świecowych mam olej :shocked: no i wszystko zrobiło się jasne. Więc czeka mnie wymiana uszczelki :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo i dalej z tym walczę;/ z LPG wszystko ok wszystko sprawdzone, na VAGu zero błędów, przepustnica wymieniona... i dalej to samo. Kolego Leonidas poradziłeś sobie już z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonidas diagnostyke robiłeś?

podjedz na spota w środe o 19 na Plac Zwycięstwa to obaczym co w trawie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...