Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Głośna - "twarda" praca silnika


cac

Rekomendowane odpowiedzi

to raczej na 99.9% nie kat wtrysku bo jak auto pali bez zastrzezen i to zimne to na dalsza prace raczej nie ma wplywu, zwlaszcza nie na efekt jaki opisales. sprawdzil bym raczej rozrzad moze sie cos prezstawilo, albo moze sie jeden z napinaczy zapiekl albo ktoras rolka albo lozysko na ktoryms kole.

co do mojej ostatniej tezy to niestety tak jest jak ktos ma dobre auto i jezdzi zwlaszcza diesla to raczej sie go nie pozbywa bo po co ??

auta zazwyczaj sie niestety sprzedaje by nic wiecej nie robic albo wiecej nie wsadzac.......... a swiat jaki parszywy byl taki niestety jest.

sasiad kupil w berlinie od turasa ........ kut...... busa i co po wymianie oleju nastapily przedmuchy i silnik do wymiany bo juz pierscieni nie mozna bylo dobrac. a polak madra glowa niestety zaoszczedzi 20 euro i leci na koniec swiata zamiast dolozyc pare zloty wiecej i kupic cos pozadnego.

i potem robi sie te sztrucle na druty i pcha sie dalej ........... szkoda gadac cale zycie podziwialem ludzi jak mozna byc takim deb.... i kupowac auto w salonie ale teraz wiem :)

sa dwa wyjscia podejrzewam jakie ci zostaly

ladowac dalej kase w warsztaty......... moze cos znajda ..... nie musza

2ga o ktorej boje sie pisac, zalac doktora i zobaczyc czy owy problem zniknie po paru kilometrach :( "sorry ze to tu napisalem"

no jest jeszcze 3cia jak masz stary olej do chemika i po klopocie :)

a tak na marginesie gdzie wymieniales olej ?? lali ci z beczki ?? zaufany warsztat ??

a mechanik co powiedzial jak do niego pojechales ........ tak to kat ?? robimy i bezdie lepiej ?? w koncu ucho ma i slyszy :) i jakas wstepna diagnoze moze postawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... .no to tak co do tego jaki jest swiat i jacy sa ludzie to w 100% zgoda. Co do odpalania to zauwazylem roznice - teraz troszke gorzej niz w lecie ale tragedii nie ma - ze 2 obr. i pali.

Jak szukalem tego auto to troche kasy "przejezdzilem" to auto naprawde nie wzbudzalo podejrzen (oryginalny lakier - potwierdzone u b.dobrego lakiernika, pieknie utrzymane no i jedno z najdrozszych na otomoto - kupilem go od chlopaka z ktorym caly czas mam kontakt i nie sadze zeby cos "kombinowal" )... przedstawil mi kupe paierow co wymienial (wszystko po kupnie sprawdzilem i mechanicy to potwierdzali....) Wiec doktora raczej wykluczam ... Powiem Ci tak wybiore wariant z szukaniem przyczyny :)

Castrol z 5l banki, Liqui Moly rowniez....

Mechanik powiedzial ze tak ma byc (ze kazdy diesel chodzi inaczej) ale podjechalem do niego autem brata i przyznal mi racje ze moj troszke traktorkowato pracuje...

Powiedzial, ze sciagnie zderzak i bedzie sprawdzal rozrzad i po kolei rolki itd.... Wpadlo mi jeszcze do glowy, ze moze ktoras z poduszek "wyzionela ducha"...

Dzwiek w porownaniu do auta brata (siedzac za kierownica) jest taki bardziej charczacy (u niego taki gleboki bas).

Cos jak 200 konna benzyna ze sport. tlumikiem :decayed:

p.s. Kat wtrysku ustawialem u kogo innego (szpec od elektromechaniki) - powiedzial ze mi ustawi ale w\g niego to nie to ... no i mial racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ten twoj "pierwszy" wlasciciel tym autem latal co ?? jak krutko ze nie zdarzyl oleju wymienic to wiesz sam mogl nie wiedziec czym lata.

jaki to jest rocznik ?? wtrysk czy pompa juz ?? moze hydrosztosy trza wymienic ?? moze przeciazyles je tymi 200 kmh ??

ps. sprawdzaj co najtansze

a co do poduszki pod s ilnikiem to powiem ci jedno jak nie zauwazyles wiekszego drgania na kierownicy to raczej nie jest przyczyna :/

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak jak mial auto pol roku to raczej oleju nie zmienil....... a jak szukal mocniejszego to widocznie sprawdzal osiagi tego........ i ciekawe czy nie przegiol :/

a tak szczerze miedzy nami auto 10 lat ma i myslisz ze ma 200 pare tysiaczkow nalatane ??

jak ktos malo lata nie kupuje raczej diesla :/

wiem wiem znow przedstawiam czarna strone ale realnie patrze na to.

mialem paska b4 1.9 tdi 94 rok kupilem z przebiegiem 240 oddalem z przebiegiem 750 tys

teraz audiczke kupilem z przebiegiem 160 juz zblizam sie do 500 tys i to w automacie.

fakt ze wszystko na autostradzie latane

potrzymam ja jeszcze do 650 moze 700 i tez idzie dalej.

w passacie jak przyjechal klient nie wierzyl w ten przebieg pojechalismy na mierzenie cisnienia i nie wykazlo zadnego odejscia od normy

co najleprze silnik latany caly czas na 5W40 .............. zadnego dymienia i tym podobnym

od wymiany do wymiany moze jakies 0.5l dolalem ale wiadomo turbina bierze swoje

a zobacz na otomoto czy na tym alledrogo 1.9 tdi czy rok 94 czy 2002 wszystkie maja liczniki o stanie 190-220 tys zaden mniej i zaden wiecej :)

troche razcej podejrzane co ?? :)

mozesz moze wymienic pare zeczy ktore byly robione przez owego pierwszego nabywce ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mysle ze go nie oszczedzal - wiadzialem to po srednim spalaniu i sam przyzanal, ze powoli nie jezdzi...

co do przebiegu to sie zgadamy - zdaje sobie sprawe ze wiekszosc aut ma kopniete licznikki o 30% lub wiecej...

co do oleju to koles zalal swiadomie mineralem, bo ponoc jakis znawca mu "zamacil" w glowie...

przebieg - tu sie bede upieral przy swoim, ze jednak udalo mi sie wyszukac tego "rodzynka" (mam porownanie z a6 ktora znajomy ma od nowosci ma 240 tys. i obok mojej a4 wnetrze to stary "rzech") auto znajomego jezdzi prawie wylacznie dlugie trasy....

czesci ktore wymienil poprzednik to rozrzad (i tu mnie dziwi czemu nie wymienil napinacza - ta czesc jest na liscie podejrzanych :)) filtry , plyny , kompletne zawieszenie 1 bv (nie wiem gdzie go zdobyl) bo nie ma dowodu zakupu ale na zuzyte nie wyglada.

Acha nie wiem czy pisalem wczesniej ale facet ktory ustawial mi zaplon powiedzial, ze po parametrach silnika to auto ma autentyczny przebieg...

Ale lepiej pomyslmy co moze byc nie tak ................

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci powiem tak wnetrze nie swiadczy koniecznie o przebiegu

ja mam prawie 500 tysiow nalatane i w srodku auto jak pierwszego dnia ..... nie wierzysz wpadaj zobaczysz :)

a tak szczerze kto wymienia kompletne zawieszenie przy 200 tysiach ??

ja ostatnio wachacz wymienialem i byl jeszcze na orginalnej sr. z pierwszego montazu i to przy przebiegu prawie 500 tys :)

amorki do dzis pierwsze sachsy fakt ze latam tylko na autostradzie.

rozrzadu i plynow bym nie liczyl to normalna sprawa ......

ale tak szczerze patrz troche na to realnie ...... :)

a nei myslales o paliwie moze zalales jakis szmelc nie koniecznie umyslnie i zakleilo ci pompki. kup jakiegos uszlachetnaicza nalej do paliwa i zobacz jak bezdie sei zachowywal.. raczej nei zaszkodzi a wtryski zawsze troche podczysci.

a masz jakies objawy typu dymienie ?? przy starcie

probowales go rano odpalic odrazu czyli nie czekasz na swiecei tylko wsadzasz kluczyk i krecisz ??

czy jak auto chodzi wali troche siara ?? czyli drapie w nos i tp i td

a co do napinacza to mam na mysli ten od paska a nie od rozrzadu ........ paseki piszczy moze czasem ??

skad jestes wogole ?? jakie okolice ?

na odleglosc ciezko powiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopak jezdzil autem pol roku - kupil inne (duuuuzo mocniejsze) i juz sprzedal i znowu jakies inne kupil - stwierdzil ze jeszcze nie mial auta dluzej niz 6-8 miesiecy :chytry:

rocznik 99 - pompa....

I jak temat ruszył coś do przodu ?[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 20:41_________________________________________________cac czy temat coś ruszył ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...