Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] piszczy przy skręcie


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

od tygodnia zaczeło mi się cos dziać podczas jazdy na rondzie, ostrzejszym zakrecie czy gwałtowniejszym hamowaniu, otóż piszczy w tych sytuacjach tak jakby to opony piszczały ale dlaczego .... wcześniej tego nie było, co to moze piszczec jak nie opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy padkiem nie sztrzela cichutko może przegub albo jakiś pasek ewntualnie klocki chamulcowe :audi::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze i klocki pół roku temu wymieniane, wszystkie paski też łącznie z napinaczami a przegub hmmm czasami coś mi tam delikatnie strzeli ale to sporadycznie, a ten dżwięk to jak opony, a są to opony całoroczne Goodyera prawie nówki, ale na tych oponach jeżdżę 1,5 roku i nic takiego się nie działo, już zgłupiałem, na rondzie to piszczy jakbym 100 km/h miał na budziku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schiller

a przy padkiem nie sztrzela cichutko może przegub albo jakiś pasek ewntualnie klocki chamulcowe :audi::grin:

ale to by byly wszystko raczej "metaliczne" dzwieki. jednak opony piscza specyficznie....

albo się oponki kończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale po poprzedniej zimie było OK, a po drugie zaczeło się dziać to od tygodnia, na dworze nie jest wcale ciepło, a wcześniej jak były te upały to cisza, hmmm dziwne to zjawisko :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądnij dobrze opony w jakim są stanie to zobaczysz ewentualnie jak masz zapasówke to ją założ na tą strone co piszczy i będziesz wiedział można tak spróbować :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony bieznik maja jeszcze baaaardzo wysoki, a co do zbieżnosci to chyba raczej jest OK bo jak puszczę kierownice na "równiutkiej" drodze to długi czas jedzie prosto i nic nie muszę korygować a przy zawieszeniu też nic nie grzebałem żeby mogło się cos przestawić i opony są równo zbierane, no ale nigy nie mów nigdy ......, będę koncówki drązków wymieniał to sie ją ustawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jedzie prost to jeszcze nic nie znaczy. rozpedz sie do do niewielkiej predkosci (ok 50km/h) pusc kierownice i zacznij hamowac. jak bedzie uciekal to zbierznosc (zakladajac ze hamulce masz rownomierne). ale jesli chcesz miec 100% pewnosc podjedz do jakies stacji diagnostycznej i zagadaj do obslugi czy by ci nie sprawdzili tylko zbierznosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i się wyjaśniło, zajrzałem pod auto a tam w prawym kole na zewnętrznym przegubie guma rozerwana i wszędzie dookoła zachlastane smarem, więc spróbuję go uratować zakładając nową gumę i uzupełnieniem smaru, mam nadzieję że go wyleczę :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zewnętrznym przegubie guma rozerwana i wszędzie dookoła zachlastane smarem, więc spróbuję go uratować zakładając nową gumę i uzupełnieniem smaru

Dobrze że zauważyłeś i przegub jeszcze nie terkocze

Wymień gumę jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pytanie techniczne jak to zrobić, czy sam dam radę jak tego nigdy nie robiłem ?

w komplecie naprawczym dostałem gumę, smar, opaski zaciskowe, podkładki, zabeapieczenie - spinka, śruba na imbus 14, jakaś tulejka plastykowa

to wszystko Germany w zaprzyjaźnionym sklepie za 20 zł :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pytanie techniczne jak to zrobić, czy sam dam radę jak tego nigdy nie robiłem ?

w komplecie naprawczym dostałem gumę, smar, opaski zaciskowe, podkładki, zabeapieczenie - spinka, śruba na imbus 14, jakaś tulejka plastykowa

to wszystko Germany w zaprzyjaźnionym sklepie za 20 zł :cool:

Zabawa z osłoną jest dziecinnie prosta, zaraz wrzucę instrukcję[br]Dopisany: 19 Maj 2007, 15:40 _________________________________________________70590710ia8.th.jpg 35142965lm6.th.jpg 72994170lw9.th.jpg 69844888nv7.th.jpg 44699130yo1.th.jpg 78628701by7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...