Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Pęknięty kolektor wydechowy - mozna to spawać i czym?


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zauwazylem pekniecie w kolektorze - rysa o dlugosci ok. 10cm

Da rade to jakos "zaklajstrowac"? . Mechanik twierdzi ze bedzie sie z czasem powiekszac.

No i grozi to czyms oprocz efektow dzwiekowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie jest mało skuteczne, zastanów się nad wymianą bo to bardzo długie pęknięcie

Hmm to niedobrze.

Jezeli jednak juz wymieniac to musi to byc dokladnie do silnika AHL (ten taki jest) czy bedzie pasic z innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 cm to już sporo - grozi tym że pod maską spaliny ci narobią bigosu - są raczej gorące.

Jeżeli kol jest żeliwny a nie ze staliwa (nie pytaj w czym różnica nie wiem - spawacz mi kiedyś pokazał jedno sie spawa normlanie a żeliwo ni diabła ;) ) to nie pospawasz - a poza tym może pęknąc podczas spawania (punktowe grzanie).

Rozglądnij sie po giełdach na czymś nie popękanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniać i nie spawać !! nie warto oszczędzać na niedrogiej części ... znam przypadki kiedy ludzie oszczędzają a później musieli wkładać dużo większą kasę .... jakiś szrocić, może giełda , coś napewno się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawisz (a tymbardziej jeśli żeliwny) wiec szukaj nowego lub ze szrotu ewentualnie pozostaje jeszcze droga rzemieśliniczego dorobienia ze stali co może poprawić nieco osiągi auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzewy.

Spawacz (niby specjalistyczny) stwierdzil ze sa w stanie to pospawac - daja gwarancje 6 miesiecy na ten spaw i chce za to 150 zl , lekusko przyduzo chyba.

Ponadto trzeba dostarczyc juz goly kolektor.

A co do wymiany to (jak juz pytalem) musi byc dokladnie do AHL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce za to 150 zl , lekusko przyduzo chyba.

ja bym powiedział, że bardzo lekusko przydużo :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! Taką informacje chcialem ! Dzieki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że kolektor jest z żeliwa dało by rade pospawać elektrodą do spawania żeliwa ,

ale nie masz gwarancji bo napewno będzie pękać bo jest przegrzane i wystepują wysokie temperatury i naprężenia co innego spawanie spawanie materiału (żeliwa) gdzie nie ma temp.

A 6 miesięczna gwarancja :grin:szkoda roboty i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spawałem b4 kolektor wydechowy miałem duzą szczeline gosciu podgrzewał zeliwo kilka godzin i spawał ten proces powtarzał kilka razy i było super na tym pospawanym przeleciałem kilkadziesiąt tysiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się pospawać, nie trzeba nawet wygrzewać żeliwa jak sie ma odpowiednie elektrody do tego (mojego ojca firma spawała zeliwne obudowy jakis pomp i zdarzalo mi sie je kupowac) ale paczka takich elektrod to wydatek rzedu 1000pln, dlatego tylko specjalistyczne warsztaty maja dostep do takich, a taki warszta zawoła więcej za spawanie niż Ty sobie znadziesz uzywany kolektor....

wiec nie warto, ale odpowiedz na pytanie czy mozna spawac, brzmi TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...