Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o regeneracji kola zamachowego dwumasowego?


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to ze wibracje silnika a co za tym idzie nadwozia wywoluje u mnie walniety dwumas, nowy to masakryczny wydatek, natomiast w Poznaniu jest mozliwosc jego regeneracji za 600 (wymiana lelmentow wewnetrznych i wywarzenie). Czy ktos z was juz to robil czy regeneracja ma sens? Dodam ze daja gwarancje na 12 miesiecy.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam firmy która to robi ani jakości jej usług jak i rozpatrywania ewentualnych gwarancji

ale słyszałem od ludzi z branży moto (a kontakt mam spory) iż to jest totolotek jak sie uda to działa a jak nie działa to ewentualna reklamacja jest odrzucana diagnozą o wadliwym montażu lub złym użytkowaniu

wiem że wydaje sie to śmieszną argumentacją ale jednak

tak więc osobiście polecam tylko nowe takie elementy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Myślę, że proces regeneracji koła zamachowego dwumasowego jest tylko półśrodkiem i nie gwarantuję pełnej satysfakcji. Ja na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał nad problemem tylko poszukiwał w dobrej cenie nowego elementu. Jeżeli masz dojście do znawców tematu to myślę, że jesteś w stanie kupic częśc za około 800-900 złotych, a co zatem idzie satysfakcja gwarantowana i 100% pewnośc, że element nie rozleci się na drodze w drobny mak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zdania ze nie ma co sie bawic w regenreacje uzywki bo to jest chwilowe i sztuczne oszczedzanie - nie masz gwarancji ze sie kolo nie posypie i wtedy jestes cala kwote do tylu. W sprawie reklamacji wszelkie watpliwosci rozwial Zdeniu, bo zawsze znajdzie sie cos do czegos moga sie przyczepic i Ty im tego nie udowodnisz. Dla mnie slowo gwarancja to pojecie wzgledne, ktore przyciag klienta :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś w stanie kupic częśc za około 800-900 złotych

pobożne życzenie, chyba że producent nie wiadomego pochodzenia ale z takimi sie jeszcze nie spotkałem którzy robiliby koła dwumasowe

a z tego co wiem to tylko SACHS i LUK to robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo że coś pójdzie nie tak jest duże i ewentualnie w perspektywie masz podwójne koszty do poniesienia (ten drugi nawet wiekszy) wiec odradzał bym naprawy ale oddał do mechanika. Jeśłi on zakupi owe koło to odpowiada za naprawę i masz też możliwość reklamacji jak sam kupisz to możęsz tylko sie upomnieć że śrubki nie dokręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, no to załóżmy, że chce kupić nowe koło dwumasowe, to nasuwają mi się takie oto pytania:

1) jaki numer katalogowy jest tej części bo w sklepie mi mówią że są dwa rodzaje do ADR 1.8 rocznik 97?

2) gdzie mogę kupić takie koło w najniższej cenie i jaka to też ta cena jest (pewnie wieksza niż 2x regeneracja czyli >1200zl i proszę o konkretne linki lub sklepy w Poznaniu?

3) gdzie mogę kupić całą resztę sprzęgła w równie niskiej cenie?

4) gdzie w poznaniu jest warsztat który mi to zrobi najmniej problemowo?

5) ile całość może wynieść, jestem przygotowany na 2000zl, czy da się za taką kwotę to zrobić

6) czy warto poczekać jeszcze z miesiąc i mieć na to 3000zl (US oddaje forse :).

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij koło do Radzikowskiego. Wyrówna i nałoży warstwe żeliwną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo i sprzeglo wymienione na LUK-a, ogolnie nie zlikwidowalo to drzenia kierownicy ale za to sprzeglo bierze nizej, tylko te koszta. Pewnie gdybym zregenerowal kolo to byloby taniej a efekt ten sam. Ogolnie to kolo nawet nie potrzebowalo regeneracji i mam je teraz na polce i czeka na klienta.

Myslalem ze mam walniete kolo dwumasowe bo obie poduszki pod silnikiem wymienilem, uklad wydechowy nie drzal wiec nie mozna bylo obwiniac siatki elastycznej, a wiec ostatecznie diagnoza byla ze kolo walniete, ale to nie to. Wymienilem kolo na nowke i dokladnie tak samo drzy. zostaly mi do wymiany dwie gumy pod skrzynia wygladajace na nowki, jak to to, to przestane czytac forum. bo zamiast wydac 2500zl wydalbym 200zl :-(

Chce ktos kupic to kolo wyglada bardzo dobrze i nie ma luzow, chodzilo do wymiany, a teraz bedzie rdzewiec, za pare zloty oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lekkie drzenie kierownicy i karoseri, takie mrowienie, niepokoi mnie to bo w innych autach (nie audi) takie cos nie wystepowlo. poduszki pod silnikiem wymienione, kolo dwumasowe rowniez. jedynie co stare to poduszki pod skrzynia. poza tym silnik chodzi rowni ale drgania sie przenosza wydaje mi sie ze przez kola (na postoju), przez amortyzatory na nadwozie ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...