Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra to ktoś ma komplet tego napinacza + łańcuch + uszczelkę?

Napisz do TOM77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy ktoś kto zna dobrze temat może napisze czy zakładając hydrauliczny napinacz zamiast elektronicznego mogę sobie narobić biedy ... ? i jaki to może mieć negatywny wpływ na pracę silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg chyba z tego co Ja wiem to nie będzie pasować to steruje (elektryczny) naciąg łańcucha co podobno 7% zmniejsza spalanie oraz ma większego buta gdy wciśniemy pedał "na maxa" gdzieś takie coś wyczytałem wiec jeżeli up kolego takie coś planujesz zrobić to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchajcie sobie tego:

http://www.youtube.com/results?search_query=Audi+engine+problems+Ticking+noise+valve+cover+off&aq=f

i pocieszcie się tym, że jak mam 2 napinacze do wymiany (2 x 1800) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zapier... póżniej jak dwie takie 2,8

1,8koła cena mocna-ASO??

posłuchajcie sobie tego:

http://www.youtube.com/results?search_query=Audi+engine+problems+Ticking+noise+valve+cover+off&aq=f

i pocieszcie się tym, że jak mam 2 napinacze do wymiany (2 x 1800) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś (nie pamiętam jego nicka) w tym dziale w innym wątku napisał, że do ADR założył napinacz hydrauliczny (ten tańszy), niestety nic więcej nie dodał jak się jeździło po zmianie.

No właśnie, czy ktoś kto zna dobrze temat może napisze czy zakładając hydrauliczny napinacz zamiast elektronicznego mogę sobie narobić biedy ... ? i jaki to może mieć negatywny wpływ na pracę silnika ?

wg chyba z tego co Ja wiem to nie będzie pasować to steruje (elektryczny) naciąg łańcucha co podobno 7% zmniejsza spalanie oraz ma większego buta gdy wciśniemy pedał "na maxa" gdzieś takie coś wyczytałem wiec jeżeli up kolego takie coś planujesz zrobić to nie polecam.

Ja gdzieś znalazlem na forum chyba wlaśnie osobe która przechodziła przez wymianę napinacza elektronicznego na hydrauliczny i też zadałem mu kilka pytan.

Zacytuje jego odpowiedź na ten temat

Witam

bylo tak zwiasku ze ten elektroniczny duzo kosztuje do autka zostal zalozony ten tanszy hydrauliczny, roznica miedzy jednym a drugim to chyba byla tylko taka ze do tego tanszego nie podpieta zostala jedna wtyczka, pewne jest jedno ze klekotanie ustalo , niemam pojecia czy na vagu nie bylo jakiegos bledu, wiem tylko ze autko tak u mnie pojedzilo z 6 miesiecy za ten czas zrobil okolo 8tys km i nic sie z tym niedzialo potem autko zostalo sprzedane... wiec niewiem jak to dlugo pochodzilo albo czy cos sie z tym nie dzialo, a czy klekotanie niczemu nie przeszkadza to bym polemizowol, bo lancuszek klekoce bo jest za luzny a jak jest luzny to na moj gut nie chodzi prawidlowo na tych zebatka przez co je wyrabia... to tak na moj chlopski rozum ale to zapytaj na forum

Odnośnie wypowiedzi na temat klekotania dyskusje prowadziłem w poniżej podanych wątkach... może komuś to pomoże:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=130363.0

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=125468.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 2.4 i 2.8 to taki jak do mnie. Niby audi ale jakaś podobno krótka tandetna seria na lewo z fabryki wyniesiona. Dla tego napinacza nie ma zamiennika - tylko ASO. Te od tego gościa podobno padają po 50kkm i w dodatku gość nie ma prawych tylko 2 chyba lewe. Jak zapytałem czy będzie miał - nie będzie.

Odbośnie klekotania w tych elektronicznych, to podobno można się upewnić odłączając wtyczkę z napinacza. Klekotanie powinno ustać - oznacza to, że padnięty napinacz. Niestety nie posiadam informacji jak z jazdą z odpiętą wtyką (ja bym nie zalecał :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego gościa poadają po 50kkm??

no podobno, że te:

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-audi-vw-seat-skoda-i1187104163.html

mechanik mówił, że montował je w allroadzie i po 50kkm były znowu do wymiany. Sprawa jest o tyle podejrzana, że zamienników nie ma a za taką cenę nigdzie na świecie tego nie kupisz (tylko nie piszcie o niskiej marży i dojściu tego gościa do części po dobrych cenach :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego gościa poadają po 50kkm??

no podobno, że te:

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-audi-vw-seat-skoda-i1187104163.html

mechanik mówił, że montował je w allroadzie i po 50kkm były znowu do wymiany. Sprawa jest o tyle podejrzana, że zamienników nie ma a za taką cenę nigdzie na świecie tego nie kupisz (tylko nie piszcie o niskiej marży i dojściu tego gościa do części po dobrych cenach :)).

Akurat to sklep z mojej okolicy, poznałem osobiście tego gościa, nic u niego nie kupuję bo wciska części kiepskiej jakości a przy tym bardzo nieprzyjemny TYP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś mnie nastraszył-jutro będzie napnacz u mnie zakłądany :confused4:[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2010, 21:32_________________________________________________kiij jak padnie po 50kkm-czyli jakieś 1.5roku wymienię-gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie Pany po jakim przebiegu wymieniacie lancuszki, ja mam nalatane na liczniku 288tys km i wlasnie 2 tyg temu wymienilem lancuszek z napinaczem i komplet 20 sztuk popychaczy i juz mi nic nie cyka, brzeczy, ani nie dzwoni, a halasowalo troche mniej niz w tym linku z yt z poprzedniej strony

czesci oczywiscie kupilem u Tom77, oryginaly, idace na pierwszy montaz, a w cenie duuzo nizszej niz ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...