Jump to content

[B5 AFN] Gdy silnik jest ciepły, rozrusznik nie kręci się

Ciacho1989
 Share

Recommended Posts

Witam! to mój pierwszy wątek wiec za błędy przepraszam :) Mam problem z odpalaniem silnika nie zawsze ale zdarza się że na ciepłym silniku rozrusznik wcale nie kręci. Dopiero jak silnik ostygnie wtedy zaczyna kręcić lub na popych odpala:) jeden znajomy powiedział ze to mogą być szczotki?

popraw profil

Trzeba by sprawdzić błędy VAG, może coś wywali. Myślę, że to może też być kąt wytrysku przestawiony. O tym znajdziesz na forum.

Trzeba by sprawdzić błędy VAG, może coś wywali. Myślę, że to może też być kąt wytrysku przestawiony. O tym znajdziesz na forum.

tak tak kąt wtrysku dobry na wszystko :kox::wallbash:

PS: możliwe,że rzeczywiście do sprawdzenia będzie rozrusznik

Na sam rozrusznik (szczotki i inne wnętrzności) to chyba temperatura silnika wpływu nie ma.

Coś mi świta, że jakiś czujnik za to odpowiada. Poszukaj coś pt. "nie odpala na ciepłym".

jak nie będzie mogł zapalić stuknąć czymś po rozruszniku i spróbować ponownie zapalić :wink4:

Na sam rozrusznik (szczotki i inne wnętrzności) to chyba temperatura silnika wpływu nie ma.

Coś mi świta, że jakiś czujnik za to odpowiada. Poszukaj coś pt. "nie odpala na ciepłym".

oczywiscie ze ma wplyw, gdy silnik jest cieply, bendix moze sie zawieszac. generalnie do sprawdzenia kostka stacyjki i rozrusznik. generalnie praca z miernikiem, trzeba sprawdzic czy na badix rozrusznika stacyjka w chwili rozruchu podaje 12 V.

No nie do końca ponieważ jak automat jest już wyj...ny to na ciepłym może też nie kręcić.Miałem kiedyś tak w golfie Co nie znaczy,że tu jest to samo,ale zawsze można sprawdzić przy wyjętym rozruszniku :mysli:

jak nie będzie mogł zapalić stuknąć czymś po rozruszniku i spróbować ponownie zapalić :wink4:

ten sposob pomaga :wink4: