Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] jakie felgi .. szukam zdięc :)


spiidy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. z góry przepraszam ludzi których wkurzy ze kolejny temat z pytaniem o felgi..

szukam felg na lato , narazie najbardziej wpadły mi w oko te dwa typy :

824984368.jpg w400.png 815587967.jpg w500.png

zastanawia mnie jedynie rozmiar 17' / 18' (nie wiem dokładnie w jakich rozmiarach występują)

oraz ich kolor.. srebrny jak na zdjęciach lub czarny.

stąd ten temat.. prosił bym was o zdjęcia najlepiej b6-ek na takich kapciach w obu kolorach lub bardzo podobnych najlepiej ori.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad felunkiem na wiosnę i w podobny deseń chciałem uderzyć. Oprócz tych które pokazałeś w grę wchodzą jeszcze dwa modele - zdjęcia poniżej. Z w/w z tego co się rozglądałem to wychodzą w rozmiarze 17' i 18' co do szerokości nie jestem pewien ...ale wydaje mi się że 8', natomiast Et chyba jakoś między 35 a 45 No i właśnie tu też chciałbym się upewnić. Może ktoś podpowie. To ważne żeby dobrać ET. Felga musi być dopasowana. Przy mojej szer. 7,5 ET mam 35. Jaki zakres Et powinien być przy 8'? Na pewno koło 40. Jakie optimum? Czekamy na podpowiedź.

Co do wielkości felgi trzeba wiedzieć czego się chce. Na 18' autko prezentuje się naprawdę kozacko, jednak jest to kosztem komfortu jazdy z powodu stanu dróg w Kraju. Natomiast przy 17' jest to moim zdaniem złoty środek auto ładnie wygląda i spokojniejsza głowa w nierównej walce z pokonywaniem km w PL.

1gtQVr.jpg

1RpMwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co pokazałeś to tylko RS4 B7, a rozmiar dla tej felgi pasuje 19" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiidy - rozumiem że interesują Cię tylko oryginały (repliki odpuszczasz?)

Wzór S-Line z B6 występuje w 3 rozmiarach:

17" - szerokość 7,5" ET43 5x112 (A4 B6/B7/Cabrio, A6 C5)

17" - szerokość 7" ET38 5x100 (A2)

18" - szerokość 8" ET43 5x112 (A4 B6/B7/Cabrio, A6 C5, A8 D3)

18" - szerokość 8" ET33 5x100 (TT8N/8J)

18" - szerokość 8,5" ET30 5x112 (RS6 C5)

Wzór RS4 B7 (BTW, zdjęcie które wstawiłeś to nie ori felga):

18" - szerokość 7,5" ET54 5x112 (A3 8P)

19" - szerokość 8,5" ET48 5x112 (A6 C6)

19" - szerokość 9" ET29 5x112 (RS4 B7)

20" - szerokość 9" ET46 5x112 (A8 D3)

Z tego co pamiętam wzór RS4 jest jeszcze w nowej TT. Ale też 19" więc pewnie odpuścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej interesują mnie ori z tym ze dobra replika też przejdzie , dzięki Bart-s za rozmiary :)

mam pytanko.. takie felgi to tylko allegro i aso? czy znacie jakieś sprawdzone punkty z ciekawymi cenami :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o ASO :) No chyba, że stać Cię na to aby za jedną felę zapłacić tyle co za komplet (czasem z oponami) na serwisach aukcyjnych.

Pozostaje kupno przez forum albo allegro - przy czym koniecznie trzeba obejrzeć felgi na żywo. Zdjęcia nie powiedzą Ci wszystkiego. Najlepiej wogóle umówić się na spotkanie u wulkanizatora - wrzucić felgę na "wałek" i sprawdzić czy nic nie bije i czy nie ma śladów napraw. Jeśli wtedy będzie OK, można brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym aso to wiem :D będę musiał tak zrobić jak mówisz z wulkanizatorem z tym ze zastanawiają mnie jeszcze felgi typu

http://allegro.pl/item812641907_rs4_black_audi_a3_a4_a5_r8_a6_a8_s4_5x112_vw_golf.html

są w szczecinie firmy zajmujące sie sprzedażą felg , nie wiecie może czy mocno różnią sie pod względem wyglądu i jakości od oryginalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej orginalne używki znajdż nie baw się w chińszczyznę- trwalsze chyba(na 100%) będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiidy - rozumiem że interesują Cię tylko oryginały (repliki odpuszczasz?)

18" - szerokość 8,5" ET30 5x112 (RS6 C5)

ET 20 o ile dobrze pamietam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ten wzór jest w RS4 C5 ET30.

Felga 5-ramienna jest 7,5Jx18H2 ET20, ale tutaj jest mowa o innym wzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linku z fotkami znalazłem tylko jedno ciekawe zdjęcie.. macie może fotki a4 z takimi felgami najlepiej w czarnym i srebrnym kolorku ? nie chciał bym zeby sie okazało po przemalowaniu felg ze jakoś zginęły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale nie zawsze wygląda to zle;d dlatego chcial bym zobaczyc jak to wygląda;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat.

Czy do A4 B7 podejdzie p'n'p felga 7.5j x18 ET 54 czy trzeba rezać dystanse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają ciekawie ale szczerze mowiąc wole całe czarne lub całe srebrne typu rs4 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę autko jest ciemne wiec jasne felgi, ja miałem model rs4 przypalane delikatnie 17" w b6 kolor niebieski i jak dla mnie felga tylko jasna przy ciemnym kolorku. Założysz ciemną felgę i moim zdaniem będzie wyglądała wizualnie o minimum cal mniej.

Co do wielkości to w b6 17" wygląda mało jak w b5 16" minimum 18" takie teraz mam i jestem zadowolony i nie raz zastanawiałem się nad wymiana na 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...