Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Malowanie felg - jak dobrać odpowiedni kolor lakieru (zgodny z ori)?


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy odnośnie dobrania odpowiedniego odcienia lakieru w celu pomalowania felg...

Felgi są u lakiernika, poprosiłem o siknięcie na kolorek srebrny i tu pojawił się problem. Jaki odcień? Jeśli chcę mieć tak jak ori mam zdobyć oznaczenie farby którą maluje się oryginalne obręcze.

Sprawdziłem ETKę i przy moich felgach mam oznaczenie barwy "srebrny 1H7" - jest to jednak oznaczenie stosowane w koncernie VW i nie ma nic wspólnego z ogólnym oznaczeniem lakierów (panowie w mieszalni wprowadzili w/w kod do komputera i nic nie znaleźli).

Czy ktoś z Was próbował malować obręcze w ori odcieniu - możecie poratować mnie właściwym oznaczeniem lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zwykłym lakierem ale... na tych felgach trochę pojeżdżę. Być może zostaną także dla kolejnej A4, dlatego zastanawiam się nad proszkiem. Dlaczego pytasz o metodę?[br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 12:08_________________________________________________Śledztwo się udało - oznaczenie 1H7 (barwa felg w ETCE) odpowiada BO 08 aluminium extra silver. Może kiedyś komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrny proszkowy nie wychodzi za ladnie ....

nie? czemu?

nie wiem czemu ale juz tak jest ;) ze widac bardzo luske ... strukture lakieru i ogolnie widac ze felga byla malowana

przy innych kolorach tego nie problemu nie ma. nie mowie ze jest to jakies mega widoczne aczkolwiek ... jest :)

srerbny jest specyficznym kolorem .... tak samo jest przy lakierowaniu elementow ze przy srebrnym trzeba robic przepylke na sasiednie elementy blacharskie... ze ciezko jest dobrac kolor etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa jakies problemy z przemalowaniem felg chromowanych na normalny lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa jakies problemy z przemalowaniem felg chromowanych na normalny lakier?

Taka imprezka kosztuje około 500-600 plnów w zależności od rozmiaru, struktury felgi... :gwizdanie: Ostatnio sam o to pytałem. W tym wątku nieco o tym jest... http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b7_jak_rozpoznac_czy_felga_s4_jest_oryginalna-t98617.0.html;msg1224241#msg1224241

srebrny proszkowy nie wychodzi za ladnie ....

Zależy kto to robi, może? :wink4: Wczoraj oglądałem kilka malowanych proszkowo i naprawdę robota była profi! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrny proszkowy nie wychodzi za ladnie ....

Zależy kto to robi, może? :wink4: Wczoraj oglądałem kilka malowanych proszkowo i naprawdę robota była profi! :good:

nie... zalezy od tego czy sie potrafi dostrzec pewne wady wzgledem malowania pistoletem. i od tego jakie sie ma wymagania co do jakosci wizualnej polozonego lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrny proszkowy nie wychodzi za ladnie ....

Zależy kto to robi, może? :wink4: Wczoraj oglądałem kilka malowanych proszkowo i naprawdę robota była profi! :good:

nie... zalezy od tego czy sie potrafi dostrzec pewne wady wzgledem malowania pistoletem. i od tego jakie sie ma wymagania co do jakosci wizualnej polozonego lakieru

Może też od lakieru? A co do wymagań to jestem dość wybredny i te o których mówię były naprawdę zrobione super! :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa jakies problemy z przemalowaniem felg chromowanych na normalny lakier?

Taka imprezka kosztuje około 500-600 plnów w zależności od rozmiaru, struktury felgi... :gwizdanie: Ostatnio sam o to pytałem. W tym wątku nieco o tym jest... http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b7_jak_rozpoznac_czy_felga_s4_jest_oryginalna-t98617.0.html;msg1224241#msg1224241

ja mam takie felgi

4hweS.jpg

nie bedzie problemu z pomalowaniem ich ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa jakies problemy z przemalowaniem felg chromowanych na normalny lakier?

Taka imprezka kosztuje około 500-600 plnów w zależności od rozmiaru, struktury felgi... :gwizdanie: Ostatnio sam o to pytałem. W tym wątku nieco o tym jest... http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b7_jak_rozpoznac_czy_felga_s4_jest_oryginalna-t98617.0.html;msg1224241#msg1224241

ja mam takie felgi

4hweS.jpg

nie bedzie problemu z pomalowaniem ich ? :mysli:

Niestety problem jest, bo musisz oddać felgi do zakładu galwanicznego w celu zdjęcia powłoki chromu.

Każdy zakład to wykonuje. Dobrze by było, aby po zdjęciu chromu, zamoczył felgi w sodzie bądź fosforze,

juz nie pamietam, wtedy zostanie piekna i idealna powierzchnia aluminium, która nalezy przygotować do lakierowania.

A resztę zrobi już lakiernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zakładu galwanicznego. Potem lakierowanie felg 300-400zl / kmpl

Niestety musisz pamiętać, ze posiadasz pseudo śrubki, które się zamalują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje wypiaskowac i polozyc lakier natryskowo...

Kiedyś mialem okazje przez pewien czas pracowac w lakierni proszkowej i zazwyczaj nie uzyskiwalo sie zamierzonego efektu po wyjachaniu z pieca... i koszty dosc duze....

Ja na zrobienie swoich felg wydalem 100zl..;) piaskowanie gratis bo w pracy se wwypiaskowalem i tylko koszty lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w lutym malowanie dokladki S line to wtedy zapytam lakiernika o malowanie felg,zobaczymy co wymysli :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...