Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Malowanie felg - jak dobrać odpowiedni kolor lakieru (zgodny z ori)?


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętajcie, że koszta lakierowania się zmieniają w zależności od wielkości felgi o czym nikt tu nie napisał. Kolejna sprawą jest to, że paleta kolorów w proszku jest bardzo ograniczona... Sam chce na wiosnę swoje w grafit mat proszkowo dać... Chyba, że znajdę wymarzone fele w okazyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jaki kolor malowales ?

srebrny - zgodny z ORI, ale kolor nie ma wplywu na cene, teraz bede malowal lato na czarny mat i cena ta sama pozostaje

A według jakiej palety dobrałeś taki kolor proszku ? Możesz podać w raz z nazwą systemu palety również numer koloru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zwykłym lakierem ale... na tych felgach trochę pojeżdżę. Być może zostaną także dla kolejnej A4, dlatego zastanawiam się nad proszkiem. Dlaczego pytasz o metodę?[br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 12:08_________________________________________________Śledztwo się udało - oznaczenie 1H7 (barwa felg w ETCE) odpowiada BO 08 aluminium extra silver. Może kiedyś komuś się przyda :)

No to od 2 tygodni ostro wałkuje temat malowanie felg które w oryginale mają kolo 1H7

Nie wiem skąd Bartek wziął BO 08 aluminium extra silver i czemu on odpowiada, czy numerowi jakiegoś producenta lakierów czy to nr Audi???

Wg ETKA ori lakier 1H7 to LWG 056 1H7 A1 silver koszt 500 ml powala bo ponad 500zł

Wg wyszukanych informacji zamiennikiem dla lakieru o efekcie a'la chromu ale z satynowym połyskiem to lakier Sikkens Specjal Efect Plus Argentum - ponoć ten lakier daje taki "metaliczny" efekt ale jego koszt to ponad 500zł ale za puszkę 0,9 litra lub 1 litr.

W jednym miejscu wspomnieli o lakierze firmy Standox o nazwie Alushine jako zamienniku dla 1H7.

Gdzieś w necie znalazłem że podawali oznaczenie lakieru ori LLS 0M6 1H7 (300ml.) ale nigdzie śladu po tym nie znalazłem.

Ogólnie jestem dość zagubiony o co w tym chodzi ale rozeznaje temat...

Co do lakieru Sikkensa Argentum to wymaga od nieco odmiennej technologi nakładania ... generalnie przed natryskowym nałożeniem felga jest polakierowana na czarno jako podkład - ale musi być tak wykonany by nie było na feldze żadnych bobli zacieków i innych wad bo po nałożeniu Argentum wszystko się uwydatni.

Dodam że w mieszali firmowanej przez DuPointa znalazłem lakier bazujący na oznaczeniu 1H7 i podpisany że jest na koło - składał się chyba z 4 składników gdzie bazowy był taki ładny srebrny + jakieś ułamki procenta pigmentów dodatkowych. ale chyba trzeba zrobić próbkę bo będzie to lakier ziarnisty a na felgach 1H7 nie widać ziarnistości lekieru stąd skojarzenia tego lakieru z efektami chromowymi czy satynowymi.

Jak by ktoś chciał ładny kolorek tytanowy to niech szuka 8AU -> LZ7J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zastanawiam się nad przywróceniem felgom blasku trafiłem do tego tematu. Szukając po oznaczeniu 1h7, znalazłem info, iż jest to to samo co L1h7:

L1_H7.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś może jakie jest oznaczenie kol.grafit (felgi RS4) bo nie mogę nigdzie znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...