Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pękł wąż TURBO -> INTERCOOLER. Poszukuję części.


sikorakrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie pękł mi wąż idący od turbo do intercoolera. Wąż jest w kształcie litery "S" a jego numer katalogowy to : 8E0145834. Serwis krzyknął za kawałek rury prawie 800pln.

Znalazłem również coś takiego w serwisie Skody za 700. Szukałem allegro, intercars i inne sklepy. Macie może jakieś namiary na tę część?

Trochę mi głupio wydać tyle kasy na kawałek gumowego węża, nawet ciśnieniowego.

Pozdr,

Tagi: wąż, przewód, rura, przewód ciśnieniowy, rura ciśnieniowa, 8E0145834, 8e0-145-834, intercooler, turbina,

[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 14:03_________________________________________________Znalazłem chyba taką samą tylko ma numer: 8E0145834AH. Gość mówi, że będzie pasować.

Czy macie dostęp do ETKI żeby sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to co znalazłes czyli 8E0145834AH podejdzie. według etki podejdzie tez 8E0145834AR .8E0145834M. 8D0145828L są po ok 30 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te z allegro. Wszystkie używki, no ale trudno. Dzięki za pomoc, ważne że wiem które na pewno pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe zdzierstwo.

Jeśli masz ten sam problem pojedź do serwisu skody lub seata. Będą mieli taniej.

Chyba wezmę się za produkcję.[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 15:29_________________________________________________No właśnie :)[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 15:29_________________________________________________Ok, dokładnie taką cenę mi dziś podali. W poniedziałek będę zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że przewód jest pęknięty. Nie zastanawiałem się co było przyczyną. A w sumie to słusznie postawione pytanie.

Właśnie co mogło być przyczyną i co oznacza przeładowanie?

Zaznaczam, że nie mam dostępu do Vaga. Jestem na etapie rozeznania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Overboost-Przeładownie dzieje się tak kiedy turbina ładuję powyżej wartości żądanych przez ECU".Ale bez tego:vaglogi.gif

nic nie wywróżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i kupiłem. Koszt jednak był wyższy niż ten który podawałem wcześniej. 8E0145834M kosztuje 669pln, natomiast do mojego modelu pasuje 8E0145834AR i kosztuje 758pln. Dostałem rabat 10% i wyszło trochę taniej.

[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 12:40_________________________________________________Czy nie będę miał problemów z instalacją? Z tego co widziałem wymiana powinna być dziecinnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Overboost-Przeładownie dzieje się tak kiedy turbina ładuję powyżej wartości żądanych przez ECU".Ale bez tego:vaglogi.gif

nic nie wywróżysz.

Kupiłem VAG-a. Jakie logi mam zrobić aby sprawdzić przeładowanie.

Mam jakąś wersję testową i nie mogłem zrobić scana ale robiłęm logi silnika i wyskoczyło coś takiego:

2 Faults Found:

16485 - Mass Air Flow Sensor (G70): Implausible Signal

P0101 - 35-10 - - - Intermittent

17964 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1556 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

Wykasowałem je i póki co nie pojawiły się ponownie. Problem w tym, że szukam wersji pełnej w sieci ale na razie nici.[br]Dopisany: 09 Grudzień 2009, 23:40_________________________________________________Ok, mam pełną wersję.

Jutro sprawdzę ogólne skanowanie. Czy mam coś jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...