Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 ADP 1995r.] objawy konca katalizatora?


Gość elmo

Rekomendowane odpowiedzi

"Katalizator jest urządzeniem ograniczającym wydzielanie się do środowiska szkodliwych spalin z silnika samochodu....."pytanie-jak ktos wlewa do samochodu benzyne bezsiarkową czy tek katalizator jest potrzebny?jaki wyjdzie pomiar spalin?Ps.leje suprema95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z wydechu to normalny objaw i nic niepokojącego.Koniec katalizatora objawia się tym,że jak włączysz zapłon i wyjdziesz z auta słyszysz jakbyś miał coś lużnego wewnątrz wydechu i słyszalne jest na wysokości przedniego rzędu siedzeń a to po prostu katalizator się rozsypuje.Diagnoza to wjechać na kanał i dokładnie posłuchac od spodu.Poza tym jak się posypie kat to może ci zapchać wydech na dobre.

Katalizator to kosztowna rzecz.ja niedawno zmieniałem na polski bo mój sie posypał.I jest ok. koszt z wymianą 410 zł w mojej miejscowości.Rok gwarancji.Ale przynajmniej cisza i spokój i nic nie brzęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden objaw ... relatywnie duze spalanie (wg niektgorych to normalne a wg innych za duze 9 litrów w trasie jadac delikatnie) a brzeczec nic nie brzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka a nie wróżenie z fusów i bedzie wiadomo dlaczego więcej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden objaw ... relatywnie duze spalanie (wg niektgorych to normalne a wg innych za duze 9 litrów w trasie jadac delikatnie) a brzeczec nic nie brzeczy

toż pali jak smok mi 6 do 7 litrów przy prędkosciaci średnio 140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz temperature silnika? Może masz termostat walnięty i jeździsz na niedogrzanym silniku. a błędów nie będzie .

A co do kata ja byłem wczoraj u tłumikarza i jeżeli byś miał zapchany to by ci sie trochę mulił. A jak nawet byś miał wycięty to akurat dużo a4 go już nie ma i spalanie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematy diagnostyki , przepustnicy, sondy , termostatu etc.... bły juz wałkowane u mnie kilka razy zeby meic pewnosc ze to nie one...a kat-a własnie podejrzewam jeszcze ..... dlatego chce iwedziec jakie sa objawy jak sie konczy .... narazie wiemy ze ...jak brzeczy to juz poo nim....mi nic nie brzeczy jeszcze...ale nie wiem tez czy mi auto muli nie mam do czego porowanc... :-) wczeniej mialem zupelnie inny pojazd 700kg i silnik 1.4 to nie ma porwnania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak pojedziesz do tłumikarza lub kogoś kto sie zna na tym niech odkręci z jednej strony będzie kołnierz z trzema śrubami a z drugiej jest złączka i wtedy niech zobaczy czy coś lata, może być tak ze jest go już tylko polowa. Ale tak jak już pisałem dużo osób jeździ a4 bez kata i spalanie maja w normie...

A co do spalin jak ja bylem to miałem zawyżone spaliny i koleś ze na 100% mam pusty kat ale okazało sie ze jest kat tylko trochę inny niż oryginalny, ale w książce jest o wymianie kata wypiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

A spaliny są ok? Jak kat padł, to chyba spaliny nie mieszczą się w normie. :rolleyes:

e tam bzdura. Przy większych przebiegach (już coś ponad 100 tys km) katalizatory i tak nie działają tak jak powinny. Więc z analizy nic nie wyniknie.

Jakbyś miał zawalonego kata to auto miałby muła, z trudnością i lekkim lagiem wkręcałoby się na obroty, po dłuższym postoju miałbyś problemy z odpaleniem i/lub auto by się dusiło przy próbie ruszenia z miejsca. Jeśli nie masz takich objawów to raczej nie ma co się czepiać kata.

Podjedź na hamownię - to powinno ci dać garść informacji na temat drożności wydechu, stanie przepływomierza itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam bzdura. Przy większych przebiegach (już coś ponad 100 tys km) katalizatory i tak nie działają tak jak powinny. Więc z analizy nic nie wyniknie.

Głównie o to mi chodziło :grin:

Jak katalizator jest zepsuty/nie działa jak powinien/nie spełnia podstawowego zadanie, na analizie spalin wyjdzie, że coś jest nieteges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Jak katalizator jest zepsuty/nie działa jak powinien/nie spełnia podstawowego zadanie, na analizie spalin wyjdzie, że coś jest nieteges.

spaliny będą cały czas w normie więc nie z analizy absolutnie nie wyniknie. Mimo tego, że nie spełnia już funkcji zamierzonej przez producenta a jest drożny to nie ma co ruszać. Katalizator jest "nieteges" jak przytyka wydech :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...