Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Problem z biegami 1,2,wsteczny - manual w A4 B5 1.8T


mario_82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem ciężko wchodzących biegów, początkowo najciężej było z 1 i wstecznym biegiem, teraz jeszcze zaczyna 2 stawiać opory, jest to szczególnie uciążliwe podczas jazdy gdy trzeba redukować na 2, muszę wykonać manewr naprawdę siłowo. Z moich obserwacji wygląda to tak, na początku gdy problem zaczął się pojawiać, wrzucenie 1 biegu i wstecznego szczególnie ciężkie było rano gdy był zimny, po dłuższej jeździe zaczynało się poprawiać. Teraz już nie ma większej różnicy pomiędzy zimnym a ciepłym. Postanowieniem wymienić olej w skrzyni bo to chyba najprostszy i najtańszy sposób na drodze eliminacji usterki. Niestety wymiana tu nic nie pomogła, natomiast dziś na postoju zaobserwowałem jedną bardzo ważną kwestię mianowicie gdy samochód jest wyłączony wszystkie 5 biegów wchodzą idealnie!!! nawet bez sprzęgła nie na problemu by wrzucić którykolwiek z biegów dosłownie "salon". Problemy się zaczynają gdy uruchomię silnik, i dziś nawet nie moglem wycofać na parkingu ponieważ nie chciał wskoczyć wsteczny bieg, po kilku próbach udało się, to samo dzieje się z 1 i teraz już 2, gdy gaszę samochód biegi znów wchodzą idealnie. Co może być przyczyną, nie chciałbym wymieniać skrzyni . Paszę o pomoc, z góry dziękuje. Pozdrawiam

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło kaputt albo wysprzeglik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest Ok. Dziś było sprawdzane przez mechanika nie ślizga się, dobrze bierze nawet przy ostrej jeździe nie ma problemu, wysprzęglik też sprawny, gdyby był wadliwy lub źle wysprzęglał to szczególnie rano pedał sprzęgła nie odbijał by do końca i zatrzymywał by się w połowie swojego zakresu pracy (jak twierdzi mechanik specjalizujący się w vw/audi). Więc problem leży w samej skrzyni biegów i trzeba ja zdemontować żeby sprawdzić,natomiast co tam może być uszkodzone/wadliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem takie cos w calibrze i nie wiem czy w audi jest tak samo,poluzowala mi sie linka od sprzegla i zeby wlaczyc 1 musialem wylaczac silnik bo sie nie dalo inaczej,pojechalem na serwis naciagneli mi linke i wszystko wrocilo do normy no ale nie wiem czy w audi tak samo jak w oplu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucky.luke, wymieniłem olej w skrzyni biegów chociaż większość twierdzi że to nie ma sensu, tak właściwie tego w ogóle się nie wymienia jeśli poziom stanu oleju jest właściwy. Przy wymianie mechanik powiedział że olej, który był w skrzyni jest ok, ale na swoją prośbę już poprosiłem by go wymienił. Powiedział ze raczej poprawy nie będzie i tak też było (chociaż zdarzały się przypadki ze wymiana oleju pomogła, lecz to rzadkość), nie zauważyłem żadnej poprawy, zadzwoniłem do niego i mówię ze problem nie ustąpił. Pojechałem do niego wsiadł przejechał się, dosyć mocno przetestował skrzynię. Jak już wcześniej pisałem mechanik wykluczył sprzęgło, wysprzęglik, chłopak się zna nie jest to 1 lepszy mechanik tym bardziej ze od lat specjalizuje się właśnie w audi i się znamy, wiec nie naciąga mnie na wymianę wszystkiego po kolei. Dziwnym fartem po tym jak on się przejechał problem sam ustąpił :) w tych skrzyniach wodziki są wewnątrz najprawdopodobniej coś się tam blokował/haczyło, teraz nie ma żadnego problemu z wrzuceniem 1 biegu i wstecznego bynajmniej jak narzazie, jedynie na zimnym lekko haczy przy wrzucaniu 2 biegu ale z tym można jeździć. Więc zanim wymienisz sprzęgło, wysprzęglik znajdź dobrego mechanika wiem ze teraz o takich ciężko i niech sprawdzi dokładnie co morze być u Ciebie przyczyną, bo po co się ładować w niepotrzebne koszty ja bynajmniej nie zamierzam. A dzięki opiniom wszystkich klubowiczów można uzyskac inf. o różnych problemach i coś wspólnie wykluczyć. A jeszcze jedno w skrzyni jest jakiś łożysko, które może powodować takie objawy, nie wiem dokładnie które bo nie znam się na tym :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...