Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Która firmę elektronarzędzi byście wybrali?


Filutek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kogoś kto się zna na elektronarzędziach. Interesuje mnie która firmę byście wybrali i dlaczego? Chodzi o narzędzia budowlane jak wkrętarki, wiertki, młoty, piły itd.

1. Makita

2. Dewalt

3. Bosch (niebieski)

4. Festool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę TOBIE tylko napisać której z tych które wymieniłem bym nie wybrał - Boscha - to już nie to samo co kiedyś, mam niemiłe doświadczenie szczególnie z wiertarkami (niebieskimi oczywiście) - bardzo często lecą w nich główki. Ja na TWOIM miejscu rozważył bym jeszcze jedną firmę -> Hilti. Mam wkrętarkę z udarem. Bardzo sceptycznie podchodziłem do tego udaru, aż ostatnio postanowiłem spróbować - i jak się okazało dała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makita i Bosch sa na jednym poziomie :wink4: Jak makita to tylko niebieska jest profi.Czego bys nie wybral z tych dwóch bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że Bosch ma dobre sprzęty więc nie rozumiem kolegi "Zegarmistrz" :mysli: Używam ich co jakiś czas i mnie w zupełności zadowalają :good: Wkrętarkę mam z firmy Skill i też nie narzekam (jedyny minus to krótko trzymają akumulatorki) A jeżeli chodzi o Makitę to uważam że elektronarzędzia mają kapitalne nawet lepsze od Boscha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest makita pomaranczowa :wink4: Ale mazywa sie Maktec wersja amatorska :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kogoś kto się zna na elektronarzędziach. Interesuje mnie która firmę byście wybrali i dlaczego? Chodzi o narzędzia budowlane jak wkrętarki, wiertki, młoty, piły itd.

1. Makita

2. Dewalt

3. Bosch (niebieski)

4. Festool

wkrętarki Festool miałem przyjemność robić i wketarkami i frezarkami na stolarni i daję 5+

makita mam maszynkę do blachy jest już 6 lat w firmie i jedyny koszt serwisu to trzpien i kowadełka ale to normalne elementy eksploatacyjne ja sie kilometry blachy przetnie na dachu:) co do zwykłych wiertarek też plecam i daje również 5+

Teraz jeśli chodzi o wszelkiego młoty wiertarki udarowe itp wybór jest jeden przynajmniej dla mnie HILTI

dewalt brak doświadczeń

Bosch jakoś straciłem zaufanie ale może pecha miałem

Oto moje skromne zdanie :kox: :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makita i Bosch sa na jednym poziomie :wink4: Jak makita to tylko niebieska jest profi.Czego bys nie wybral z tych dwóch bedzie ok :)

no na tym samym. ale ze dwa poziomy niżej niz Festool, a nawet DeWalt.

tak naprawde ciezko powiedziec o firmie, łatwiej o konkretnych narzedziach.

wkretarki zdecydowanie DeWalt... Festo sa jeszcze fajniejsze ale ich ceny powalaja...

z kolei szlifeirki u mnie w firmie maja baaaardzo ciezkie zycie i po wielu probach zostaly BOSCHe i tylko one daja rade przy polerowaniu nierdzewkki. no poza Feinem , ktory kosztuje ze 3 razy wiecej...

zalezy jak bardzo chcesz mocno ich uzywac. przy srednio intensywnie to prawie nie ma roznicy. warto tylko przy akumulatorowych zakupic juz litowo jonowe , baterie sa duuzo lepsze.

a jak sprzet ma miec bardzo ciezko to warto popytac o konkretne modele i zastosowania. bo niektore sprzety sa niby porzadnej firmy a padaja przy ostrzejszym traktowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że Bosch ma dobre sprzęty więc nie rozumiem kolegi "Zegarmistrz" :mysli: Używam ich co jakiś czas i mnie w zupełności zadowalają :good: Wkrętarkę mam z firmy Skill i też nie narzekam (jedyny minus to krótko trzymają akumulatorki) A jeżeli chodzi o Makitę to uważam że elektronarzędzia mają kapitalne nawet lepsze od Boscha :)

Z pierwszego posta wywnioskowałem, że koledze Filutkowi chodzi o raczej narzędzia do firmy, a nie narzędzie z cyklu używania co jakiś czas. W domu tez mam Boscha i nie narzekam, ale do firmy już nie kupię bo mam dosyć odsyłania do serwisów. Dla mnie po postu to już nie to.

Co do Hilti - mamy w firmie też młot udarowy i jest nie do zajeżdżenia. Fakt że używany sporadycznie ale jeździ w samochodzie narzędziowym już ładne kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka pomaranczowa uzywam amatorsko i powiem Ci ze jest git dobrze wykonana itp :good: ale nie o tym temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak kiedyś ciuchy HERO By WRANGLER :polew: :polew: :polew: :polew:

kolego zobacz też sprzęt AEG mam do czynienia na dachach ze szlifierkami kontowymi i bajka chodzą, a pracują non stop w pyle od dachówki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no do firmy. Głownie chodzi o dobra:

wkrętarkę

szlifierkę kontową dużą

szlifierkę na papier (mało będzie używana)

młot udarowy (już kupiłem ale i tak chciałem słyszeć opinie)

wkrętarkę tylko do płyt gipsowych

pile ręczna

wyrzynarkę

i parę innych. Myślałem wpierw o zakupie jednej marki ale raczej będzie zbieranina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie zdecydowanie najcięższy żywot ma wietrarka udarowa. Ma już 4-5 lat i chodzi jak nówka. A jest to Makita - mogę szczerze polecić. Z niebieskiego Boscha też mamy kilka klamotów, ale jakoś gorsze wrażenie robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wiertarki udarowej Metabo- jest u Nas w domu już jakieś dobre 10 lat. Od czasu gdy w moich łapkach służy do polerki ( max obroty non stop po parę godzin dziennie ) raz zaczęła się wściekac...wymieniono w niej szczotki i jazda dalej :dance:

Reszta elektronarzędzi to zdecydowanie Bosch..opalarka jest jedynie Dewalta. Zero problemów..ale to narzędzia kupione X czasu temu..bez nalepek China. P.R.C itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułgarki sławne ale ich już nie ma, albo Celma były takie wielkie matalowe wiertarki nie do zajechania

ja uzywam obecnie SPARKY i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celma były takie wielkie matalowe wiertarki nie do zajechania

Mam taką jedną metalową..firmy nie pamiętam, ale jak popracuje z godzinę to jest tak gorąca, że świeci w ciemnościach :decayed:

Polerowałem fele w Supermoto normalnie główka to gorąca na mase, aż zaczęło mnie to irytowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...