Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wzrost obrotów o jakieś 2 3 kreski


macko

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio pojawil sie problem typu wzrost obrotow o jakies 2 3 kreseczki czyli 200 300 o/min dzieje sie to podczas jazdy przy powiedzmy: autostrada tempo 130 2600 obrotow i co jakis czas skoczy sobie na 2700 2800 a pozniej 200km spoqj az znow z 2x 3x podskoczy co moze byc przyczyna ?? dzieje sie to zarowno na tempomacie jak i przy noznym trzymaniu gazu

na biegu jalowym nie wystepuje owy problem.

silnik to 110 konny AFN 96 rok

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiczka jest w automacie :) a z obrotami zwieksza sie i predkosc wiec raczej nic nei puszcza :)

ta informacja powinna się znaleźć w pierwszym poście to nie byłoby nieporozumień, chyba że jeszcze trzymasz dla nas jakąś niespodziankę w zanadrzu a o której też nie wspomniałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upatrywałbym przyczyny w sprzęgle, które zaczyna ślizgać.

u mnie siedzi nowe sprzęgło...A objawy mam podobne...Np: jak autko postoi z 2 dni i jak je odpale to na kilka chwil wzrastaja obroty i po ok 20 sek sie uspokajaja :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ale jest to minimalny wzrost o jakies niecale 5km ......... napisalem ze dzieje sie to co jakies 200 km czasem 800 przejade i nic wiec slizgajace sie sprzeglo mozna bylo odrazu wykluczyc bo by wachania byly non stop a tu niestety tylko raz na jakis czas......... na weekend postaram sie podpiac vaga moze cos pokaze.

pozdr.[br]Dopisany: 08 Grudzień 2009, 17:10_________________________________________________mialem czas podpiac vaga ........... nic nie wykazal 0 bledow......[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 20:10_________________________________________________a tak na marginesie zaczelo sie to dziac po zalaniu preparatu do czyszczenia wtryskow LM ............ czy to moze miec jakies zanczenie ??

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie, nic sie nie dzieje, ja mam tak cały czas w zakresie prędkości od 60-80 lekko podskakuje obrotomierz, jakby chcial wrzucic jakis półbieg, ale że to nie ciężarówka i półbiegów nie ma, sądze ze to chodzi o to iż skrzynia może wariowac i nie wie który bieg wybrać, równie dobrze może być problem z którymś z synchronizatorów, ale to są tylko moje domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...