Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kontrolka świec żarowych i ESP.


dzbanek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jako że przywitał nas mróz i zima ,pojawiły sie problemy z autkiem ,a mianowicie rano odpalałem auto,kontrolki świec żarowych zgasły bez problemu,autko odpaliło,zaczekałem 8 min,silnik sie zagrzał,zdrapałem lód z szyb i ruszyłem,kontrolka od esp nie zgasła a kontrolka świeczek żarowych zaczeła migać,pomyslałem ze jest to spowodwane tym że silnik jest zimny wiec pojezdzilem autem troche ale dalej to samo.Prosze o wasze wskazówki co to może być i jak to zniwelowac ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jako że przywitał nas mróz i zima ,pojawiły sie problemy z autkiem ,a mianowicie rano odpalałem auto,kontrolki świec żarowych zgasły bez problemu,autko odpaliło,zaczekałem 8 min,silnik sie zagrzał,zdrapałem lód z szyb i ruszyłem,kontrolka od esp nie zgasła a kontrolka świeczek żarowych zaczeła migać,pomyslałem ze jest to spowodwane tym że silnik jest zimny wiec pojezdzilem autem troche ale dalej to samo.Prosze o wasze wskazówki co to może być i jak to zniwelowac ;) Pozdrawiam.

Sprawdź kolego czy świecą żarówki od STOPU w lampach. Ja miałem to samo ok 2 miesięcy temu. Okazało się że żarówki były spalone :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka esp - pewnie wylacznik stopu,

migajaca swiec zarowych tryb awaryjny sterownika silnika.

do podlaczenia VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo i po wymianie czujnika światła stop (tego pod pedałem) wszystko zgasło.

Cena czujnika w intercars to około40 zł

No ale przeciesz kolega już napisał,że miał spalone dwie żarówki tak samo jak ja,więc przyczyna znaleziona :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciesz kolega już napisał,że miał spalone dwie żarówki tak samo jak ja,więc przyczyna znaleziona :hi:

a co jesli problem nie zniknie ? może że wystąpiło to przy obniżeniu się temp to przypadek ale jest jeszcze jedna możliwość tak na przyszłość, jeżeli auto ma webasto dogrzewanie silnika i jest problem z żarnikiem który to odpala, także występują takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, otóż mam podobny problem. Po kilku minutach jazdy, dwa razy mignie kontrolka esp a pozniej juz swieci caly czas. Zgasze auto, zapale od nowa to znowu po kilku minutach to samo. Świecie zarowe nie migaja w ogole. Myślicie ze to może byc ten czujnik stopu? Dodam ze ABS po zaświeceniu kontrolki nadal dziala. A najgorsze ze VAG mi nic nie pokazuje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej winny za taki stan rzeczy u Ciebie CyRol jest spadek napięcia w instalacji, sam powinieneś wiedzieć w jakim mniej więcej stanie masz akumulator a na wszelki wypadek przeszlifowałbym czymś ostrym zaciski i klemy przy akumulatorze oraz spróbował przejechać się z wyłączonymi wszelkimi dodatkowymi odbiornikami energi elektrycznej i sprawdził co się wtedy będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...