Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dziwny dźwięk na wolnych obrotach


dioniz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu stwierdziłem, że na postoju, na wolnych obrotach z okolic lewego koła lub w okolicy lewej lampy (patrząc z pozycji kierowcy) dochodzi dziwny dźwięk, jakby "ćwierkanie". Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny, czy też ciepły. Co dziwne zaglądając pod maskę nic nie słychać, paski na pierwszy rzut oka, chodzą równo.

Mechanik powiedział, że wszystko jest ok, mam wrażenie, że popadam w jakąś dziwną paranoję i słyszę dźwięki :kox: ale poważnie, oprócz równej pracy silnika, słychać jeszcze ten dźwięk z lewej strony. dodam, że klima jest wyłączona, tryb "econ".

Czy ktoś przerabiał coś podobnego?

Pozdrowienia

Dodam, że na trasie auto zachowuje się wybornie, nie ma problemów z przyspieszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnych dżwięków i tej jednostki to sporo jest tematów na FORUM. Mówisz o takim metalicznym dzwięku? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak określić ten dźwięk, może i jest on metaliczny, wiem jedno dobiega tylko z tej jednej strony. Mam nadzieję, że to nic poważnego... nie wiem, czy czekać, aż sytuacja się rozwinie i coś naprawdę padnie, czy też szukać przyczyny?

mam wrażenie, że dźwięk ten pojawił się razem z mrozem, niestety auto stoi pod chmurką :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowalbym na poczatek pasek wieloklinowy i posluchal ponownie, wyeliminujesz wtedy napinacz, rolke odwracajaca, kompresor klimatyzacji i pompe wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wolnych obrotach z okolic lewego koła lub w okolicy lewej lampy

u mnie to samo i doszedlem do wniosku ze pompa wspomagania ... na razie ucichlo zobaczymy za jakis czas :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie podłożyłem kawałek gąbki pod rurę ( tą grubą)z lewej strony i mam cicho. Gdzieś podczas drgań na wolnych obrotach szczególnie jak był ciepły ( w korku ) pukała ta rura o osłonę pod nią i dostawałem szału jakby cos pod deska rozdzielczą sie poluzowało . Jak podłożyłem miedzy szczelinę kawałek grubej gąbki to przestało. Może to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie, wymienilem napinacz paska wieloklinowego oraz rolke odwracajaca. u kolegi padlo sprzeglo alternatora.

ale rownie dobrze moze byc odpowiedzialny za dzwiek kompresor klimatyzacji lub pompa wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki... u mnie najprawdopodobniej będzie coś z pompą wspomagania. Podczas mrozów w zimę "wyparował" mi płyn od wspomagania i tak jeździłem przez 2 tygodnie (gdy skręcałem skrzypiało), myśląc że mrozy ustaną i przejdzie. Okazał się że mam "suszę" w zbiorniku od wspomagania. Dolałem płyn ale zaczęło "ćwierkać", czyli najprawdopodobniej uszkodziła się pompa... W najbliższych dniach podjadę do mechanika i postaramy się odnaleźć źródło dziwięku. pozdr [br]Dopisany: 25 Kwiecień 2010, 11:27_________________________________________________P. S

u mnie, wymienilem napinacz paska wieloklinowego oraz rolke odwracalacja. u kolegi padlo sprzeglo alternatora.

ale rownie dobrze moze byc odpowiedzialny za dzwiek kompresor klimatyzacji lub pompa wspomagania

a orientujesz się jakie koszta są tych części + wymiana?? tak "plus minus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro plynu nie bylo znaczy ze gdzies wycieka.

sprzeglo alternatora 128-150 PLN + usluga

napinacz + rolka odwracajaca 250 PLN + usluga

kompresor klimy 1000 regenerowany + usluga

pompa wspomagania uzywana ok 250-350 + usluga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haaa problem powrócił... wymieniłem rolki napinacze, w wakacje byłem sprawdzić kompresor klimatyzacji powiedzieli że wszystko z kompresorem ok.

Problem teraz polega na tym że jak auto się rozgrzeje tzn łapie już temperaturę zaczyna "ćwierkać". Dźwięk wydobywa się tak jakby z dołu silnika po stronie kierowcy... pozostaje alternator albo pompa wspomagania.

Któreś z tych części znajduje się tam?? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...