Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana sondy lambda


Leonidas

Rekomendowane odpowiedzi

problemu nie ma wtyczke masz pod zbiorniczkiem plynu chlodzacego a sama sonda znajduje sie przed katalizatorem pare minut roboty i jest twoja.osobiscie ni kupowal bym zamiennika,lepiej kupic uzywana orginalna o tych samych numerach wtedy masz pewnosc ze nie bedzie dziwnych bledow w ecu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Polecam zakup oryginalnej, swego czasu zmieniałem i mechanik próbował zakładać zamiennik, ale auto nie pracowało lepiej, a na kompie pokazywało dziwne błędy! Po zamontowaniu nowej ori wszystko gra i chula:) Potwierdzam, za nową ori dałem 350zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik kosztuje 140zt jest to zamiennik uniwersalny zapytałem mechanika co to znaczy to powiedział że moga mi wyskakiwać błedy w kompie to mu powiedziałem że to samo co mam teraz i żeby mi idiotycznych pytań nie zadawał tylko ori zamawiał ja mam dokładnie chyba bosch-a :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie sondy NGK do ADR-a: OZA447-E14

http://allegro.pl/item855123813_ngk_sonda_lambda_oza447_e14_vw_passat_audi_a4.html

cena niestety dużo wyższa ale jakość :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakieś 3 tygodnie temu zamontowałem nową sondę, gość w sklepie odrazu zapytał, chce pan uniwersalny szajs czy coś lepszego, więc kupiłem Boscha, o tych samych numerach co ori, z ori wtyczką, zero błędów :)

zapłaciłem 368 zł

ps. za 350 zł mogłem mieć bez wtyczki, tzn. wtyczka w zestawie ale trzeba było obrobić kabelki i pozakładać na jakieś zatrzaski do wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, że najlepiej wsadzić oryginał ... Moje pytanie - czy ktoś ma doświadczenia z innymi sondami ? Proszę o odpowiedź osoby, które mają zamontowane sondy nieoryginalne. Jak one się sprawują ? Czy faktycznie sypią błędami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch lat na sondzie uniwersalnej, chyba NGK, zero problemów wcześniej była uniwersalna boscha (albo na odwrót) i też OK. koszt tych sond to było 130 i 90 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...