Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po ilu km temperatura wskazuje 90C w 1.9Tdi 110KM 99r


gracpios

Rekomendowane odpowiedzi

mam wymieniony termostat i jadac np 50 km bez przerwy wskazowka pokazuje przez jakis czas 90st a za chwile spada do 60 .. i to sie czesto powtarza .. wymieniac ten czujnik czy termostat jeszcze raz ??

Mi to wygląda czujnik, też wymieniłem termostat w kwietniu na ori a od października zaczęły się problemy( dochodziła temp. do 90 i w momencie spadała) pomogła wymiana czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim AFN-ku temperatura tez łapie powoli (po około 15km przy prędkości 80km/h i mrozie -13stC) i już po zeszłorocznej zimie wiem że "ten typ tak ma" ale dziwi mnie że gdy wrócę z trasy i zostawię go na wolnych obrotach to temp z 90st spada do 70-80.... Wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim AFN-ku temperatura tez łapie powoli (po około 15km przy prędkości 80km/h i mrozie -13stC) i już po zeszłorocznej zimie wiem że "ten typ tak ma" ale dziwi mnie że gdy wrócę z trasy i zostawię go na wolnych obrotach to temp z 90st spada do 70-80.... Wy też tak macie?

mam tak samo z tym ze autko nocuje w garazu i nagrzewa sie po 7 do 9 km a jak chodzi na wolnych obrotach to temp spada tak jak u ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI po nocy przy mrozku w okolicy -10 -15 to tak po okolo 9-10 km wskazówka dochodzi do 90 oczywiście na wyłączonym ogrzewaniu. Jak włączę to dłużej....a jak jade spokojnie to nawet się cofnie z już osiągniętej jakiejś temp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna rzecz że może wam się autko nie dogrzewa ja mam wszystko 100% sprawne oryginalny termostat nowe świece podgrzewające płyn i dzisiaj wracając z nocki temperatura -14 stopni klimatronik na max po przejechaniu 12 kilometrach jadąc bardzo wolno 1500 obrotów bo szklanka na drodze miałem temperaturę 75 stopni także to jest urok diesel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj jechałem po termostat startowałem z temp silnika 50st i jadąc 25 km z obr ok 2000 się nie zagrzał przy -12,5 st. u mnie podgrzewające świece działają bo szybko teraz zagrzewa jak się puści podgrzewanie szyby ale dojdzie tylko temp do 50st na klimatronicu na postoju a jak ruszyłem to bardzo długo się nic nie działo z jakiś kilometr a podgrzewanie wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie juz wiem ze mam do wymiany termostat bo gorny waz ktory jest polaczoyn ciekim ze zbiornikiem wyrownawczym bedzie sie robil cieply ale waz krory idzie od termostatu (troche nizej) do chlodnicy musi byc zimny przy temp -12 i po przejechaniu 3 km a moju byl juz po czesci cieply czyli prosty wniosek ze termostat przepuszcze na duzy obieg i nie dogrzal mi auta dzisiaj po przejechaniu 35km ze srednia predkoscia 70km/h a powinien. termostat juz zamowilem to koszt 35zl orginal jak dla mojego modelua a wymienie sam :naughty:. A jezeji macie pewnosc ze woda w obiegu ma 90 stopni (mozna sprawdzic reka czy parzy) a wskaznik wiksuje lub pokazuje niska temp to znaczy ze czujnik do wymiany. Aha i jeszcze jedno nie sprawdzajcie i nie porownywajcie wskaznika temp ze wskaznikiem temp w klimatroniku bo w klimatroniku zawsze bedzie rosla temp do 90s bo jego czujniki sa zamontowane przy swiesach lub w okolicach glowicy a to jest pjedno z najgoretszych miejsc w silniku. Po wymianie termostatu napisze jak grzeje. Pozdrawiam narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorny waz ktory jest polaczoyn ciekim ze zbiornikiem wyrownawczym bedzie sie robil cieply

mam to samo w poniedziałek zobaczę efekty jak mi mechanik wymieni termostat. Koszt 119,13zł w ASO VW w Lesznie (Wielkopolska) i do tego płyn G12+ 34,66zł za 1,5L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po wymianie na za 64 zł łapie 90 stopieńków w okolicy 5 -7 kilometra bo wcześniej nawet po 30 km nie łapał 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9TDi AJM 115KM: przy temp. -10 /wczoraj/ po ośmiu kilometrach ogrzewanie działa pełną gębą, ale wskazówka pokazuje dopiero 70 stopni. Dopiero po 10 kilometrze mam 90 stopni na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dwa rodzaje układów to prawda

ze zbiorniczkiem wyrównawczym iz układem ciśnienia

u mnie w AJM wymieniany rok temu termostat na ori z aso

-10-15C jazda przez miasto 5km na właczonym nadmuchu na 25-26C auto osiągnie temp. max 70 obroty 2000-2200

ta sama trasa ale bez nadmuchu i zdecydowanie szybciej sie nagrzewa ale nie osiagnie temp.90C tylko max 75-77C

temp. na blacie i na kanale 49 pokrywa sie bardzo dobrze

im wieksze masz obroty czyli pod wiekszym obciazeniem pracuje silnik to szybciej sie nagrzewa

pozostawienie silnika na wolnych obrotach na duzym mrozie takze spowoduje zagrzanie sie ale trudniej juz do 90C mi sie udało do 85C ale chodził kilkadziesiat minut przy duzym mrozie

zaznaczam, że u mnie jest zaslepiony zawór EGR co utrudnia szybsze nagrzewanie sie silnika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ale nie długo zapodaje egr od AWX wiec bedzie dobrze

pozostawienie silnika na wolnych obrotach ale zwłaczonym nadmuchem na szyby np.25C spowoduje całkowite nie dogrzanie silnika max 75-80C przy duzych mrozach

rozgrzanie silnika do 88-90C podczas jazdy i pozostawieniu na wolnych obrotach z właczonym nadmuchem ciepłego powietrza spowoduje po kilku minutach spadek temperatury na blacie naweto do 70C -75C w zaleznosci od siły nadmuchu i temp. na jaka nastawiliśmy

to są normalne objawy silników diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a teraz pytanie: gdzie znajduje sie czujnik temp. cieczy chlodzacej i jaki jest jego koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij osłonę od silnika, od strony kierowcy na wężu przy głowicy jest zamocowany króciec w którym jest osadzony czujnik g62/g2 cena ok 100zeta w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...