Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Silnik "pluje" olejem z wlewu oleju do silnika


ArkadiuS

Rekomendowane odpowiedzi

hey

Spotkalem sie z takim przypadkiem w a4. Przy dzialajacym silniku odkrecam kurek do wlewu oleju. Podkladam nad nim dlon i mam na niej malenkie kropelki oleju. Tak jakby silnik mial przedmuchy i plul olejem. Co sie dzieje, badz co to oznacza? Do tego samochod podczas jazdy kopcil czarnym dymem.

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierszej kolejności sprawdź sobie vagiem co i jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgubiłem korek wlewu oleju w Carismie, też chlapało. Oznaczało to tylko, że ... nie miałem korka. Sprawdź czy tak nie dzieje się w przypadku każdego auta bez korka (bez zwracania uwagi na wiek czy markę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgiełka olejowa z korka jest oczywista no chyba że ma się podejrzenia jednak że coś nie tak.

Co do kopcenia - jest tuż po rannym uruchomieniu czy podczas jazdy. Pierwsze m.in. może oznaczać nieszczelnośc uszcelniaczy zaworowych, drugie wiele rzeczy od tuningu po nieszczelności w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nie dzieje w mojej :a4fan:.

Ja podkladam dlon pod wlew oleju i lapka czysta :). Czy ktoś ma podobny przypadek, ze tak pluje olejem? Sa to malutkie krople oleju, ale dosyc sporo.

Mgiełka olejowa z korka jest oczywista no chyba że ma się podejrzenia jednak że coś nie tak.

Co do kopcenia - jest tuż po rannym uruchomieniu czy podczas jazdy. Pierwsze m.in. może oznaczać nieszczelnośc uszcelniaczy zaworowych, drugie wiele rzeczy od tuningu po nieszczelności w dolocie.

a jeslichodzi o ta kwestie to dzieje sie tak przy rozgrzanym silniku podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlapanie zalezy od tego czy wałki rozrzadu są zakryte (jak nie to w mig będizesz mokry od oleju).

W TDI są zakryte ale owsze mój też kropelkami rzuca (znajomego też) , po prostu chyba ten typ tak ma - wałek tak rozbryzguje olej że chlapie.

Tdi dmucha troszkę przez wlew oleju (przynajmniej wiecej niż mój poprzedni benzyniak) ale wg kilku gości to norma.

Aha mój pali jakies 0,2 oleju na 1000 - przejechałem 2000 z groszem i ubyło około 0,3l. Cieknie trochę spod podstawy filtra, ale chyba nie tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

podłacze sie pod temat, dzisiaj wyjolem bagnet na odpalonym silniku, wmiare rozgrzanym i zaczeło bryzgac oleje takie male kropelki wylatyway w gore w prowadnicy bagnetu... Nie znam sie zabardzo na tym ale wydaje mi sie ze tak nie powinno byc :( Prosze o pomoc i wasze opinie

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ludzie czy wy nie wiecie ze silnika na PD podczas pracy sie nie odkreca. Czyli nie odkręca sie korka wlewu oleju bo PD są smarowane ciśnieniowo i zawsze bedzie walić jak z komina. A opcja jak szukaj jest i taki temat pamiętam był niedawno.

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zjawisko że troszkę pochlapie po dłoni olejem to jest norma i nie ma się czym przejmować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...