Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy mam odblokowane radio Concert CD czy nie ?


pasek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym się dowiedzieć czy mam odblokowane radio jak w temacie. Chodzi o to że niedawno musiałem odłączyć akumulator na około 20-30 minut i radio się nie zablokowało. Będę musiał znowu odłączyć akumulator ale na dłużej - około godziny. Nie mam żadnego kodu do radia.

Czy radio blokuje się od razu po odłączeniu akumulatora czy po jakimś czasie - jeżeli tak to po jakim.

Chodzi mi , na jaki czas bezpiecznie mogę odłączyć akumulator żeby radio się nie zablokowało.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz je w kodach wyposażenia auta, czyli autko z nim fabrycznie wyjechało, to po odłaczeniu na tą godzinke nie powinno sie nic stać, ja u siebie pare razy odłaczałem aku, czasem na noc i nic sie nie zablokowao, nawet po odłaczeniu od instalacji radia jak do niego wróciłem na chwile nie zakodowało sie, co innego jak bys miał to radyjko dokładane to wtedy za każdym razem wpisuje sie kod

Ps. to moje wnioski na tle użytkowania swojego radia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej-jesli radio wyjechalo z fabryki z tym radiem-jest "traktowane",jako wspolelement calosci i nie potrzebujesz kodu-bedziesz go potrzebowac,jesli to samo radio wlozysz do innej Audi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dołożone radio to musisz wpisać kod, wiem bo kumpel mi załatwił i dało rade odblokować.

Teraz mam ori i po całej nocy ładowania aku tylko kluczyki musiałem kodować radi było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,że jeśli masz radio w aucie i chodziło do tej pory,to po odłaczeniu aku nic nie musisz wpisywać.Dopiero jak przełożysz to radio do innego auta,to musisz wpisać kod,ale jak już raz wpiszesz,to potem znowu jak odłączysz to nie trzeba wpisywać kodu.gdybyś to samo radio przełożył z powrotem do swojego auta,a było wcześniej uruchomione w innym aucie,to będziesz musiał wpisać kod.

radio sie "uczy" samochodu i wystarczy jedno wpisanie kodu i zostanie ono przypisane do danego samochodu.Przy każdej zmianie auta trzeba wpisywac kod.

sprawdzone na kilku radiach (chorus II ,concert III i rns low line)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej-jesli radio wyjechalo z fabryki z tym radiem-jest "traktowane",jako wspolelement calosci i nie potrzebujesz kodu-bedziesz go potrzebowac,jesli to samo radio wlozysz do innej Audi :wink4:

bardzo dobra wiadomość :good: Ciekawe na jakiej zasadzie to działa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej-jesli radio wyjechalo z fabryki z tym radiem-jest "traktowane",jako wspolelement calosci i nie potrzebujesz kodu-bedziesz go potrzebowac,jesli to samo radio wlozysz do innej Audi :wink4:

bardzo dobra wiadomość :good: Ciekawe na jakiej zasadzie to działa :mysli:

podobnie,jak z innymi sterownikami-po wymianie nalezy "przyuczyc" Vinu i jest dobrze-to samo jest tu-wbijasz kod i dziala,ale jesli jest ori z tego auta-nic nie musisz robic,bo producent zadbal,zeby sterownik z radia wspolgral z innymi :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli radio nie było na wyposażeniu, a nie ma się kodu. Pytam, bo nie wiem czy to radio co mam w autku było od nowości, czy poprzedni właściciel wymieniał, a przy zakupie nie miał kodu do radia. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić jaki jest kod zanim odłącze aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli radio nie było na wyposażeniu, a nie ma się kodu. Pytam, bo nie wiem czy to radio co mam w autku było od nowości, czy poprzedni właściciel wymieniał, a przy zakupie nie miał kodu do radia. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić jaki jest kod zanim odłącze aku?

mozna odkodowac radio,czy tez wygenerowac nowy kod :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko Vagiem?

nie vagiem tego nie zrobisz,sa inne programy ,ktore na podstawie nr seryjnego radia,generuja kod dostepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli radio nie było na wyposażeniu, a nie ma się kodu. Pytam, bo nie wiem czy to radio co mam w autku było od nowości, czy poprzedni właściciel wymieniał, a przy zakupie nie miał kodu do radia. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić jaki jest kod zanim odłącze aku?

jak już wyżej pisałem,jeśli masz działające radio w aucie(nawet jeśli pochodzi z innego audi) i odłączysz aku,to nic się nie stanie,bo nie trzeba wklepywać kodu.dopiero jak włożysz do innego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wyżej pisałem,jeśli masz działające radio w aucie(nawet jeśli pochodzi z innego audi) i odłączysz aku,to nic się nie stanie,bo nie trzeba wklepywać kodu.dopiero jak włożysz do innego auta

Jednym zdaniem twierdzisz i zaprzeczasz sobie :naughty: (pogrubiłem to) :naughty:

W tym wątku już chyba wszystko napisaliśmy :tongue4:

Auto z fabrycznie zamontowanym i kupionym w salonie radiem po odłączeniu zasilania nie rozkoduje sie, natomiast Auto z dokupionym(np z alegro) fabrycznym radiem i wstawionym do autka wyjeżdzającego z salonu bez radia, rozkoduje sie po odłączeniu zasilania sprawdzone pare razy

Jesli sie myle to niech ktoś wytłumaczy powód często powtarzajacych sie pytań w dziale C-A "dlaczego zakodowało mi sie radio itp " :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym zdaniem twierdzisz i zaprzeczasz sobie :naughty: (pogrubiłem to) :naughty:

W tym wątku już chyba wszystko napisaliśmy :tongue4:

Auto z fabrycznie zamontowanym i kupionym w salonie radiem po odłączeniu zasilania nie rozkoduje się, natomiast Auto z dokupionym(np z allegro) fabrycznym radiem i wstawionym do autka wyjeżdżającego z salonu bez radia, rozkoduje się po odłączeniu zasilania sprawdzone parę razy

Jesli sie myle to niech ktoś wytłumaczy powód często powtarzajacych sie pytań w dziale C-A "dlaczego zakodowało mi sie radio itp " :gwizdanie:

1 - wydawało mi się,że napisałem to dobrze,ale skoro są problemy ze zrozumieniem,to się poprawie:

przykład a: kupiłeś radio na allegro,masz do niego kod,instalujesz w swoim aucie,wpisujesz kod i od tej chwili jeśli odłączysz aku,to nic się nie stanie,radio nie będzie wołało o kod

przykład b:wyciągasz radio(to z przykładu "a") ze swojego auta,pożyczasz swojemu koledze.On podłącza je u siebie,wpisuje kod,wszystko działa.oddaje ci radio po tygodniu i wtedy ty ponownie musisz u siebie wpisać kod po podłączeniu.jak juz wpiszesz ten kod,to znowu jak odłączysz radio,to nic sie nie stanie,radio nie będzie wołało o kod

2- czy te wątki o których piszesz dotyczą a4 b6 lub b7 ?bo ja u siebie odłączałem aku na kilkanaście godzin przy radiach chorus II (to akurat fabrycznie z mojego auta) ,concert III (allegro) i rns-low line czyli bns 5.0 (allegro) i nigdy nie trzeba było wklepywać kodu.Przekładałem też concerta III i bns'a i bns'a na concerta i też nie wołało o kod.do tych radii wklepywałem kod tylko raz,na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - wydawało mi się,że napisałem to dobrze,ale skoro są problemy ze zrozumieniem,to się poprawie:

przykład a: kupiłeś radio na allegro,masz do niego kod,instalujesz w swoim aucie,wpisujesz kod i od tej chwili jeśli odłączysz aku,to nic się nie stanie,radio nie będzie wołało o kod

przykład b:wyciągasz radio(to z przykładu "a") ze swojego auta,pożyczasz swojemu koledze.On podłącza je u siebie,wpisuje kod,wszystko działa.oddaje ci radio po tygodniu i wtedy ty ponownie musisz u siebie wpisać kod po podłączeniu.jak juz wpiszesz ten kod,to znowu jak odłączysz radio,to nic sie nie stanie,radio nie będzie wołało o kod

2- czy te wątki o których piszesz dotyczą a4 b6 lub b7 ?bo ja u siebie odłączałem aku na kilkanaście godzin przy radiach chorus II (to akurat fabrycznie z mojego auta) ,concert III (allegro) i rns-low line czyli bns 5.0 (allegro) i nigdy nie trzeba było wklepywać kodu.Przekładałem też concerta III i bns'a i bns'a na concerta i też nie wołało o kod.do tych radii wklepywałem kod tylko raz,na samym początku.

Chodzi mi o B5 bo tylko z takimi mam do czynienia jak narazie :embarrassed: i wiem ze jak padnie aku w autku w którym siedzi domnotowany concert trzeba wpisać kod(na przykładzie znajomego), a u mnie jak miałem fabrycznie założony concert nie miałem tego problemu dlatego napisałem swojego posta w ten sposób, moze na przykładzie B6 masz racje, nie kłócę sie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o B5 bo tylko z takimi mam do czynienia jak narazie :embarrassed: i wiem ze jak padnie aku w autku w którym siedzi domnotowany concert trzeba wpisać kod(na przykładzie znajomego), a u mnie jak miałem fabrycznie założony concert nie miałem tego problemu dlatego napisałem swojego posta w ten sposób, moze na przykładzie B6 masz racje, nie kłócę sie :good:

no właśnie,nie doczytałeś wątku dokładnie i się spierasz :P hehehe

przeprosiny przyjęte :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,nie doczytałeś wątku dokładnie i się spierasz :P hehehe

przeprosiny przyjęte :naughty:

:good:

To juz chyba temat wyczerpany :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...