Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat vs A4


Artureczek

Rekomendowane odpowiedzi

S3 8L mimo napisów quattro to i tak haldex

S3 8P to już quattro

czemu???????? Schodzimy trochę z tematu, ale chciałbym ostatecznie wyjaśnić temat 4Motion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 8P to już quattro

czemu? Schodzimy trochę z tematu, ale chciałbym ostatecznie wyjaśnić temat 4Motion.

Bo między Q a haldexem jest przepaść, więc pewnie postanowili posadzić silnik wzdłuż.

Sam wiem jak działa haldex, wcześniej miałem Octavie 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy S3 8P ma torsena? :gwizdanie:

Niektorzy zapominaja tez, ze Quattro to tylko nazwa "handlowa" napedu 4x4, wiec twierdzenie, ze S3 8P ma Quattro, a nie Haldex... :polew:

W tym temacie natworzylo sie tyle teorii, ze wypada je tylko usunac, zeby ludzie nie powtarzali dalej tych glupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie natworzylo sie tyle teorii, ze wypada je tylko usunac, zeby ludzie nie powtarzali dalej tych glupot.

:polew:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

Silnik umieszczony wzdłużnie - Torsen,

Silnik umieszczony poprzecznie - Haldex

Przykłady:

Passat B5 (3B) - Torsen, silnik umieszczony wzdłużnie - 4motion,

Passat B5FL (3BG) - Torsen - silnik umieszczony wzdłużnie - 4motion,

Passat B6 (3C) - Haldex (!!!) - silnik umieszczony poprzecznie - 4motion,

Audi A3 (8L/8P) - Haldex - silnik umieszczony poprzecznie - quattro,

Audi A4 B5/B6/B7/B8 (8D/8E/8ED/8K) - Torsen - silnik umieszczony wzdłużnie - quattro,

Audi A6 C5/C6 (4B/4F) - Torsen - silnik umieszczony wzdłużnie - quattro.

Torsen - stały napęd na obie osie, sterowany mechanicznie,

Haldex - napęd dołączany, sterowany elektronicznie, stale rozwijany i udoskonalany (coraz to nowsze generacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad zmianą mojej b5 na passata ale b5 jest PIĘKNA a passat nie i b5 jest niepowtarzalna (wogóle po lifcie) o b6 nie wspominając :) a passatów na polskich drogach jest co niemiara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy S3 8P ma torsena? :gwizdanie:

Niektorzy zapominaja tez, ze Quattro to tylko nazwa "handlowa" napedu 4x4, wiec twierdzenie, ze S3 8P ma Quattro, a nie Haldex... :polew:

W tym temacie natworzylo sie tyle teorii, ze wypada je tylko usunac, zeby ludzie nie powtarzali dalej tych glupot.

Po przeczytaniu tego od razu zacząłem sprawdzać jak jest faktycznie.

I przyznaję rację, ale mogę przysiąc, że już czytałem artykuł jak się cieszyli, że S3 8P ma silnik wzdłuż i prawdziwe Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak moi szanowni przedmówcy:

- silnik wzdłuż=zawsze torsen

- silnik w poprzek=zawsze haldex

a najbardziej mnie osłabiła ostatnio wypowiedź niedorobionego fachowca w salonie Skody, uparcie twierdzącego, żę Superb II, ma torsena jak poprzednik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy S3 8P ma torsena? :gwizdanie:

Niektorzy zapominaja tez, ze Quattro to tylko nazwa "handlowa" napedu 4x4, wiec twierdzenie, ze S3 8P ma Quattro, a nie Haldex... :polew:

W tym temacie natworzylo sie tyle teorii, ze wypada je tylko usunac, zeby ludzie nie powtarzali dalej tych glupot.

dokładnie :decayed:

silnik wzdłużne ( czyli takie które idą prostopadle względem karoserii, od chłodnicy do kabiny )

silnik poprzeczne ( czyli takie którą w komorze silnika są do błotnika do błotnika )

silniki wzdłużne, czy to Quattro czy 4motion mają napęd poprzez mechanizm różnicowy Torsen -> stały

silniki poprzeczne, czy to Quattro czy 4motion mają napęd wykorzystujący sprzęgło Haldex -> dołączany

więc każda na tyle inteligentna osoba powinna wydedukować, że :

- skoro każdy passat B5 i B5FL ma silnik wzdłużnie i oznaczanie 4motion to napęd ma .... ?

- skoro każde A3/S3 nie ważne czy 8L czy 8P ma silnik poprzecznie i oznaczenie Quattro to napęd ma ... ?

i skoro Haldex to gó. no to czemu jest w Audi R8 i Bugatti Veyronie, mądre głowy ? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem tak ogólnie

bo wszyscy tylko Audi i tylko z Quattro

a pewnie i tak połowa z nich nie wiem jak w ogóle działa mechanizm różnicowy

zapraszam do ogladania:

http://www.wykop.pl/ramka/197551/dzialanie-mechanizmu-roznicowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystuje technologie haldex

Kiedyś na tym forum czytałem, że w R8 jest to co innego niż haldex i że jest to sprzęgło wiskotyczne.

I o ile się nie mylę, w R8 nie rozdzieli tak napędu przód/tył jak haldex.

Różnice, które odczułem na drodze:

-octavia łatwiej traciła przyczepność w zakrętach i przy ruszaniu (ruszanie z włączonym ESP to już wolę nie mówić)

-a4 nigdy nie miałem problemu po zatrzymaniu się ruszyć dalej pod górę na śniegu, chyba, że śniegu było za dużo pod czy też przed samochodem; octavią w ogóle raz nie ruszyłem na ubitym śniegu (goniła tylko prawo-lewo)

-a4 łatwiej przewidzieć i kontrolować w poślizgu

Następny AWD będzie STI 04 albo EVO IX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystuje technologie haldex

Kiedyś na tym forum czytałem, że w R8 jest to co innego niż haldex i że jest to sprzęgło wiskotyczne.

I o ile się nie mylę, w R8 nie rozdzieli tak napędu przód/tył jak haldex.

Różnice, które odczułem na drodze:

-octavia łatwiej traciła przyczepność w zakrętach i przy ruszaniu (ruszanie z włączonym ESP to już wolę nie mówić)

-a4 nigdy nie miałem problemu po zatrzymaniu się ruszyć dalej pod górę na śniegu, chyba, że śniegu było za dużo pod czy też przed samochodem; octavią w ogóle raz nie ruszyłem na ubitym śniegu (goniła tylko prawo-lewo)

-a4 łatwiej przewidzieć i kontrolować w poślizgu

Następny AWD będzie STI 04 albo EVO IX.

haldex IV gen ma juz stały napęd na 4 koła [br]Dopisany: 20 Grudzień 2009, 08:02_________________________________________________OT

odnośnie tematu 4x4 :decayed:

http://www.joemonster.org/filmy/21265/Tfu_pieprzone_Subaru_

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plusów A4 można też dodać, że Audi wyprzedzało Passata o 2 lata. Tak się dzało od '86 r. kiedy zaprezentowano 80 B3.

To raczej minus bym powiedział. Bo to Passat bazował na sprawdzonych,poprawionych komponentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...