Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dolanie denaturatu do ON?


darkopolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od paru dni w mojej okolicy są ostre mrozy(dziś w nocy -24).Do dzisiaj pory mój AFN palił bez problemu,dziś chciałem go odpalić a tu lipa.Aku OK,świeczki OK,kąt 44-49 prawie OK.Jedyne co mi do głowy przychodzi to lipna gnojówka,akurat wczoraj tankowałem na stacji BLISKA(BP).

Nie mam żadnego dodatku do ON,a stacje paliw też daleko,mam dostęp jedynie do dykty :decayed: .Moje pytanie:czy dolanie denaturatu do baku(mam około 30l.)nie wyrządzi żadnych szkód?i ile tej dykty wlać jak coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były kiedys praktyki dolewania dykty ale do Pb, co do diesla to raczej ostrożny byłbym. Poza tym jesli autko nie pali ....to problem jest w ok silnika a nie w baku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac czty uruchomiles sprzęt, mam ten sam silnik 225 tysiecy przebiegu i zero problemów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!!!W moim przypadku powodem nieodpalenia auta był padnięty AKU.Napięcie było 11,4V,a powinno być co najmniej 12,4V.Po otwarciu maski i odkręceniu osłony moim oczom ukazał się aku(cały biały tzn.zamarźnięty).Z racji tego,że ostatnio A4 jeżdże żadko ia na krótkich trasach aku mimo tego że ma niecały rok dostało w d**ę.Zamówiłem dziś profilaktycznie płyn Liqui Moly do ON wolę nie ryzykować z dyktą :naughty:

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od paru dni w mojej okolicy są ostre mrozy(dziś w nocy -24).Do dzisiaj pory mój AFN palił bez problemu,dziś chciałem go odpalić a tu lipa.Aku OK,świeczki OK,kąt 44-49 prawie OK.Jedyne co mi do głowy przychodzi to lipna gnojówka,akurat wczoraj tankowałem na stacji BLISKA(BP).

Nie mam żadnego dodatku do ON,a stacje paliw też daleko,mam dostęp jedynie do dykty :decayed: .Moje pytanie:czy dolanie denaturatu do baku(mam około 30l.)nie wyrządzi żadnych szkód?i ile tej dykty wlać jak coś?

Nie wygłupiaj się z denaturatem, kup oryginalny DIESEL SKYDD. Mogę go polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dolewam już drugą zimę i pali a jest -16 we Wrocławiu tylko zmienia filtr paliwa przed każdą zimą i tankuje na schell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dolewam już drugą zimę i pali a jest -16 we Wrocławiu tylko zmienia filtr paliwa przed każdą zimą i tankuje na schell

Nie chodzi tylko o "palnie". Paliwo równie dobrze może zamarznąć podczas jazdy.

-16 stopni to nie tragedia, problemy zaczynają się od 20 stopni poniżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dolewam już drugą zimę i pali a jest -16 we Wrocławiu tylko zmienia filtr paliwa przed każdą zimą i tankuje na schell

Nie chodzi tylko o "palnie". Paliwo równie dobrze może zamarznąć podczas jazdy.

-16 stopni to nie tragedia, problemy zaczynają się od 20 stopni poniżej zera.

a czy nagrzane paliwo z pompy nie jest czasem puszczane na filtr w celu jego ogrzania a tym samym niedopuszczenie do zamarznięcia paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...