Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.


mamci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny,

Przeczytałem już chyba całe forum w tym temacie i nic poza propozycją wymiany termostatu lub czujnika nie znalazłem. W moim przypadku nawet po przejechaniu 50km wskazówki od temp. silnika i temp. oleju wędrują jedynie na pierwszą kreseczkę. Trochę mnie to zaczęło niepokoić. Dodam, że VAG nie pokazuje żadnych błędów. Jedyne co przyszło mi do głowy to sprawdzić wartości te na klimatroniku w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdziłem temperaturę silnika na klimatroniku i po przejechaniu 2-3 km i krótkim postoju szybko wyświetlało idealnie 90 stopni, a temp. oleju jakieś 65 C. Więc wydaje mi się że z tym jest ok. Wskazówka na zegarach jak dotychczas dochodziła tylko do pierwszej kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na którym kanale sprawdzałes temp. na klimatroniku?

bo na 51 to prawie zewsze pokazuje 90

sprawdź na 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałes i co wywnioskowales? niestety nie sprawdzisz czy to termostat czy czujnik... Ja wymienilem oba i mam problem z glowy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na którym kanale sprawdzałes temp. na klimatroniku?

bo na 51 to prawie zewsze pokazuje 90

sprawdź na 49

na 51 po odpaleniu silnika pokazywało 27 jak ruszyłem spadło do 25 a potem już tylko rosło do 90

a na 49 wyświetla około 66.... ale z tego co wyczytałem to temperatura oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 49 masz temp.silnika - płynu na 51 to tez temp. ale chyba bloku - jak się myle co do 51 niech ktos poprawi. U ciebie ewidentnie nie domaga termostat. A temp.oleju to nie wiem na którym kanale klimatronika sprawdzić - szukaj w kodach klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja raczej ma drugi lift :) ale jeszcze na tych starych zegarach z zegarkiem analogowym i całym czerwonym podświetlaniem... skoro ewidentnie nie domaga termostat wiec zaraz po świętach się tym zajmę...

a i nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym ale dziś strasznie śmierdziało w aucie benzyną (szczególnie na postoju na zapalonym silniku) w czasie jazdy nie było tego czuć, po otwarciu maski ewidentnie wyczuć można było zapach 98 z tyłu silnika (przy ścianie grodziowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może czujnik temperatury wody- jest podwójny - połowa niegoto temperatura na klimatronik i ECU a druga na zegary.

Zegary i klima to czujnik G2, a ECU to czujnik G62. Oczywiście to jeden czujnik tylko podwójny.

na którym kanale sprawdzałes temp. na klimatroniku?

bo na 51 to prawie zewsze pokazuje 90

sprawdź na 49

na 51 po odpaleniu silnika pokazywało 27 jak ruszyłem spadło do 25 a potem już tylko rosło do 90

a na 49 wyświetla około 66.... ale z tego co wyczytałem to temperatura oleju.

Na 49 kanale masz temp. z czujnika G2, jezeli podczas jazdy temp. wynosi grubo poniżej 90oC, a jak się zatrzymasz od razu rośnie to na 100% wina termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może czujnik temperatury wody- jest podwójny - połowa niegoto temperatura na klimatronik i ECU a druga na zegary.

Zegary i klima to czujnik G2, a ECU to czujnik G62. Oczywiście to jeden czujnik tylko podwójny.

na którym kanale sprawdzałes temp. na klimatroniku?

bo na 51 to prawie zewsze pokazuje 90

sprawdź na 49

na 51 po odpaleniu silnika pokazywało 27 jak ruszyłem spadło do 25 a potem już tylko rosło do 90

a na 49 wyświetla około 66.... ale z tego co wyczytałem to temperatura oleju.

Na 49 kanale masz temp. z czujnika G2, jezeli podczas jazdy temp. wynosi grubo poniżej 90oC, a jak się zatrzymasz od razu rośnie to na 100% wina termostatu

no właśnie tak odrazu nie rośnie cały czas w przedziale pomiędzy 66-70oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz Vag-iem nagrzewanie sie silnika podczas jazdy, blok silnik, kanal 3 linia 2 albo 3 nie pamietam jezeli temperatura jest na pulapie 70 stopni podczas jazdy zaslon polowe chlodnicy jakims kartonem jezeli temperatura wzrosnie termostat do podmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz Vag-a sprawdź na postoju czy dojdzie do 90oC jeżeli tak to wtedy przejedź się kawałek czy temp. spadnie. Jeżeli tak będzie to termostat kaput. Polecam ASO ew. Wahler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 558 DA

Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D01

Coding: 04001

Shop #: WSC 06335

3 Faults Found:

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low

P1602 - 35-10 - - - Intermittent

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-10 - - - Intermittent

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: N/A

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: OBD-II/EOBD, KeyWord:1401

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 820 043 N

Component: A4 KLIMAAUTOMAT D54

Coding: 00040

Shop #: WSC 06335

No fault code found.

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller:

Note: Excessive Comm Errors

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller:

Note: Excessive Comm Errors

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 C

Component: ZV-Pumpe D12

Coding: 00033

Shop #: WSC 06335

2 Faults Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

01365 - Lock/Unlock Switch: Interior

28-00 - Short to B+

teraz już zgłupiałem.... wcześniej błędu nie było teraz jest... bardziej zaczyna mnie już irytować ten zapach benzyny - dziś spdziłem chyba z pół godziny pod maską i żadnego wycieku nie widać, żadnych plan itp.

btw co znaczy:

Controller:

Note: Excessive Comm Errors

słaby interfejs?? stary vag??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note: Excessive Comm Errors
nadmierne bledy

a nie masz problemu z odpaleniem fury? u mnie po wymianie czujnika (50zl) problem zniknal.

najlepiej wez patyk, owin szmata, nasacz benzyna i jezdzij po silniku to sprawdzisz gdzie sie zapali :kox::tongue4: (joke)

sprawdzales listwe wtryskowa? moze przewod od baku gdzies puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note: Excessive Comm Errors
nadmierne bledy

a nie masz problemu z odpaleniem fury? u mnie po wymianie czujnika (50zl) problem zniknal.

najlepiej wez patyk, owin szmata, nasacz benzyna i jezdzij po silniku to sprawdzisz gdzie sie zapali :kox::tongue4: (joke)

sprawdzales listwe wtryskowa? moze przewod od baku gdzies puszcza

to że występują jakieś błędy w kumunikacji to wiem tylko czemu? auto pali idealnie i nic się nie dzieje. czujnik 5 dyszek ori? w serwisie? czy jakas podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note: Excessive Comm Errors
nadmierne bledy

a nie masz problemu z odpaleniem fury? u mnie po wymianie czujnika (50zl) problem zniknal.

najlepiej wez patyk, owin szmata, nasacz benzyna i jezdzij po silniku to sprawdzisz gdzie sie zapali :kox::tongue4: (joke)

sprawdzales listwe wtryskowa? moze przewod od baku gdzies puszcza

to że występują jakieś błędy w kumunikacji to wiem tylko czemu? auto pali idealnie i nic się nie dzieje. czujnik 5 dyszek ori? w serwisie? czy jakas podróba?

W serwisie koszt ~120 PLN, 50PLN to podróba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak panowie mówiliście... auto postało z 10 min na zapalonym silniku i temperaturka skoczyła na 90 po przejechaniu ok 2km spadła spowrotem do 70 rozumiem że mam grzebać za termostatem? Komp wywalił też G62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak panowie mówiliście... auto postało z 10 min na zapalonym silniku i temperaturka skoczyła na 90 po przejechaniu ok 2km spadła spowrotem do 70 rozumiem że mam grzebać za termostatem? Komp wywalił też G62

Jak wywalił błąd czujnika G62 to zacznij od niego. Jak mówiłem koszt w ASO ~120 PLN, wymienić nie zaszkodzi i pieniądze nie takie duże a masz pewność. Gadałem niedawno z kumplem elektr. samochodowym który mi powiedział ze ten czujnik temp. niektórzy wymieniają co 3-4 lata dla pewności chociaż jak niby jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...