Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T BEX lajtowy soft plus TIP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oto prawdziwy wykres BEXa po robocie Rogala :decayed:

Setup to zaledwie: TIP i soft :kox: :kox:

wtryski seria, SMIC, katalizator seryjny DV

kichol-real.jpg

proszę o komentarze :gwizdanie:

Opublikowano

218 po sofcie to i tak OK jak na BEX-a :wink4:

Opublikowano

tutaj paint'a chyba nie ma albo ręka ci drżała jak rysowałeś :polew: :polew: :gwizdanie:

Opublikowano

Czy ten lajt to bardzo lajt , czy BEX ma jakieś limitery na pompie , że nie jest w stanie mocniej go podciągnąć??

Opublikowano

Podejrzewam, ze to poprostu maks z tego osprzetu, ktory siedzi seryjnie w BEX'ie...

Opublikowano

tez cos wlasnie kiepskawo mi sie wydaje. trzeba by na autora poczekac niech cos powie wiecej

Opublikowano

Da sie z BEXa zrobic wiecej, ale nie z tego egzemplarza z ta mechanika. Pozdrawiam.

Opublikowano

Da sie z BEXa zrobic wiecej, ale nie z tego egzemplarza z ta mechanika. Pozdrawiam.

Ile mozna wycisnac samym softem i TIPem (tj. u Kichola) ze zdrowej sztuki?

Opublikowano

Myśle że jeszcze z 5PS :-) tyle że gładziej.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Co powoduje to załamanie charakterystyki powyżej 5500 obr?

Opublikowano

Stan motorowni. Kichol kupił naprawde igiełke. Z czasem cos sie stało, zaczęła generowac błedy o ubogiej mieszance oraz potrafi cofac zapłony nawet przy lekkim ruszaniu juz o 9-10stopni !!.

Przegrzebalismy wszystko (chyba) i udało sie zrobic ja tak że na serii nie cofa miejscami bardziej niz 3-4stopnie. Seryjny soft jest lekki, pomimo cofajacych zapłonów i lekkiego falowania boostu nie widac tego po wykresie.

Ale jak juz zacząłem podnosic parametry to wychodza kwiatki.

Jak narazie właściciel odpuscił sobie dalsze naprawy bo troche szkoda kasy na szukanie czegos czego nie czuc na drodze (za duża inercja pojazdu) oraz diagnostycznie poprawne parametry.

Uroki tuningowania kilkuletnich benzyn, 50% aut nadaje sie na moda bez walki z mechaniką.

Pozdrawiam.

Opublikowano

To nie dobrze jak cofa zapłony przy lajtowej jeździe nawet. Moje stare AEB jeszcze zapłonów nie cofało, a jeździ na 1,5Bar. Myślę, że warto szukać bo to nie jest normalne żeby tak cofał, to co się będzie w lecie działo :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

a ja i tak obstawiam ze to kwestia seryjnej pompy paliwa :decayed:

Opublikowano

a ja i tak obstawiam ze to kwestia seryjnej pompy paliwa :decayed:

Rogal chyba ma miernik AFR :gwizdanie: To by to przecież widział

Opublikowano
  • Autor

Rogal chyba ma miernik AFR :gwizdanie: To by to przecież widział

w BEX można samemu wyliczyć AFR z kanału 34 :wink4:

nie wiem czy AFR sprawdzali

Opublikowano

w BEX można samemu wyliczyć AFR z kanału 34 :wink4:

nie wiem czy AFR sprawdzali

Sukcesywne strojenie bez wiedzy o AFR nie jest możliwe.

Opublikowano
  • Autor

w BEX można samemu wyliczyć AFR z kanału 34 :wink4:

nie wiem czy AFR sprawdzali

Sukcesywne strojenie bez wiedzy o AFR nie jest możliwe.

co ty opowiadasz :naughty: :naughty: :naughty: jeszcze niewiele widziałeś :tongue4: :tongue4: :tongue4:

Opublikowano

w BEX można samemu wyliczyć AFR z kanału 34 :wink4:

nie wiem czy AFR sprawdzali

Sukcesywne strojenie bez wiedzy o AFR nie jest możliwe.

co ty opowiadasz :naughty: :naughty: :naughty: jeszcze niewiele widziałeś :tongue4: :tongue4: :tongue4:

Może tak w Warszawie stroją, ale na Śląsku stroją inaczej :tongue4::decayed:

W Warszawie to na kolor kolektora :polew:

Opublikowano
  • Autor

W Warszawie to na kolor kolektora :polew:

plotki, plotki, plotki :decayed:

Opublikowano

Dajcie spokuj z tym jechaniem na AP, to nie fer robic komus nonstop koło d.py - co prawda to moja konkurencyjna firma, ale mała nagonke na tym forum na nich zrobiliscie.

Swoja droga to ze gdzies ktos tam jakos inaczej robi nie znaczy ze to jedyne wyjscie.

AFR możesz sobie przeliczyc z lambdy nie musisz miec zewnetrznej sondy przy BEX. Można oczywiscie jej użyc jeżeli chcesz sobie np. zweryfikowac wskazania.

Zreszta o AFR dba sterownik silnika a do monitorowania masz także inne mega ważne parametry które przełoża sie na AFR.

Proszę czytac ze zrozumieniem - zapłony o 9-10stopni cofaŁŁŁ na lekkim gazie. Sa 18T które nigdy nie cofaja zapłonów (nawet na mocno wyprzedzonym ustawieniu) sa takie które cofaja i taki ich urok.

Co nie zmienia faktu ze 3 stopnie to tyle co nic i daaaaleko od koncowej granicy regulacji. Połowa forumowych 18T cofa zapłony o tyle albo i wiecej :-)

Pozdrawiam.

PS. aa Poziu ciśnienie jezd :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.