Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki zalać płyn do chłodnicy? Na czym wy jeździcie. Wiem że oryginalny to G12++, ale co można zalać zamiast tego (1,5L w serwisie 37zł kosztuje). Aktualnie podobno mam zalane Petrygo, ma kolor zielony ale mi się kojarzy że Petrygo było niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item866551629_plyn_do_chlodnic_org_vw_febi_1_5l_koncentrat.html

mam dokładnie taki jak na drugiej fotce, zaraz sprawdzę jego nr[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 13:29_________________________________________________febi nr. 86381

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item866551629_plyn_do_chlodnic_org_vw_febi_1_5l_koncentrat.html

mam dokładnie taki jak na drugiej fotce, zaraz sprawdzę jego nr[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 13:29_________________________________________________febi nr. 86381

:wink4:

dolicz 14zl przesylka i wyjdzie 39 :gwizdanie: czyli taniej wychodzi w serwisie. 5l petrygo czy innego wynalazku kosztuje 50zl co najmniej a w serwisie 1.5l 37zl (czyli mamy 3l) wiec gdzie tu szukacie oszczednosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aukcję podałem typowo dla przykładu, to gdzie kolega zaopatruje się w części/płyny eksploatacyjne to już jego sprawa :wink4:

odpowiedziałem na pytanie z tematu:

Jaki zalać płyn do chłodnicy? Na czym wy jeździcie.

i jestem zdania że na takich rzeczach nie powinno się oszczędzać, bo teraz 5zł zostanie w kieszeni, a przyjdą mrozy i głowice rozyebie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz może cenę tego specyfiku?

W IC 1,5l G12 kosztuje chyba cos kolo 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEBI G12 1.5l koncentrat kosztuje 29 zł w zwykłym sklepie motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się komuś przyda tabelka:

nowy2i.th.jpg

Do mojego AJL weszło 6l a według tabelki wchodzi 7?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się komuś przyda tabelka:

nowy2i.th.jpg

Do mojego AJL weszło 6l a według tabelki wchodzi 7?????

to dane z ksiązki "audi a4 sam naprawiam", u mnie też nie weszło 6l, niemniej i tak trzeba kupić 2x1,5l G12[br]Dopisany: 01 Styczeń 2010, 17:36_________________________________________________poza tym w tabeli podana jest ilość potrzebna do napełnienia układu, a przy wymianie nie spuścisz co do kropli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a ja mam pytanie co sądzicie o płynie Prestone? takie żółte opakowanie, napisane ze moza mieszać ze wszystkimi płynami we wszystkich autach... czy to jest kolejna rzecz zgodnie z zasadą :" jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego"? Pytam bo nie wiem jaki mam płyn zalany,nie chce cały czas dolewać wody no i teraz nie chce mi sie wymieniać- bo zima :tongue4: a potrzeba mi myśle że z 1-1,5 litra, bo mam tak z centymetr poniżej min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g12++ jest kompatybilny z płynami stosowanymi wcześniej w audi, w aso masz buteleczki po 1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba doleje tego Prestona, bo wiem,ze to wstyd ale w Lublinie nie ma ASO :( a Prestone mam na miejscu w sklepie obok i nie musze jezdzic i szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...