Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Powyżej 140km/h mocne bicie


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc powyżej 140km/h (i tylko wtedy, na mniejszej tego nie czuję) odczuwalne są mocne drgania praktycznie na całym samochodzie (głównie na kierownicy). Koła są wyważone. Co innego może to powodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to tylko kola moga powodowac bicie... i zazwyczaj one sa problemem.

Wrzuc je na wywazarke i DOKLADNIE obejrzyj. Mi tez wywazali kola... a mialem takie same problemy.

Problemem moga byc np. uszkodzone/przyhamowane opony, jak i delikatnie krzywe felgi.

Poza tym:

1) masz dystanse?

2) sprawdz auto od dolu, wal napedowy, zawias itd. - dla pewnosci

3) to sie stalo nagle? z dnia na dzien? czy problem narasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby tak, ale to przy przyspieszaniu na nizszych biegach... przy stalej przedkosci powyzej 100 raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jeździłeś czasem boczkiem po śniegu ?

Jeżeli tak to prawdopodobnie od wewnętrznej strony felg ( lub pod kołpakami jeżeli takowe posiadasz ) masz nierówno przymarznięty śnieg. :gwizdanie:

Pomaga nocka w ciepłym garażyku :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jeździłeś czasem boczkiem po śniegu ?

Jeżeli tak to prawdopodobnie od wewnętrznej strony felg ( lub pod kołpakami jeżeli takowe posiadasz ) masz nierówno przymarznięty śnieg. :gwizdanie:

Pomaga nocka w ciepłym garażyku :cool1:

Tez tak moze byc ;) - ale wystarczy kawal kija od szczotki i po problemie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje:

opony

felgi

zabrudzenie felg

przeguby wewnętrzne

krzywa półoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jeździłeś czasem boczkiem po śniegu ?

Jeżeli tak to prawdopodobnie od wewnętrznej strony felg ( lub pod kołpakami jeżeli takowe posiadasz ) masz nierówno przymarznięty śnieg. :gwizdanie:

Pomaga nocka w ciepłym garażyku :cool1:

Tez tak moze byc ;) - ale wystarczy kawal kija od szczotki i po problemie :decayed:

miałem identycznie, problemem był zamarznięty lód na wewn. stronie felgi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) masz dystanse?

2) sprawdz auto od dolu, wal napedowy, zawias itd. - dla pewnosci

3) to sie stalo nagle? z dnia na dzien? czy problem narasta?

Dystansów nie mam, zwykłe stalówki, problem już kiedyś zauważyłem, ale aż tak mi nie dokuczał i wziąłem to za jakość nawierzchni (mimo że była "świeża"). Wtedy nie było śniegu

A nie jeździłeś czasem boczkiem po śniegu ?

Jeżeli tak to prawdopodobnie od wewnętrznej strony felg ( lub pod kołpakami jeżeli takowe posiadasz ) masz nierówno przymarznięty śnieg.

Pomaga nocka w ciepłym garażyku

Prawda, czasem bokiem jechałem na skrzyżowaniach w śniegu (albo tak, albo 10km/h (bo letnie opony), a jak jest okazja to wiadomo... :gwizdanie: ). Chociaż bokiem tylko po mieście jechałem, wydaje mi się że po 400 km na trasie powinno samo sie wykruszyć, ale jeszcze to sprawdzę.

Dzięki za podpowiedzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze hamulcowe... Jak hamujesz to czujesz bicie? Szczególnie z hamowanie np. ze 140 do 30... przy np. zjezdzie z autostrady... wtedy czujesz czy bije przy mniejszych prędkościach w trakcie do hamowania. Ew zaciski które dobrze nie odbijają i obcierają klocki o tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...