Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślisko


elmo814

Rekomendowane odpowiedzi

W anglii jest podobnie, jak nie masz prawka a chcesz się nauczyć jeździć to przykładowo wsiadasz ze mną do auta i to ja cię ucze i gdy cie zatrzymają to nic ci nie zrobią bo ten co się uczy jest pod moja opieką.

...ale osoba obok kierowcy MUSI miec min 21 lat i co najmniej 2 lata Prawo Jazdy,a osoba "ucząca" sie -nie na kazdym aucie moze sie uczyc- moc auta nie moze przekraczac 100 koni-wymogi Ubezpieczalni :wink4:

Plus jest taki ze mają egzamin pisemny i z jazdy ale uczyć moze cię byle kto a u nas właśnie instruktorzy kasuja największe siano za naukę i jak ktos nawet jest kumaty to i tak musi wyjechać narzucona liczbę godzin i zapłacić za kurs a tu w UK jak umiesz jeździc bo np brat czy ojciec cie nauczył to idziesz na egzamin i po sprawie.

na egzaminie masz dwa testy na kompie -Test na znajomosc Przepisow i Test na Szybkosc Reakcji tzw Hazard Perception-musisz kliknąc w momencie,kiedy sytuacja na krotkim filmie-w realnej sytuacji zmusilaby Cie do hamowania,lub byla powodem nagłej,nieplanowanej zmianie kierunku ruchu...

co do egzaminu Praktycznego-odbywa sie ZAWSZE 40 minut w miescie,nie ma placu manewrowego,wszystkie manewry wykonywane sa w realu-1 błąd,po ktorym egzaminator musialby uzyc swojego hamulca-dyskfalifikuje,tak samo,jak 3 błędy,stwarzajace zagrozenie,np skret bez kierunkowskazu,zmiana pasa bez kierunkowskazu itp...

...Egzaminatorzy są surowi,ale sprawiedliwi- w 99 przypadkach na 100-jesli ktos umie jezdzic,jest opanowany, skoncentrowany i jest w stanie to udowodnic w miescie-dostanie "Prawko"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nas przyjechało małżeństwo z USA rodowity chłop z USA i babka Polka

chcieli zakupić opony

na zimę proponuje oczywiście zimowe

to się chłop w czoło popukał a kobieta przetłumaczyła ,żebym sobie w dupe wsadził opony zimowe bo on jezdzi cały rok na wielosezonowych :polew:

chciałbym aby ktoś go zfilmował jak wyskakuję z auta, które nie ma możliwości wychamowania na śniegu :naughty:

baz przesady :cool1:,mam w ravce wielosezonówki i naprawdę nie jest źle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tych stanach, w których jest zima? Bo w tych cieplejszych, na południu jak Texas czy Arizona taka zima to rzadkość.

Ja akurat byłem w Chicago, więc tam jest zima, podobna do naszej. Z tego co wiem co mają tam tylko opony uniwersalne czyli wielosezonowe. Nie wiem jak jest np na Alasce, przypuszczam, że tam mogą mieć zimówki. Poza tym większość aut w USA to terenówki i inne SUVy z napędem 4x4 więc jakoś dają sobie radę.

Słyszałem o tym. Gdzieś natknąłem sie na to, szukając informacji o przepisach w Polsce (może forum onetu?), ale gość pisał tam, że wszędzie są znaki STOP. Czy są jeszcze jakieś inne rozwiązania, bo wydaje mi się, że muszą, choćby dlatego, że na niektórych filmach widziałem sygnalizację świetlną.

Tak, oczywiście są skrzyżowania ze światłami. Skrzyżowania proste o schemacie +, żadnych inny udziwnień jakie można w Polsce spotkać. Rond tam nie ma.

Skrzyżowania ze znakami STOP są głównie na osiedlach, natomiast z sygnalizacją świetlną na główniejszych ulicach.

A co w przypadku, gdy dojadą 2 lub więcej w tym samym czasie? Są jakieś inne reguły regulujące to w dalszej kolejności (np. zasada prawej ręki/strony)? A jak się wpychają, to jak udowodnić winę w razie wypadku?

Tak, gdy dojadą równocześnie to pozostaje zasada prawej ręki (strony). Pomimo takiego śmiesznego rozwiązania, nie ma tam częstych kolizji. Tak w ogóle to bardzo dużo skrzyżowań tzw równorzędnych (z zasadą prawej ręki) można spotkać np w Holandii.

Tak jak pisałem, w tym wypadku w Chicago ulice zbudowane są w szachownicę, czyli każda ulica ciągnie przez całe miasto. Jedne ulice mają nazwy słowne, natomiast prostopadłe do nich są ponumerowane. W przypadku pełnych adresów przy nazwie ulicy podana jest dodatkowo litera określająca stronę położenia tzn północ (N), południe (S), wschód (E), zachód (W) a w numerze budynku zawarty nr przecznicy. Rewelacyjne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, w tym wypadku w Chicago ulice zbudowane są w szachownicę, czyli każda ulica ciągnie przez całe miasto. Jedne ulice mają nazwy słowne, natomiast prostopadłe do nich są ponumerowane. W przypadku pełnych adresów przy nazwie ulicy podana jest dodatkowo litera określająca stronę położenia tzn północ (N), południe (S), wschód (E), zachód (W) a w numerze budynku zawarty nr przecznicy. Rewelacyjne rozwiązanie.

na pewno jest łatwiej dojść do celu :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdze ze tu troche rozmwy o USA to postaram sie kilka rzeczy sprostowac a moze wyjsnic :)

Co do opon zimowych to 70% ludzi nawet nie ma pojecia o istnieniu opon zimowych 85% ludzi smiga na all sezon a moze te 15% zamienia na zimie zimoweczki. Mieszkam w WIsconsin powyzej Ilinois Chicago takie sniegi i mrozy jakie tu panuja w zimie to tego w Polsce nie ma w Chicago natomiast jest zawsze mniej sniegu bardziej juz na poludnie.

W Milwaukee tu gdzie mieszkam teraz mam 1:05 pm i 2 F -16.5 C mamy dzien normalna temperatura :good: dziewczyny do sklepu smigaja w japonkach chlopaki w krotkich rekawkach oto WISCONSIN mrozy to sa jak jest -10 F -23C :notworthy:

Dokladnie co koledzy wczesniej pisali ze STOPAMI sa na osiedlach lub mnie zatloczonych skrzyzowaniach z sygnalizacja czerwona ktora mroga caly czas przypominajac zeby sie zatrzymac. NIe zatrzymasz sie 50$ nie twoje, nastepnie bedzie 75$ i tak do skutku,, jak nauczy sie ktos stanac na 3 sekundy.

Co do rond w Chicago tego nie widzialem za ciasno tam jest ale w WIsconsin widze ze zaczynaja robic coraz wiecej rond i ONI JEZDZIC nie umieja nie wiedza co robic wjezdzaja na rondo sa na rondzie i zatrzymuja mi sie zebym ja wjechal na rondo ;( porazka. Kazdy mieszkaniec dannej dzielnicy gdzie znajduja sie nowe ronda dostaje od zarzadu drog takie intrukcje tutaj ---> http://www.ci.muskego.wi.us/Portals/5/docs/I-43%20%20racine%20ave_rab_EAST_final.pdf jak dostalem koperte otwieram i strzaleczki narysowane jak mam jezdzic padlem :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze,ze jest ktos z USA-teraz bedziemy wiedziec na bierząco,co tam u "Was"... :wink4::decayed:

Tez sie ciesze ze fajne forum znalazlem ;) jednak z Amerykanami dyskusja o motoryzacji itd a ze swoimi to inna bajka :notworthy:

Co u nas slychac... kryzysu jak nie bylo tak nie ma :gwizdanie: stracili Ci co brali wiecej niz mogli splacic :hi: jesli chodzi o cos z USA nie ma sprawy wujo moze wyslac ;) wysylam duzo rzeczy chlopaka do INFINITI w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanami dyskusja o motoryzacji itd a ze swoimi to inna bajka

...od nas sie wiecej dowiesz... :gwizdanie: :decayed::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedze maja moze i dobra w US na temat przerobek a tak nie jestem pewien co do ich porad itd.

maja i wiedze i dostep do "gratow" :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy mieszkaniec dannej dzielnicy gdzie znajduja sie nowe ronda dostaje od zarzadu drog takie intrukcje tutaj ---> http://www.ci.muskego.wi.us/Portals/5/docs/I-43%20%20racine%20ave_rab_EAST_final.pdf jak dostalem koperte otwieram i strzaleczki narysowane jak mam jezdzic padlem :polew: :polew:

Powiem tak:

My sie nie smiejmy bo przypominam sobie co sie dzialo na rondzie Radoslawa w Wawie (obok Arkadii) jak je otworzyli

Teraz ludziska sie przyzwyczaili ale wtedy to byla taka nowosc ze takie instrukcje to by sie i warszawiakom przydaly

chodzi mi o to dokladnie rondo

i o "pasy turbinowe"

m4913084.jpg

Znalazlem jakas instrukcje ale ona chyba nie jest taka jak powinna byc :P

89439,103347,9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi iz z kazdego pasa mozesz zkrecac w prawo odrazu a nie tak jak jest narysowane.

wg obrazka kazdy pas "wyrzuca" cie na pierwszy wyjazd bo tak prowadzi droga chcac objechac orndo (jechac prosto) musisz puscic tych "z lewej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie bylo w USA pozabijali by sie ;)

w NL to samo :wink4: jeździłem już po 6-7 pasmowych autostradach.. takiej samej wielkości rondach i wszystko jest pięknie płynne i przemyślane... nie to co u nas :wink4: no i wszechobecna zasada prawej ręki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK jest 5 rond w jednym i mozesz na nim jechać w prawo albo w lewo jak ci sie podoba, to jest dopiero jazda :)

http://www.swindonweb.com/index.asp?m=8&s=115&ss=289

a tutaj z filmikiem http://www.armin-grewe.com/holiday/wiltshire/swindon-roundabout.htm

Mieszkałem zaledwie 200 metrów od tych rond, pozornie nie wyglada źle ale w godzinach szczytu był tam młyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholercia to przeciez w glowie sie nie miesci po co tak jedno duze rondo i by bylo lepiej sadze ze to bardziej zrobione dla aktrakcji :)

wbrew pozorom,takie male ronda rozladowuja niejako natezenie ruchu np jesli ktos chce zawrocic-nie musi walic dookola,tylko "obraca" sie na malym i zmyka... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wysepki są tylko namalowane farbą i jak popada troszke śniegu to juz jest tam koniec świata :) Mieszkalem tam przez prawie 2 lata i nie raz widziałem co wiara tam wyprawia to sie w pale nie mieści, najlepsi byli jak zatrzymywali sie przed znakiem i stali bo nie wiedzieli czy maja jechac dalej :polew: w portkach mieli narobione po zobaczeniu znaku a co dalej :naughty:

O cholercia to przeciez w glowie sie nie miesci po co tak jedno duze rondo i by bylo lepiej sadze ze to bardziej zrobione dla aktrakcji :)

wbrew pozorom,takie male ronda rozladowuja niejako natezenie ruchu np jesli ktos chce zawrocic-nie musi walic dookola,tylko "obraca" sie na malym i zmyka... :wink4:

ogólnie i tak jest tam o 9:00 rano i 16:30 taki młyn ze hoho :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...