Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Rozrząd - jakie części + pytania ogolne ?


kadopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

Czeka mnie niedlugo wymiana rozrządu - ostatnio byl wymieniony po 126 tys a jest obecnie 181 tys - i podobno czas.... Wiec chcialem sie dowiedziec czy na przyklad kompletny zestaw firmy SKF bedzie dobry ? A jezeli nie to jaki polecacie ?

No i przy okazji chcialem sie dowiedziec co jeszcze powinienem wymienic - rzutem na tasme , czytalem kilka watkow i jakichs walkach wyrownowazajacych ale nie jestem pewien czy w moim silniku tez sa z tym problemy. Silnik ma program na 320 Nm (z 285) oraz 147 koni - sprawdzany na hamowni (firma Detech). Pomozcie doradzcie co tam ewentualnie sprawdzic/ wymienic zeby nie bylo niespodzianki. Czy te silniki - BKE - maja jakies znane ogolnie slabe punkty ? :mysli:

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja całkiem niedawno wymieniałem rozrząd - wg. książki serwisowej rozrząd wymienia się co 120 tys km (oczywiście chodzi o oryginały a nie zamienniki) W skład kompletnego rozrządu wchodzi :

- Rolka,

- Napinacz,

-Pasek,

-pompa wody.

DODATKOWO POLECAM WYMIENIĆ RÓWNIEŻ PASEK WIELOKLINOWY (nie jest to jakiś duży wydatek)

Za oryginalny komplet rozrządu zapłaciłem 590zł (faktura itd.) - robocizna to 400zł (wiadomo, wszystko zalezy od warsztatu...)

http://www.allegro.pl/item868165675_rozrzad_vw_audi_seat_skoda_1_9_tdi_oryginal_nowy.html

Polecam tego allegrowicza, sam korzystałem z jego oferty.

Jeśli jesteś w 100% pewny, że przebieg Twojego auta jest rzeczywisty i rozrząd był wymieniany przy 126 tys km to ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się z wymianą. Jeśli sprowadziłeś auto dla siebie to powinieneś rozrząd wymienić jak najszybciej. (Ja wyznaje taką zasadę : jeśli sprowadzam auto używane to od razu wymieniam olej i rozrząd... to taka podstawa wg mnie.)

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...