Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zakup oleju na allegro


dlugi

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli opakowania są oryginalnie zamknięte to nie widzę powodu by nie kupować na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli opakowania są oryginalnie zamknięte to nie widzę powodu by nie kupować na allegro

no takich korków do Mobila to sąsiad ma kilkadziesiąt w reklamówce... jak się pojawi to mogę wam fotkę cyknąć...

każdy robi jak uważa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie link do goscia który przywozi oleje z Niemiec

jak kupuje od niego już bardzo długo, 100% satysfakcji

http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=477843

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu też szukałem Motula w sklepach i nigdzie nie mogłem kupić więc poszukałem na allegro i znalazłem hurtownię co sprzedaje w Gliwicach. Jako, że przesyłka wynosiła 20 zł postanowiłem odebrać osobiście bo tyle samo wydałem na paliwo a przy okazji mogłem zobaczyć czy to faktycznie to jest hurtownia, czy domowa produkcja Heńka z poczty. Na allegro sprzedaje bardzo dużo różnych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych więc jeżeli ma się ktoś naciąć na podróbę równie dobrze może to zrobić kupując u siebie w pobliskim sklepie motoryzacyjnym. Nie mniej trzeba uważać od kogo się kupuje na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podrobieniem opakowania to chyba nie ma najmniejszych problemów, przy obecnie powszechnej technice da się wszystko wydrukować i wytworzyć. Zatem skąd się biorą rozbieżności w cenie oleju? Otóż oleje są sprzedawane w opakowaniach 1,4,5,20,30,60,205 no większych(celem dalszej dystrybucji).

Fajnie jak jakaś firma "krzak" import-eksport, rozlewa właściwy olej do właściwych opakowań, gorzej kiedy rozlewany jest olej innego tańszego producenta o tej samej specyfikacji, a finalnie płacimy za np. drogi castrol,

zaś mamy w bańce PKN orlen lub co gorsza jakiś olej z Chin. Wydajemy grubą kasę tak do końca nie wiedząc co naprawdę wlewamy. Może się wydać komuś to nie pojęte, ale ja byłem kilka ładnych lat temu świadkiem takiego procederu w wykonaniu hurtowni oleji. Z beczki o nazwie "XYZ" olej był przelewany do 4L na szczęście o tej samej nazwie. Często ludzie sprzedający olej, nie wiedzą co naprawdę sprzedają, nie posiadają żadnych certyfikatów potwierdzających jakość swoich towarów, mają towar tanio kupiony więc da się zarobić i to dla nich się liczy.

Wątpię aby ktoś z tych sprzedających potrafił wskazać dokładnie źródło pochodzenia, nie od kogo kupuje tylko, skąd olej pochodzi. To temat raczej nie do przeskoczenia.

Nikt nie zastanawia się czemu ten sam olej w Polsce jest dużo tańszy niż np.w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zastanawia się czemu ten sam olej w Polsce jest dużo tańszy niż np.w Niemczech.

jest sporo tanszy w Niemczech tylko trzeba wiedziec gdzie szukac

castrol-a EDGE 505.01 4L mozna kupic za 17.99E, 5L za 23.99E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zastanawia się czemu ten sam olej w Polsce jest dużo tańszy niż np.w Niemczech.

bo tak już jest, gdzie kraj tam obyczaj

np. środek stp do czyszczenia wtrysków koledzy kupują w PL za 20 zeta, a ja za taki sam w GR płace 8.90 euraka i powiedz mi dlaczego ??

więc jak zacznę teraz importować to z PL i sprzedawać tu w GR to będę oszustem co "chrzci" dodatki paliwowe według takiego rozumowania co przedstawiasz,

a wracając do sprawy oleju z allegro to tak jak napisałem wyżej masz taką samą pewność oryginalności jak i ze sklepu, czyli znikomą, po za ceną,

dobrze ktoś wspomniał że hurtownie też handlują na allegro, po za tym można zauważyć jak ktoś kupuje 10-20 baniek oleju i nie sądzę, że idą na użytek własny lub rezerwę klęskową tylko poprostu na sprzedaż detaliczną do jakiegoś sklepu, a cena :gwizdanie:

więc są różne punkty widzenia na tą sprawę, każdy wie co robi i wybór jest indywidualny, ale nie można popadać w panikę, że każdy sprzedawca na allegro to oszust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem się sprzedawcy o ta różnicę między allegro a nim. Gość nie wymyślał żadnych podejrzeń lecz stwierdził, że jest to możliwe ponieważ allegrowicz nie ma takich narzutów jak on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem się sprzedawcy o ta różnicę między allegro a nim. Gość nie wymyślał żadnych podejrzeń lecz stwierdził, że jest to możliwe ponieważ allegrowicz nie ma takich narzutów jak on.

i kosztów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...